Yakacık İTO Spor Salonu nerede, nasıl gidilir?

Yakacık İTO Spor Salonu hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kullanılan Yakacık İTO Spor Salonu, 1998 yılında faaliyete geçirildi. 15 otomobillik açık otoparkı olan spor tesisi, Kartal Cumhuriyet Mahallesi’nde faaliyet göstermektedir.

Yakacık İTO Spor Salonu, zeminde parke, aydınlatma sistemi, teknik oda, protokol tribünü, kapalı tribünde 750 koltuk kapasitesi ile özellikle savunma sporları kategorisinde hizmet vermektedir. Yakacık İTO Spor Salonu’nda yıllarca çeşitli spor müsabakaları, yarışmalar ve toplantılar düzenlendi. Salon hala faal olarak hizmet vermektedir.

Yakacık İTO Spor Salonu’na nasıl gidilir?

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Yüzyıl Caddesi Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 309 94 94.

Selçuk Sokak üzerinden geçen Kartal Hürriyet Mahallesi, Akyılmaz Konutları, Velibaba Mahallesi minibüsleri ile gidebilirsiniz.

İsmail Dede Caddesi’ndeki Cumhuriyet Mahallesi durağına 200 metre uzaklıktadır. Duraktan KM3 ve KM36 İETT otobüsleri geçer).

Yüzyıl Caddesi’ndeki Yüzyıl Caddesi durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan KM32 İETT otobüsü geçer.

Yakacık İTO Spor Salonu’na ulaşım

1. Kartal merkezden Kartal Hürriyet Mahallesi minibüsü ile direkt gidebilirsiniz. Ayrıca 134GK / 134 / 132C / 134CK / 131V / 132Z İETT otobüsü ile gidip İhsan Zakiroğlu Ortaokulu durağında inip 800 metre yürüyerek gidebilirsiniz.

2. Sultanbeyli’den 132M İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Pendik’ten Pendik – Yakacık minibüsü ile gidebilirsiniz.

3. Marmaray ile Kartal’da inip C93 Hürriyet Mahallesi minibüsü ile gidebilirsiniz.

4. Metro ile Kartal Metro durağında inip yürüyerek veya C93 Hürriyet Mah. minibüsü ile aktarma yapabilirsiniz.