Esenyurt Örnek Cemevi nerede, nasıl gidilir?

Esenyurt Örnek Cemevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Sivas Kongre Caddesi’nde yer alan Sivas Kongre Caddesi otobüs durağına 100 metre mesafede bulunur (142A / 142ES İETT otobüsü geçer). Önünden A43 nolu Kıraç minibüsü geçer.

Anadolu Yakası’ndan ulaşım için Söğütlüçeşme’den Avcılar – Söğütlüçeşme metrobüsüne binmelisiniz. Söğütlüçeşme metrobüs durağına gidin ve Avcılar metrobüsüne binin. Metrobüsten İBB tesisleri durağında inin. Buradan Küçükçekmece – Kıraç minibüsüne binin. Minibüs ile Örnek Cemevi’ne gidebilirsiniz.

Kağıthane, Şişli, Beşiktaş tarafından ulaşım için Avcılar – Söğütlüçeşme veya Beylikdüzü – Zincirlikuyu metrobüsüne binerek yukarıdaki güzergahı takip edebilirsiniz.

  • Esenyurt ilçesi Çınar Mahallesi’nde Sivas Kongre Caddesi’nde bulunan bir cemevidir.
  • Çınar Mahallesi, Sivas Kongre Caddesi, 1427. Sokak, No:2, 34517 Esenyurt
  • +90 543 699 53 33

Örnek Cemevi hakkında bilgiler

Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan Alevi Kültür Dernekleri Esenyurt Şubesi Örnek Cemevi yoğun katılımlı bir tören ile 2012’de hizmete açıldı. 2006 yılında temeli atılan Cemevi, altı yıl süren inşaat çalışmalarının ardından tamamlandı.

Açılış duasının ardından kürsüye gelen Örnek Cemevi Başkanı Hüseyin Çam, “Bir tuğla getirenden de, bir kamyon tuğla getirenden de Allah razı olsun. Bizim için desteğin miktarı değil, niyeti önemlidir. Belediye Başkanımızın büyük destekleri olmuştur. Kendisine canlar adına teşekkür ediyorum” dedi.

Esenyurt Örnek Cemevi, Alevi Kültürleri Derneği’ne bağlıdır.