Muzipo Kartal nerede, nasıl gidilir?

Muzipo Kartal hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Marmaray’a binip, Atalar durağında inerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Üsküdar Caddesi’nden minibüs ile ulaşabilirsiniz. İETT otobüsü ile gitmek isterseniz Üsküdar Caddesi’nde İstasyon (16 / 16A / 133G / 133N / 17 / KM30), Tekel Caddesi’nde Yemeni Sokak (134YK / 252) veya sahil yolunda Trabzonspor (16D / 133T) durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Burada sizin için, çocuklarınız için ihtiyaç duyulan her şey düşünülmüş. Öncelikle sizi iki kardeş, iki anne gerekli özveriyi empatiyle, anne sıcaklığıyla karşılayacaktır. Kurumun amacını işletme sahibi Sibel Hanımla sizler için konuştuk. Burayı farklı kılan bir çok özellikleri var.

Muzipo hakkında bilgiler

Muzipo Kids’in amacı “Çocukları gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, haklarını gözeten bir ortamda, bilimsel yöntemlerle sağlıklı bir hayata hazırlamak ve anı dolu dolu yaşamaları icin hareketlendirmek.” Sokakların griliğinin bittiği, sürekli telaşla koşuşturanların olmadığı, rengarenk, çocuk gülüşlerinin –tabii bazen çılgınca ağlamaların, inatlaşmaların, ufak sürtüşmelerin- olduğu, sıcacık, hani vardı ya eskiden güvenin, sevginin, saygının ve karşılıklı yardımın hiç eksik olmadığı mahallelerimiz işte öylesi sıcacık bir ortam Muzipo.

‘’ Takla atabildim ‘’ ‘’altıncı basamağa kadar tırmandım’’ ‘’10 tane top yakaladım’’ ‘’Saklambaçta saklandım ve ebeledim’’ ‘’Survivor parkurunu tamamladım’’ ‘’Denge kovalarında yürüyebildim’’….vb. Bunlar Muziplerimizin kurduğu cümleler. Aslında her şeyi özetliyor. Hareketi tüm aktivitelerimizin merkezine koyuyoruz ve çocuklarımıza erken yaşta hareket ve spor alışkanlığı kazandırıyoruz.

Sosyalleşmeyi, kendilerini özgür ve güvende hissettikleri bir ortamda deneyimliyorlar. İnce motor gelişimlerini; kendileri için yaptıkları oyuncaklar, her yerlerine sürdükleri parmak boyaları, küçük köfteler yaptıkları oyun hamurları ve daha birçok materyal ile gelişimlerini güçlendiriyorlar. Tef, marakas, davul ve daha birçok mataryel ile yapılan ritim çalışmaları ile müzik kulakları gelişiyor. Yapbozlar, zeka geliştirici oyunlar, montessori materyalleri ile yaratıcılık becerileri gelişmektedir.

Oyun formatında kurgulanan Hareket eğitimimiz, oyun guruplarımız, drop-in (serbest oyun saatleri) , atölye etkinliklerimiz ve doğum günü partilerimiz ile çocuklar için uygulanabilecek tüm aktivitelerin yer aldığı en yaygın çocuk kulübüyüz. Eğitmenlerimiz beden eğitimi ve okul öncesi çocuk eğitimi alanlarından mezun arkadaşlardan oluşuyor.

Ebeveynler neden Muzipo’yu tercih etmeliler?

Bizler Muzipo Kids Kartal Dragos Merkezini iki kız kardeş ve arkadaşımız Serkan beyle birlikte kurduk. Ben eğitimimi Viyana Pedagoji Yüksek Okulunda yaptım ve orada devlet okullarında çalıştım. Kız kardeşim biyoloji öğretmeni ve Serkan bey muhasebeci.

Çocukların hareket alanlarının bu denli kısıtlı olduğu günümüzde, bizler onlar için en azından oyun oynayabilecekleri ve oynarken eğlenecekleri, eğlenirken öğrenecekleri, sosyalleşmelerini destekleyecek bir merkez olmayı hedefliyoruz.

Bu işe karar verdiğimizde en çok merkezimizin çocuk gülüşleri ile dolduğunun hayalini kurduk. Ve bu hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm çocuklar herhangi bir üyelik olmadan hafta içi çalışma saatlerimiz içerisinde Muzipo’da saatlik olarak zaman geçirebilirler.

Muzipo Kids Kartal Dragos olarak üzerinde çalıştığımız sosyal sorumluluk projelerimiz de var. İstediğimiz aşamaya geldiğinde bunların duyurusunu yapacağız. Bu çalışmalar içerisinde dezavantajlı çocuklara yönelik projelerimiz de bulunuyor.