Sarıgazi Cemevi nerede, nasıl gidilir?

Sarıgazi Cemevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Aşık Veysel Caddesi’ndeki Aşık Veysel Caddesi otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır (ÇM43 İETT otobüsü geçer). Ankara Caddesi’ndeki Meclis Mahallesi otobüs durağına 200 metre uzaklıktadır. Atatürk Caddesi üzerindeki Sancaktepe Kaymakamlığı durağına 400 metre uzaklıktadır. BL401 Sultanbeyli – Dudullu minibüsü ve C311 Dudullu – Sarıgazi minibüsü ile gidilebilir.

Sarıgazi Cemevi’ne Kartal’dan gitmek için Kartal Merkezden kalkan 131Y İETT otobüsünü kullanabilirsiniz. Maltepe, Pendik, Tuzla’da yaşıyorsanız, önce Kartal’a geçin ve ardından 131Y İETT otobüsüne aktarma yapın.

Sarıgazi Cemevi’ne Kadıköy’den gitmek için 19A / 14 / 14YK İETT otobüslerinden birine Ayrılıkçeşme durağından binerek gidebilirsiniz. Üsküdar’dan da 11ÜS İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.

Sarıgazi Cemevi hakkında bilgiler

İstanbul Sancaktepe’de hizmet veren ibadethanelerden Sarıgazi Cemevi, Alevilerin cem ibadetlerini yapmalarına olanak sağlıyor. Yerleşkesinde geniş bir bahçesi, biri 3 katlı, diğeri de 2 katlı olmak üzere iki adet bina bulunan Sarıgazi Cemevi, Sancaktepe halkına yıllardır hizmet veriyor.

Yanında çocuk parkı ve otopark olarak da kullanılan boş bir alan da bulunan Sarıgazi Cemevi, bölge halkına cem ibadetleri, cenaze işleri ve kültür sanat faaliyetleri için hizmet veriyor.

Sancaktepe Sarıgazi’de bulunan bir cemevidir. İnönü Mahallesi, Aşık Veysel Caddesi, No:10, Sancaktepe. +90 216 621 81 51.

Sarıgazi Cemevi’ne ulaşım

1. Kartal’dan ulaşım: Kartal merkezden 131Y İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca 132S İETT otobüsü çok yakınından geçer (10 dakika yürümeniz gerekir).

2. Maltepe, Pendik ve Tuzla’dan gitmek için Kartal’a gidin ve yukarıda Kartal için verilen yol tarifine uyun.

3. Kadıköy’den ulaşım: Kadıköy Rıhtım’dan 19EK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca daha çabuk gitmek için metroya binip Yenisahra’da inip 19A İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

4. Üsküdar’dan 11ÜS İETT otobüsü ile gidebilirsiniz veya metroya binip metrodan Çekmeköy’de inip İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.