Kartal Müftülüğü nerede, nasıl gidilir?

Kartal Müftülüğü hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Müftülüğü, Kartal ilçesi içinde toplumu İslam dini hakkında aydınlatmak, din hizmetlerini düzenlemek ve denetlemekten sorumludur. Ayrıca Kartal Müftülüğü, Kartal’da Diyanet İşleri Başkanlığını temsil eder, din hizmetlerini, dini müesseseleri yönetir ve din görevlilerinin hizmetlerini düzenleyip denetler.

Kartal ilçesi sınırları içinde yer alan dinî yüksek ihtisas merkezleri, eğitim merkezleri, Kur’an kursları ile yurt ve pansiyonların çalışma usul ve esasları müftülük tarafından yönetmeliklere göre düzenlenir.

Kartal Müftülüğü’ne nasıl gidilir?

Adres: Cevizli Mahallesi. Mustafa Kemal Caddesi, No: 9 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 488 96 72.

Mustafa Kemal Caddesi’ndeki Trabzon Sokak durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan 132M İETT otobüsü geçer. Caddeden ayrıca Uğur Mumcu – Kadıköy, Kartal – Doğum Hastanesi, Kartal – Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi minibüsleri geçer.

Denizer Caddesi’ndeki Denizer Caddesi durağına 150 metre uzaklıktadır. Duraktan 132M, 134YK, KM30, KM33, KM34 İETT otobüsü geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Uğur Mumcu, Kartal – Esenkent minibüsleri geçer.

Kartal Müftülüğü’ne ulaşım

1. Kartal merkezden ulaşım: 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Denizer Caddesi durağında inin. Otobüse Kartal Sahil veya Tekel Caddesi üzerindeki duraklardan binebilirsiniz. Ayrıca KM34 İETT otobüsü ile de gidebilirsiniz. Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi durağında inin ve 300 metre yürüyün. Otobüse Egemenlik Bulvarı, Kızılay Bulvarı, Tecerdağı Caddesi üzerinden binebilirsiniz.

2. Topselvi’den ulaşım: KM34 İETT otobüsü ile de gidebilirsiniz. Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi durağında inin ve 300 metre yürüyün. Otobüse Topselvi Caddesi, Demokrasi Caddesi, Yunus Caddesi, Ankara Caddesi üzerinden binebilirsiniz.

3. Atalar ve Orhantepe’den ulaşım: 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Denizer Caddesi durağında inin. Otobüse Tekel Caddesi üzerindeki duraklardan binebilirsiniz.

4. Uğur Mumcu’dan ulaşım: Uğur Mumcu – Kartal minibüsü ile gidebilirsiniz. Minibüsten Trabzon Sokağı’nda inin. 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Denizer Caddesi durağında inin. Otobüse Samandıra Caddesi, Yakakent Caddesi üzerindeki duraklardan binebilirsiniz.