Yunus İstMarina Cami – Ahmet Yılmaz Cami nerede, nasıl gidilir?

Yunus İstMarina Cami – Ahmet Yılmaz Cami hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Ulaşım için Marmaray’ı kullanabilirsiniz. Yunus istasyonu caminin hemen önündedir. Ayrıca sahilden geçen İETT otobüslerinden Yunus durağında inerek camiye ulaşabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz Cami hakkında bilgiler

İstanbul Kartal’da sahile cami yapımı projesi tamamladı. Yunus sahilindeki cami, İstMarina sakinlerinin namaz kılmak için camiye kısa sürede ulaşmaları amacıyla yapılıyor. Cami ile beraber rezidanstan namaza gitmek kolaylaşıyor. Caminin ismi Ahmet Yılmaz Camii olarak tescillendi.

Marmaray Yunus İstasyonu yanındaki cami projesi tamamlandı. DAP Yapı’nın İstMarina projesi kapsamında yer alan cami projesinde inşaat çalışmaları tamamlandı, geçtiğimiz günlerde minarenin betonu atıldı ve kısa sürede hizmete açıldı. Modern mimarisi ile dikkat çeken cami sayesinde vatandaşlar AVM’den çıkıp hemen camiye gidebilecek.

İstMarina en yakın cami

Kubbenin de iskeleti tamamlanırken, beton atma işleminin ardından caminin iç ve dış düzenlemelerine geçildi ve çalışmalar kısa sürede tamamlandı. Sahilde yer alan cami, AVM ile yan yana. Ayrıca Yunus Marmaray İstasyonuna da yakın. Böylece vatandaşlar AVM’den hızlıca camiye yetişebilecek.

İstMarina’dan çıktıktan sonra Pendik istikametinde yürüyün. AVM’den sonra gelen ilk yoldan kuzeye dönün. Yunus İstasyonu girişine doğru yürüyün ve cami karşınızda olacak. Ayrıca AVM’nin arka tarafından çıkarsanız camiye daha çabuk gidebilirsiniz.

Ahmet Yılmaz Cami’ne ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: Sahilden geçen Yunus durağında inerek İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Kartal’ın üst taraflarından Kartal’a gelen İETT otobüsleriyle Kartal sahil garaj durağında inerek gidebilirsiniz. Marmaray ile Yunus’ta inerek gidebilirsiniz. Kadıköy – Pendik minibüsü ile Yunus’ta inerek gidebilirsiniz.

2. Pendik’ten ulaşım: Ankara Caddesi’nden İETT otobüsü veya minibüs ile gidebilirsiniz. Marmaray ile Yunus’ta inerek gidebilirsiniz.

3. Maltepe’den ulaşım: Bağdat Caddesi’nden İETT otobüsü veya minibüsle, sahiden 16D İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Marmaray ile Yunus’ta inerek gidebilirsiniz.