Rocket League Linux ve Mac desteği

Oyunun geliştiricisi Psyonix şirketi, oyunu “yeni teknolojilerle” güncelleme çabasının bir parçası olarak Linux ve macOS’ta Rocket League desteğini geri çektiğini açıkladı. Şirket, yaptığı açıklamada, oyunun macOS ve Linux/SteamOS sürümleri için desteğin sürdürülmesinin “artık geçerli olmadığını” söyledi. Sonuç olarak, Mart 2020’deki son yamadan sonra çevrimiçi işlevsellik (oyunu oynamak için ana nedenlerden biri) devre dışı bırakılacak.

Güncellemeden sonra, çevrimiçi çok oyunculu ve mağazaya erişim engellenir, ancak yerel çok oyunculu ve bölünmüş ekran çalışmaya devam edecektir. Ayrıca mevcut garajınızı ve envanterinizi görebilir ve kariyer istatistikleriniz kaybolmaz. Psyonix, oynamak için teçhizatınız varsa, etkilenen kullanıcıların oyunun Windows sürümünü tazminat olarak ücretsiz indirebileceğini söyledi.

Rocket League Linux ve Mac desteği sona erdi

Rocket League geliştiricisi Psyonix Perşembe günü yaptığı açıklamada, araba ile oynanan futbol oyununun Mart 2020 itibarıyla artık Mac ve Linux oyuncularını desteklemeyeceğini duyurdu. Bu platformlardaki oyuncular için Psyonix, eşleştirme dahil tüm çevrimiçi özellikleri devre dışı bırakmak için Mart ayında son bir yama yayınlayacak. Steam’de yayınlanan bir duyuruda Psyonix tarafından, “Rocket League’i yeni teknolojilerle yükseltmeye devam ederken, macOS ve Linux (SteamOS) platformları için desteği sürdürmemiz artık uygun değil. Sonuç olarak, oyunun macOS ve Linux sürümleri için son yama Mart ayında olacak.” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Mart ayında Rocket League’e ulaştığında, oyun yalnızca Windows 7 veya daha yeni bir makinede oynanabilecek. Mac oyuncuları için Psyonix, bir Windows bilgisayarı simüle etmek için Apple’ın Boot Camp aracının kullanılmasını önerir, ancak resmi olarak desteklemez. Linux oyuncuları için, Proton uygulaması veya Wine aracıyla aynı işlemi önermektedir, ancak her iki araç da doğrudan Psyonix tarafından desteklenmemektedir. Rocket League şu anda altı platformda mevcuttur (ve desteklenmektedir): Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC ve Xbox One.