Sea of Thieves çapraz platform desteği var mı?

Microsoft’un korsanlık simülatörü Sea of Thieves, Xbox One ve Windows 10’da zaten 10 milyon oyuncuya sahip. Ancak artık arkadaşlarınızla daha kolay bağlantı kurabilirsiniz. Rare Ltd tarafından geliştirilen oyun, oyuncuları açık denizlerdeki seferleri tamamlamaya itiyor. İşleri daha ilginç kılan şey, mürettebatın diğer oyuncular tarafından yönetilen korsan gemilerine girebilmeleri ve ganimetlerini yağmalamaya çalışmasıdır.

Sea of Thieves iki yıldır piyasada, ancak Steam’ciler henüz oyunu denememiş olabilir. Ayrıca, çapraz platform desteği hem işbirlikçi hem de rekabetçi oyunu daha ilginç hale getirmelidir – Xbox One, Windows 10 ve Steam oyuncuları birlikte oynayabilir. Sea of Thieves’in Steam sürümü için çıkış tarihi belli değil, ancak Steam sayfası hazır ve kullanıcılar oyunu istek listelerine ekleyebilir.

Sea of ​​Thieves çapraz oynanıyor mu?

Geçen yılın Haziran ayında Steam’de yayınlanması sayesinde Sea of Thieves her zamankinden daha büyük. Oyun, 15 milyon oyuncunun dönüm noktasını bile kutladı ve Ocak 2021’in oyunun 2018’deki lansmanından bu yana en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısını gördüğünü belirtti. Toplam oyuncu sayısındaki bu önemli artış, Sea of Thieves’teki maceraları daha da ödüllendirici ve heyecan verici hissettiriyor.

Cross-play, Sea of Thieves’in genel başarısında belirleyici bir faktör olmuştur. Xbox Game Pass için ilk prömiyer oyunlardan biri olarak, Rare’nin sosyal odaklı sandbox oyununun Xbox konsolları ve Windows PC arasında çapraz oyunla başlatılması çok önemliydi. Bu esnek sürüm yaklaşımı, konsol ve PC oyuncularının, kimin hangi platformda oynadığı konusunda endişelenmeden Sea of Thieves ile iletişim kurmaları için yollar açtı.

Sea of Thieves’te çapraz oyunu açma veya kapatma var mı?

Hızlı ve rahat eşleştirme sağlamak için, konsol ve PC oyuncuları arasında çapraz oyun otomatik olarak etkinleştirilir. Bazıları için, oyunun PVP unsurları nedeniyle PC veya fare ve klavye oyuncularının sahip olduğu haksız avantaj hakkında meşru bir endişe var. Neyse ki, Rare, oyunculara bir denetleyiciyle konsolda oynuyorlarsa çapraz oyun eşleştirmeyi devre dışı bırakma seçeneği sundu.

Biraz garip bir kararda, Sea of Thieves için çapraz oyunu devre dışı bırakmak, tuhaf bir şekilde, oyundaki bir geçiş yerine Xbox konsolunuzdaki bazı sistem ayarlarını değiştirmenizi gerektirir. Xbox ayarlarında Hesap’a gidin ve oradan Gizlilik ve Çevrimiçi Güvenlik’i seçin. Burada bir kez, Xbox Live Gizlilik seçeneğine gidin ve Ayrıntıları Görüntüle ve Özelleştir’i seçin. İletişim ve Çok Oyunculu seçeneğinde, Xbox topluluğu dışındaki kişilerle oynama seçeneğini devre dışı bırakabileceksiniz. Bu seçeneğin değiştirilmesi, Sea of Thieves’te çapraz oynamayı kapatır. Ancak bu seçeneğin birçok oyunu da etkileyeceğini unutmayın.