Kartal Belediyesi Huzurevi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Huzurevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi Huzurevi, Hürriyet Mahallesi’nde hizmet vermektedir. Binanın kaba inşaatının yapımı 2007 yılında tamamlandı. Binayı huzur evine çevirmek için yapılan çalışmalar 2018 yılında bitirilerek binanın açılışı gerçekleştirildi. Binaya 44 milyondan TL’den fazla para harcandı. Avrupa Birliği’nden yaklaşık 1.2 milyon Euro da kredi sağlandı. Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi adıyla da bilinir.

36 süit oda, 22 double oda, 172 normal odayla hizmet verecek binada, aynı zamanda tahliye edilen Kızılay Huzurevi’nde kalan yaşlılar da ikamet etmektedir. Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi Binası ile ilçede bulunan iki özel yapı bloğunda en gelişmiş teknolojiler kullanılarak mekanik ısıtma ve soğutma sistemleri, solar paneller, led aydınlatmalar, izolasyon, otomasyon sistemleri ve su tasarrufu teknikleri gibi enerji verimliliğine yönelik uygulamalar yapıldı.

Kartal Belediyesi Huzurevi’ne nasıl gidilir?

Adres: Hürriyet Mahallesi, Reyhan Sokak No:36, 34876 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: 444 4 578.

Vatansever Caddesi’ndeki Vatansever Caddesi otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16S, 134CK, KM21 İETT otobüsleri geçer.

Ayrıca yakınlarından Kartal – Yayalar Mahallesi ve Kartal – Akyılmaz Konutları minibüsü geçer.

Kartal Belediyesi Huzurevi’ne ulaşım

1. Kartal Belediyesi Huzurevi’ne metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Kartal İstasyonu durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, Kartal Köprüsü çıkışından çıkın. KM21 nolu İETT otobüsüne binin ve Hilal Konutları durağında inin.

2. Kartal Belediyesi Huzurevi’ne Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Kartal İstasyonu durağında inin. Trenden indikten sonra 134CK nolu İETT otobüsüne binip Kartal Cezaevi / Hilal Konutları Yönü durağında inip ulaşabilirsiniz.

3. Kartal Belediyesi Huzurevi’ne otobüsle ile gitmek için “Kartal Huzurevi” durağında inerek gidilir.

4. Kartal Belediyesi Huzurevi’ne C93 Kartal – Hürriyet Mahallesi (Kurfalı) minibüsü ile gidilir.