Minecraft ne kadar sattı?

Hevesler gelir ve geçer, ancak Minecraft çılgınlığı henüz azalmadı. Oyunun yaratıcısı Mojang Studios ve Microsoft, 2011 yılında piyasaya sürüldüğünden beri sandbox oyununun kaç milyon kopyasının satıldığını duyurdu. Yeni yapılan açıklama ile Minecraft’ın güncel olarak ne kadar sattığı ortaya çıktı.

Açıklamaya göre, Minecraft’ın şimdiye kadar kaç adet kopya sattığı ortaya çıktı. Microsoft’tan yapılan açıklamada, Minecraft’ın şimdiye kadar 200 milyon kopya sattığı ortaya çıktı.

Minecraft’ın satış rakamları belli oldu

200 milyonluk satışı anlamak için Minecraft’ın satış miktarını Grand Theft Auto V’nin 120 milyon ile uzak bir şekilde ikinci sırada izlediğini bilmekte fayda var. Ayrıca, kullanıcıların çoğunun hala aktif olması da etkileyici. Microsoft, Minecraft’ın halihazırda 126 milyon kişiden oluşan aylık aktif Minecraft oyuncusu olduğunu söylüyor.

minecraft satis rakamlari grafik
Fotoğraf lisansı: Statista - Minecraft'ın 2016'dan 2020'ye kadarki satış rakamları

Minecraft satışları daha önce 2016’da 100 milyonu aştı ve oyunun satış rakamlarında herhangi bir yavaşlama belirtisi yaşanmadı. YouTuber’ların ilgisindeki artış ve nostalji kaynaklı oyun, Minecraft’ın her geçen yıl satış rakamlarını arttırmasına yardımcı oldu.

Muhtemelen bu uzun vadeli başarının bir kısmı, Mojang Studios ve Microsoft’un oyunu güncellenmiş içerik ve işlevsellik ile desteklemeye devam etmesinin sonuçlarıdır. Sadece son birkaç ayda, şirketler Minecraft: Eğitim Sürümü’ne öğretmenlere ücretsiz erişim teklif etti ve Minecraft Eğitim Koleksiyonu’nu oyunun temel sürümüne entegre etti, bu da herkesin Haziran sonuna kadar ücretsiz olarak eğitim içeriğine erişebileceği anlamına geliyor.