Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkuruna nasıl gidilir?

Kartal’daki ehliyet direksiyon sınavları ve sürücü eğitimleri Uğurmumcu Mahallesi’ndeki Yakacık Caddesi ile Şehit Aydın Çelik Caddesi üzerinde yapılır.

Ehliyet direksiyon sınavlarının yapıldığı alan aşağıdaki harita üzerinde işaretlenerek hangi kısımda hangi direksiyon sınavının uygulandığı belirtilmiştir. Direksiyon sınavı için eğitmenler sürücü adaylarını Aydos Kuyu Kebap Et Mangal bahçesinde beklerler ve buradan alırlar. Direksiyon sınavı başlangıç noktası Şehit Aydın Çelik Caddesi’dir.

Ulaşım Araçları

 1. Metrobüs
 2. Metro
 3. Marmaray
 4. Otobüs
 5. Minibüs

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanının tam adresi, Şehit Aydın Çelik Caddesi’dir. Sınav Şehit Aydın Çelik Caddesi parkın yanında başlar. Balıkeskir Caddesi ile Sakızağa caddesini ayıran kavşaktan dönüş yapılarak tekrar Şehit Aydın Çelik Caddesi’ne girilir ve bu caddede yokuş yukarı kalkış test yapılır. Daha sonra Yakacık caddesine girilir. Yakacık Caddesi’nden aşağıya gidilerek Samandıra Caddesi’nden kavşakta geri dönülür ve Yakacık Caddesi’ne geri gidilir. Işıkları geçtikten sonra park testi alanına gidilir. Park testinden sonra Samandıra-Kartal bağlantısı yakınlarında ani fren testi yapılır. Samandıra Fenerbahçe tesisleri önünden de U dönüşü yapılır ve sınavın tamamlanması için sınav başlangıç noktasına geri dönülür. Sınavla ilgili detaylar alttaki haritada işaretlenmiştir.

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkuruna Nasıl Gidilir?

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına metrobüs ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

Avrupa yakasından ulaşmak için kullanabileceğiniz güzergah aşağıdadır.

 1. Size en yakın metrobüs durağından metrobüse binin.
 2. Metrobüsten Uzunçayır durağında inin.
 3. Bağlantı yolunu takip ederek Ünalan metro durağına geçin.
 4. Tavşantepe yönüne giden metroya binin.
 5. Metrodan Soğanlık İstasyonu durağında inin.
 6. İSKİ çıkışından çıkılır
 7. Minibüs veya otobüsle Uğurmumcu’ya gidebilirsiniz

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına metro ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

Metro ile ulaşmak için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz. Metroya bir şekilde bindikten sonra aşağıdaki güzergahı takip edebilirsiniz:

 1. Size en yakın metro durağından metroya binin.
 2. Metrodan Soğanlık İstasyonu durağında inin.
 3. İSKİ çıkışından çıkılır
 4. Minibüs veya otobüsle Uğurmumcu’ya gidebilirsiniz

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına Marmaray ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

 1. Size en yakın Marmaray durağından trene binin.
 2. Trenden Kartal durağında inin.
 3. Trenden indikten sonra alttaki ulaşım seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:
  • İETT ile ulaşım: 132Z veya 131V veya 132C veya 134GK nolu İETT otobüslerine binip Bulvar durağında inip ulaşabilirsiniz.
  • Minibüsle ulaşım: C-80 Kartal-Yakacık-Soğanlık-Samandıra-Paşaköy veya C-86 Kartal-Yakacık-Samandıra-Sultanbeyli minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına otobüsle ile gitmek için takip edilmesi gereken yol

 1. Yakacık Caddesi’ndeki Bulvar durağından geçen otobüslerle gidilebilir. Sefer saatlerini bulmak için tıklayın {131V, 132ÇK, 132C, 132N, 132Z,134GK,134YK, 16U, 17S,21U, KM31}
 2. Şehit Aydın Çelik Caddesi’ndeki Şeyh Şamil Caddesi durağından geçen otobüslerle gidilebilir. Sefer saatlerini bulmak için tıklayın {KM31}

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına giden minibüs hatları