Epic Games oyun iadesi nasıl yapılır?

Epic Games’te oyun iade etmek ve para iadesi almak ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu rehberde öğrenebilirsiniz. Epic Games’te hangi oyunların iade edilebileceği, geri ödeme talep etmek için diğer gereksinimler, oyun iade süresi ve para iade süreci hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için okumaya devam edin.

Epic Games iade koşulları

Epic Games’te para iadesi talep etmek için gereksinimler nedir? Epic Games Store’dan nasıl para iadesi alacağınıza ilişkin resmi talimatlara göre, Epic Games Store’dan yaptığınız bir satın alma işleminde geri ödeme almak için, satın alma işleminizin iki gereksinimi karşılaması gerekir:

 • Oyunu son 14 gün içinde satın almış olmalısınız.
 • Oyunu en fazla iki saat oynamış olmalısınız.

Satın alma işleminiz bu gereksinimleri karşılıyorsa, satın alma işleminiz için geri ödeme talep edebilirsiniz. Satın alımlar için geri ödeme talep etmek için Epic Games’in web sitesine gitmelisiniz. Geri ödemeler, Epic Games Launcher aracılığıyla yapılmaz. Aşağıda iade süreciyle ilgili videoyu ve en altta da iadenin geldiğini gösteren kredi kartı dökümünü görebilirsiniz.

Epic Games oyun iade etme

Epic Games’te oyun iade etme süreciyle ilgili takip etmeniz gereken talimatları aşağıdaki video ile görebilirsiniz veya videonun devamındaki talimatları okuyabilirsiniz. Ayrıca Epic Games’te para iade süreci hakkında daha fazla bilgi elde etmek için videonun devamındaki bilgileri de okumanızı tavsiye ederiz.

 1. Epic Games sitesine gidin ve Epic Games hesabınıza giriş yapın.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki Profil resminizin üzerine gelin. Menüden Hesap’ı seçin.
  epic hesap
 3. Hesap sayfası otomatik olarak Genel Ayarlar seçeneklerine açılacaktır. Sol gezinme çubuğunda İşlemler’i seçin.
  epic iade satin alimlar
 4. İşlemler sayfası otomatik olarak Satın Alma Geçmişine açılır. Para iadesi yapılacak oyunun adını seçin. Oyunun adının altında bir menü belirir. Geri Ödeme İste’yi seçin.
  epic iade secenegi
 5. En üstte oyunun adı ve sipariş kimliğiyle birlikte bir Geri Ödeme İsteğinde Bulun iletişim kutusu görüntülenir.
 6. Geri ödeme talep etme nedenini seçmek için sağlanan açılır menüyü kullanın. Seçenekleriniz: Bu Oyunu Oynayamıyorum, Bu Oyunu Bilgisayarda Çalıştıramıyorum, Bu Oyun Hoşuma Gitmedi, Bu Oyunu Yanlışlıkla Satın Aldım, Diğer.
  epic iade onayi
 7. Bir neden seçtikten sonra İadeyi Onayla’yı tıklayın. İsteğin işlenmesi birkaç dakika sürebilir, ardından geri ödemenizin işlendiğine dair bir onay görmeniz gereken Satın Alma Geçmişinize geri dönersiniz.
  epic iade talebi

Para iadesi talep ettikten sonra fikrinizi değiştirirseniz, geri ödeme talebinizi onaylayan Epic Games destek e-postasını yanıtlayarak geri ödeme isteğinizi iptal edebilirsiniz. Bu, yalnızca geri ödeme henüz işlenmemişse işe yarar.

Epic Games para iadesi kaç günde gelir?

Epic Games’te bir geri ödeme talebinde bulunduğunuzda ve geri ödeme talebi işlendikten sonra, paranın hesabınıza iade edilmesi birkaç gün sürebilir. Para iadesi, oyunu satın almak için kullandığınız ödeme sistemine göre yapılır.

Para iadesi oyunu satın almak için kullandığınız hesaba otomatik olarak uygulanacak ve geri ödemenin hızı büyük ölçüde ödeme yönteminizi destekleyen bankaya bağlı olacaktır. Eğer satın alma işlemini kredi kartı ile yaptıysanız, para iadesi kartınıza gelecektir.

Para iadeniz tamamlandığında bankanızın mobil uygulamasının arayüzüne bağlı olarak alttaki gibi bir kredi kartı hareket dökümü elde edeceksiniz.

epic games iade makbuzu

Epic Games para iadesi gelmedi mi?

Epic Games para iadesi gelmezse, öncelikle ödeme hizmetine ulaşıp durumu sormanız gerekmektedir. Epic Games iadeyi onayladığı anda ödeme hizmetine iade çıkışını yapar. Eğer iptal ettiğiniz bir sanal karta iade olduysa, banka ile iletişime geçerseniz, iadeyi ana karta aktarırlar.

Orijinal ödeme yönteminize geri ödeme yapılamıyorsa, Destek ekibinden biri, satın alma tutarınızı iade etmenin alternatif bir yöntemini belirlemek için sizinle iletişime geçecektir.

Öte yandan, oyun başka bir satış noktasından satın alınmışsa, Epic Games oyun için para iadesi yapmayacaktır. Bu satış noktası para iadesi yaparsa, para iadesi almak için orijinal satın alma yerine geri dönmeniz gerekir.

Epic Games oyun nasıl iade edilir?

Epic Games, çevrimiçi mağazasına yararlı özellikler eklemeye devam ediyor. Oyun devi, talebinizin işleme koyulmasını bekleme zorluğunu ortadan kaldıran para iadeleri özelliğini getirdi. Yine de iki hafta içinde geri ödeme isteğinde bulunmanız gerekecek ve iki saatten fazla oynamamış olmanız (veya bu iki saat boyunca ceza almamanız) gerekir, ancak paranızı hızlı bir şekilde geri alacaksınız.

Güncelleme, müşterilerin bir oyun satın aldıktan kısa bir süre sonra indirime girerse Epic’in otomatik olarak kısmi geri ödeme yapmasını da içeriyor. Bir oyun için fazla ödeme yapma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bir Epic Games Store satın alma işlemi için geri ödeme talebinde bulunurken, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta daha vardır. Epic Games Store’da bazı oyunlar iade edilemez olarak işaretlenmiştir. Bu oyunlarda para iadesi alamazsınız. Bir oyundan men edildiyseniz veya Epic Games Hizmet Koşullarını ihlal ettiyseniz, para iadesi için uygun olmayacaksınız.

Epic Games Launcher, sahip olmadığınız bir oyunu başlatmaya çalışırsanız sizi uyaracak şekilde değiştirildi, ancak çevrimdışı olduğunuzda oyununuzu kilitlememeniz için sahip olduğunuz oyunları bellekte saklayacak.