Pendik Tepeören Hayvan Mezarlığı nerede, nasıl gidilir?

Pendik Tepeören Hayvan Mezarlığı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Pendik Tepeören Hayvan Mezarlığı, Pendik Belediyesi’ne bağlıdır ve ölen hayvanların gömülmesi için kullanılır. Hayvan mezarlığı ile hainler mezarlığı karışıyor, ancak ikisi aynı değildir.

Dönemin İBB Başkanı Kadir Topbaş, bir darbeci askerin ‘Hainler Mezarlığı’na defnedildiğini açıklamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası cuntacılar için yapılacağını açıkladığı ‘Hainler Mezarlığı’, Pendik Tepeören’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlar için kurulan barınağın bulunduğu alanda kuruldu. Mezarlık girişine ‘Hainler Mezarlığı’ tabelası dikildi. Ancak gelen tepkiler üzerine proje daha sonra iptal edildi.

hainler mezarligi

Konuyla ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, geçen hafta bütün meclis üyeleriyle ortak bir deklarasyona imza atarak hain darbe girişimini lanetlediğini belirterek “Milli iradeye ve demokrasiye kast eden hainler, Fetö’nün asker kisveli teröristleri, devletin her kademesinde yapılanmışlar. Bu milletin nafakalarıyla yetiştiler ve bu millete silah doğrulttular. Bütün kötü niyetlerini sizler bozdunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Darbeye yapmak isteyenlere tokadınız onlara feleklerini şaşırttı. Onlardan bir tanesini ailesi istememiş, bugün Vatan Hainleri Mezarlığına gömüldü. Bu millete saygı duymayanlar kabirlerinde bile rahat edemezler” dedi.

Vatan hainleri mezarlığının Pendik ilçesine bağlı Ballıca Köyü’ne yakın bir noktadaki Tepeören’de Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlar için kurulan barınağın olduğu alanda kurulduğu ortaya çıktı. Mezarlık girişinde ise “Hainler Mezarlığı” tabelası görülüyor. Öte yandan, mezarlıkta bir hainin defnedildiği görülüyor. Ekiplerin mezar açma çalışmalarının devam ettiği görülüyor. Mezarlığa ilk gömülen hainin Acıbadem’de Acıbadem Mahalle muhtarını şehit eden Yüzbaşı Mehmet Karabekir olduğu öğrenildi.

Pendik Tepeören Hayvan Mezarlığı’na nasıl gidilir?

Adres: Ballıca Mahallesi, Ballıca Caddesi, No:68, 34916 Pendik / İstanbul.

Hayvanlar mezarlığı, Pendik ilçesinde Ballıca Caddesi’nde bulunuyor. Hayvan barınağı yanındaki alanda kurulu olan hayvan mezarlığına sahipsiz hayvanlar defnediliyor.

Ballıca Caddesi’ndeki “Hayvan Barınağı” durağında inerek ulaşabilirsiniz. 132D İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.

Pendik Tepeören Hayvan Mezarlığı’ne ulaşım

1. Kartal ve Pendik’ten ulaşım: Kartal sahildeki İETT garajından 132D İETT otobüsüne binebilirsiniz. Araç Pendik içinden geçtiği için Pendik YHT İstasyonu önünden aynı araca binebilirsiniz.

2. Maltepe ve Tuzla’dan ulaşım: Marmaray ile Pendik’e gidin ve tren istasyonu önünden 132D İETT otobüsüne aktarma yapın.

3. Kadıköy’den ulaşım: Marmaray veya Metro ile Pendik’e gidin. Metro ile giderseniz Pendik istasyonundan da 132D’ye aktarma yapabilirsiniz.

4. Diğer ilçelerden ulaşım: D-100 üzerinden giden herhangi bir araca veya metro binerek Pendik’te inin ve Ankara Caddesi üzerinden 132D’ye aktarma yapın.