Kartal Cezaevi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Cezaevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Pendik Velibaba Mahallesi’nde yer alan Kartal H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, 1 Mart 1999’da hizmete girdi. Pendik ilçe merkezine 9 Km, Kartal ilçe merkezine 10 Km ve Maltepe ilçe merkezine 15 Km uzaklıkta olan cezaevi, 9,270 m² Kapalı Bina Kompleksi olmak üzere toplam 2 hektar 2760 m² alan üzerinde faaliyet göstermektedir.

Kartal H Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu Eylül 2011 yılında hizmete girmiş olup, Kartal Açık Ceza İnfaz Kurumu idari bina ile hükümlülerin kaldığı bina birleşiktir. Hükümlülerimizin kaldığı toplam 16 oda bulunmaktadır. Kapasite 160 kişidir.

Cezaevinin iç emniyeti; Cezaevi ana giriş kapısında ve Cezaevinin ara geçiş bölümlerinde bulunan X-Ray ve duyarlı geçit cihazları ile, mevzuat hükümleri çerçevesinde insan ve malzeme giriş çıkışları için yetiştirilmiş uzman X-Ray personeli denetiminde yapılmaktadır. *1

Kartal H Tipi Kapalı Cezaevinin dış koruması Cezaevi Jandarma Koruma Komutanlığınca sağlanmaktadır. İç ve dış korumanın sağlanması hususunda idaremiz ile Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı arasında koordinasyon uyumlu ve sürekli bir şekilde sağlanmakta olup, bu ilişki düzenli toplantılar ile revize edilmektedir. *2

Kartal Cezaevi’ne nasıl gidilir?

Adres: Velibaba Mahallesi, Yakacık Caddesi, No:138, 34896 Pendik / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 307 66 39.

Yakacık Caddesi ve Olimpiyat Caddesi’ndeki Kartal Cezaevi durağında inilerek gidilir (16S, 132K, 134CK, KM21, KM26 İETT otobüsleri geçer).

Marmaray ile gitmek isterseniz, Kartal’da inip 134CK İETT otobüsüne binmelisiniz. Metro ile gitmek isterseniz Kartal’da inip KM21 İETT otobüsüne binmelisiniz.

Kartal Cezaevi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: 134CK İETT otobüsü ve Kartal Cezaevi minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Marmaray / otobüs veya minibüs ile Kartal merkeze gidip 134CK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Atalar için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. D-100’e yakınsanız, Cevizli’den veya Çanakkale Caddesi D-100 kısmından KM21 İETT otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: Sanayi Caddesi’ne çıkarak 134CK İETT otobüsüne veya Kartal Köprüsü’nde KM21 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: Yakakent Caddesi’nden geçen bir otobüs veya minibüse binip Yakacık durağında inip yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: Pendik tarafında Yakacık Caddesi ile Olimpiyat Caddesinin birleştiği yerde bulunur.
  • Soğanlık: D100’den KM21 İETT otobüsüne binerek direkt gidebilirsiniz veya Atatürk veya Millet Caddelerinden otobüse vaya minibüse binerek Yakakent Caddesi’nde Yakacık durağında inerek yürüyerek ulaşabilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Pendik YHT önünden KM26 İETT otobüsüne binebilirsiniz. Ayrıca Pendik Yakacık ve Pendik Kartal Cezaevi minibüsleri ile gidebilirsiniz. Yunus’ta yaşıyorsanız Kartal’a geçip 134CK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.

*1, *2 nolu bilgiler, cezaevinin internet sitesinden alıntılanmıştır.