Maltepe SGK nerede, nasıl gidilir?

Maltepe SGK hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

SGK İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bağlı Maltepe Sosyal Güvenlik İlçe Müdürlüğü; Maltepe ilçesinde yaşayan vatandaşlara Sosyal Güvenlik hizmeti vermektedir.

Maltepe İlçesinde faaliyette bulunan iş yerleri, ilçede kurulu iş yerlerinde çalışan sigortalılar, ilçe de işyeri sahibi olan Bağ-Kurlular, Emekliler ve Genel Sağlık Sigortalılarına Sosyal Güvenlik ile ilgili olarak hizmet vermek üzere Maltepe’de hizmet vermeye başlamıştır.

Maltepe Bağlarbaşı Mahallesinde yer alan Maltepe Sosyal Güvenlik Merkezi, Maltepe halkına hizmet vermesi amacıyla hizmet vermektedir. Maltepe Sosyal Güvenlik Merkezi’nde alınabilecek hizmetlerden bazıları, emeklilik servisi, sigortalı tescil ve hizmet servisi, icra takip haciz ve satış servisi, kısa vadeli sigortalar servisi, destek hizmetleri servisi, insan kaynakları, prim tahakkuk ve tahsilat servisi, halkla ilişkiler, iş-yeri tescil ve e-sigorta servisi, kayıt dışı istihdam ile mücadeledir.

Maltepe SGK’ya nasıl gidilir?

Adresi: Bağlarbaşı Mahallesi, Santral Sokak Şehit Erol Olçok Kampüsü B Blok, 34844 Maltepe / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 388 72 00.

Atatürk Caddesi’ndeki Yıldızbakkal durağına 400 metre uzaklıktadır. Duraktan 16A, 133F, 133G, KM42, KM43, KM44 İETT otobüsü ve C64 Maltepe – Başıbüyük – Büyükbakkalköy ve C501 Kartal – Kadıköy minibüsü geçer.

Feyzullah Caddesi’ndeki Feyzullah Caddesi durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 133G İETT otobüsü ve C87 Maltepe – Esenkent ve C91 Maltepe Gülensu Kiptaş Zümrütevler minibüsü geçer.

Maltepe Metro İstasyonuna 500 metre mesafededir. Metrodan indikten sonra Sakarya Sokak üzerinden gidebilirsiniz. Marmaray ile gitmek isterseniz Maltepe’de inip Feyzullah Caddesi üzerinden yürüyerek gidebilirsiniz ve kısa mesafeyi minibüsle geçebilirsiniz.

Maltepe SGK’ya ulaşım

1. Metro ile gitmek için metrodan Maltepe durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek metrodan D-100 altı çıkışından çıkın. Yürüyerek 10-15 dakikada gidebilirsiniz. Atatürk Caddesinden ilerleyip Sülün Sokaktan girip Santral Sokağa gidin veya Metrodan çıktıktan sonra Sakarya sokaktan girin ve Santral sokağa geçin.

2. Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Maltepe durağında inin. Trenden indikten sonra alttaki ulaşım seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:

Yürüyerek ulaşım: 1.5 km’lik yolu 20 dakikada yürüyebilirsiniz. Sırasıyla, İnönü Caddesi, Gümüş Sokak, Çiçek Sokak, Ergenekon Sokak ve 9 Eylül Sokak güzergahından ulaşabilirsiniz.

Minibüsle ulaşım: Kadıköy(E5) minibüsü, Maltepe-Esenkent, Maltepe-Zümrütevler veya Maltepe-Gülsuyu-Gülensu minibüslerinden birine binip Sülün Sokak durağında inerek ulaşabilirsiniz.

İETT ile ulaşım: 16A veya 133F nolu İETT otobüslerine binerek Maltepe Köprüsü durağında inerek ulaşabilirsiniz.

3. Otobüsle Atatürk Caddesindeki “Maltepe Köprüsü” durağında inerek gidilir. D-100 üzerindeki “Maltepe Köprüsü” durağında inerek gidilir.

4. Minibüsle gitmek için Kartal’dan Maltepe yönüne gitmek için Kadıköy minibüsüne binin. Maltepe’de caminin olduğu yerde inin. Oradan Başıbüyük minibüsüne binin. Minibüsten Maltepe köprüsüne gelmeden İETT’nin Maltepe Köprüsü durağında inin. Maltepe Köprüsü durağında indikten sonra Atatürk Caddesi’nden Sülün Sokak’a sapın. Biraz ileride kurumun bulunduğu Santral sokağı görebilirsiniz.

5. Kartal – Kadıköy, Kadıköy – Pendik, Maltepe – Bağlarbaşı minibüsü, Gebze-Harem minibüsü ile gidebilirsiniz.