Kartal Borsa İstanbul (İMKB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Borsa İstanbul (İMKB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde Pamuk Sokak üzerinde 2003 yılında kurulmuş bir meslek lisesidir. Okulda harezmi eğitim modeli uygulanmaktadır.

Okulun şu anda (bu makalenin son güncellenme tarihine göre) kendi web sitesi çalışmamaktadır ancak aktif bir Twitter sayfası bulunmaktadır.

Kartal İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Esentepe, Ankara Cd. Pamuk Sk. No:7, 34870 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 517 92 00.

Kartal Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tecerdağı Caddesi’ndeki Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi durağına 500 metre uzaklıktadır. Duraktan KM34 İETT otobüsü geçer. Ayrıca caddeden Kartal – Esenkent minibüsü geçer. Buna ek olarak İnönü Caddesi’ne 300 metre uzaklıktadır ve İnönü Caddesi’nden Kartal – Esentepe minibüsü geçer.

Okula ulaşım için KM34 nolu İETT otobüsüne binerek Kartal AİHL durağında inebilirsiniz. Minibüsle gitmek isterseniz Kartal – Köyhizmetleri (Java) veya Kartal – Esenkent veya Kartal – Esentepe minibüsüne binebilirsiniz.

Kartal İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Atalar – Orhantepe: Orhangazi Caddesi veya 30 Ağustos üzerinden 134YK İETT otobüsüne binin, Cevizli Muhtarlığı önünde otobüsten inin ve KM33 İETT otobüsüne aktarma yaparak gidebilirsiniz. Otobüsten Elmalı Kuran Kursu durağında inin. 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Cevizli Muhtarlığı önünde otobüsten inin ve KM33 İETT otobüsüne aktarma yaparak gidebilirsiniz. Otobüsten Elmalı Kuran Kursu durağında inin. 400 metre yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: Turgutpaşa Camii durağından KM33 İETT otobüsüne binin. Ankara Caddesi durağında inin ve 450 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: KM35 İETT otobüsüne binin. Çanakkale Caddesi yakınında Yeni Mahalle durağında inin ve 20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı)- Cumhuriyet, Yakacık: Metroya binin Soğanlık’ta inin 20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz veya 16S, 500T, 133Ş İETT otobüsüne binin Anadolu Adalet Sarayında inin ve 20 dakika yürüyün. Veya metrodan Esenkent durağında inip KM33’e aktarma yapın ve otobüsten Ankara Caddesi durağında inin.
  • Soğanlık: Yürüyerek gidebilirsiniz.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: Yunus Mahalles içinden veya Pendik YHT durağından KM33 İETT otobüsüne binin. Ankara Caddesi durağında inin ve 450 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): 19E veta 19S ile Kozyatağı Metro istasyonunda inin. Buradan metroya binip Soğanlık’ta inin ve 20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): metroya binip Soğanlık’ta inin ve 20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): 500T ya da 133Ş’ye binin. Esenkent metroda inip KM33’e binin. Otobüsten Ankara Caddesi durağında inin.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T’ye binin ve Esenkent Metroda inin. Ardından KM33’e binip Ankara Caddesi durağında inin.