Kartal Belediyesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi, Kartal ilçesinin yerel yönetim merkezidir. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel‘dir. Kartal Belediye Binası, -2’den zemin dahil 5. kata kadar toplamda 8 katta hizmet vermektedir. -2. katta zabıta bulunurken, -1. katta belediye meclis salonu, bilgi işlem, yazı işleri ve fotokopi merkezi yer alır. Giriş katta emlak ödemeleri, vezneler ve sosyal yardıma ulaşabilirsiniz. Diğer müdürlükler ise 1. 2. ve 3. katta bulunur. 4. kat ise özel kalem ve başkanlık makamının bulunduğu kattır. 4. kata girişler kısıtlıdır. 5. kat ise terasa giden bir salondur.

Öğle arası 1 saat sürmektedir. Bu nedenle İstanbul’daki kamu kuruluşlarının çalışma saatlerine uygun şekilde gitmeniz gerekiyor. Belediyeye ön kapıdan girebilirsiniz. Döner kapıdan geçtikten sonra güvenlik tarafından kontrole tabi tutulursunuz ve danışmadan yönlendirme alabilirsiniz. Bina girişinde engelli girişi mevcuttur.

Kartal Belediyesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yukarı Mahallesi, Belediye Caddesi No:6, 34860 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: 444 45 78.

Üsküdar Caddesi üzerindeki Üsküdar Caddesi otobüs durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, KM30, KM34 İETT otobüsleri ve caddeden Kartal – Kadıköy, Pendik – Kadıköy, Kartal – Esenkent, Kartal – Esentepe – Soğanlık minibüsleri geçer. Durakta indikten sonra Kartal yönünde ilerleyip İspark kulübesinin oradan Belediye Caddesi’ne girebilirsiniz.

Marmaray ile gitmek isterseniz Kartal’da inip Egemenlik Bulvarı ve Üsküdar Caddesi üzerinde Maltepe yönünde 1 km yürümeniz gerekir. Metro ile gitmek isterseniz Kartal’da inip KM34 İETT otobüsü ile ücretsiz aktarma yapıp Üsküdar Caddesi durağında inebilirsiniz.

Otopark imkanları kısıtlıdır. Belediye Caddesi, tek yöndür. Genellikle cadde boyunca araçlar park eder ve yer bulmak zordur. Belediye önünde engelli otoparkı da vardır. Park için Üsküdar Caddesi’ndeki İspark’ı kullanın veya ara sokaklarda park edecek yer arayın.

Kartal Belediyesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: Egemenlik Bulvarı üzerinden Belediye Caddesi’ni bulabilirsiniz. Kızılay Bulvarı’nın Pendik yönünde 2 arka sokağında yer alır.
  • Atalar – Orhantepe: Marmaray ile Atalar’dan trene binip Başak durağında inip 650 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz veya 16A / 17 / 16 İETT otobüsü veya Kartal yönüne giden bir minibüs ile gidebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Marmaray ile Cevizli’den trene binip Başak durağında inebilirsiniz veya 16A / 17 / 16 İETT otobüsü veya Kartal yönüne giden bir minibüs ile gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, KM33 / KM34 İETT otobüslerinden birine Anayurt, Toros, Milengaz, Fahri Korutürk, Tecerdağı, Köroğlu veya Denizler Caddesi’nde binerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı – Yunus: KM34 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Ayrıca C-78 Topselvi minibüsü ile Kartal’a geçebilirsiniz. Yunus tren istasyonundan trene binip Kartal’da inip 750 metre yürüyerek gidebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: 132ÇK / 132S İETT otobüsü ile Kartal merkeze gidip 750 metre yürüyerek gidebilirsini.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C-93 Kartal Hürriyet minibüsüne binip Kartal merkezde inebilirsiniz ve 300 metre yürüyerek gidebilirsiniz veya KM32 İETT otobüsüne binip Kartal merkezde inip 600 metre yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Soğanlık: Atatürk veya Millet Caddelerinden C-86 Kartal / C-81 Kartal minibüsüne binerek Kartal’a gelip yukarıda bahsedilen Kartal’dan ulaşım yollarını kullanabilirsiniz. Ayrıca 134GK İETT otobüsü ile Kartal’a gidebilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: Marmaray’a binip Başak’ta inebilirsiniz veya minibüs ya da İETT otobüsü ile Kartal’a gidip Egemenlik Bulvarı durağında inerek gidebilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132Z İETT otobüsü, Sancaktepe’den 131V / 131Y İETT otobüsü, Çekmeköy’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve en başta bahsedilen Kartal merkezden ulaşım yollarını uygulayın.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Esenkent durağında inip KM34 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Başak durağında inerek ulaşabilirsiniz. Otobüsle gitmek isterseniz 16 / 17 / 16D İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Başak’a gidebilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Esenkent Metro durağında inip KM34 İETT otobüsüne binebilirsiniz.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Başak’ta inin veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Esenkent durağında inin ve KM34 İETT otobüsüne binin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Başak’a gidin. En iyi ulaşım Marmaray ile.