Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi nerede, nasıl gidilir?

Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Sema Hastanesi’ne nasıl gidileceğine dair tüm bilgileri sizin için hazırladık. Fatih Üniversitesi Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verdiği dönemde OHAL sürecinde çıkan KHK ile el konan ve ismi değişen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ek hizmet binası olarak 17 branşta hizmete başladı.

Hastanede yoğun bakım, katater, uyku laboratuvarları ve kalp damar cerrahisiyle, donanımlı bir hastane olarak hizmet veriyor. Hastane daha sonra Bezmialem Vakıf Üniversitesi’ne bağlandı. Daha fazla bilgi için altta ilgili sayfaya girebilirsiniz.

Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Yalı Mahallesi, Sahil Yolu Sokkak, No:16, 34844 Maltepe / İstanbul.

Maltepe Sahil Yolundaki Dr. Sadık Ahmet durağına 150 metre (16D / 133T / E-9 İETT otobüsü) uzaklıktadır. Ayrıca D37 Bostancı – Pendik dolmuşu ile ulaşabilirsiniz. En yakın Marmaray istasyonu ise Maltepe’dir.

Sema Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşım

1. Kartal, Maltepe ve Pendik’ten ulaşım: Sahilden giden 16D İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Daha yukarı bölgelerdeyseniz, sahile inmeniz ve 16D ile aktarma yapmanız gerekir.

2. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132Z İETT otobüsü, Sancaktepe’den 131V / 131Y İETT otobüsü, Çekmeköy’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve en başta bahsedilen Kartal’dan ulaşım yollarını uygulayın.

3. Kadıköy’den ulaşım: 16D İETT otobüsü ile sahilden direkt gidebilirsiniz veya Marmaray ile Süreyya Plajı durağında inip 16D İETT otobüsüne aktarma yapabilirsiniz veya Marmaray ile Maltepe durağında inip 1.4 km yürüyebilirsiniz.

4. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Süreyya Plajı durağında inip 16D İETT otobüsüne aktarma yapabilirsiniz veya Marmaray ile Maltepe durağında inip 1.4 km yürüyebilirsiniz.

5. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): Farklı ulaşım yollarını deneyebilirsiniz. Kadıköy’e gidip yukarıda verilen yol tarifine uyabilirsiniz veya 500T İETT otobüsüne binip, Maltepe metro durağında inip minibüsle sahile inebilirsiniz.

6. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray ile Süreyya Plajı durağında inip 16D İETT otobüsüne aktarma yapabilirsiniz veya Marmaray ile Maltepe durağında inip 1.4 km yürüyebilirsiniz. Veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Maltepe durağında inin ve minibüsle sahile inin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Maltepe’ye gidin.