Çalışma masanız için en iyi kaktüs çeşitleri

Küçük alanınıza çeki düzen vermek için basit yollar arıyorsanız, bitkiler yanıt olabilir. Biraz yeşillik eklemek, sadece evinizi dekore etmek için değil, aynı zamanda içine biraz doğa getirmek için az bakım gerektiren bir yoldur ve bunun için baharın başlangıcından daha iyi bir zaman var mı?

Ekstra küçük boyutları olan Mojave’ler sayesinde pencere veya masanızda kamp yapmaya hazır üç mini kaktüs önerimiz aşağıda yer alıyor. Buna ek olarak, evlerin köşelerini işgal etmek için daha büyük bir şey arayanlar için bir orta (80 cm’e kadar) ve bir büyük (100 cm’e kadar) olmak üzere iki büyük kaktüs bitkisi de öneriyoruz.

Her üç mini kaktüs de kil kaplarda tutulur, dünyanın çeşitli yerlerinde yetişir ve büyüklükleri 12 inçten daha fazla değildir. Her bitkinin bakım talimatları, yeni başlayan bitki yetiştiricileri için yeterince az bakım gerektirir; kaktüsler az miktarda su gerektirir, bu nedenle bu çeşitlerin bol miktarda parlak ışığa ihtiyacı vardır, bu da onları ışık dolu pencereler ve alanlar için ideal arkadaş yapar. Ve kaktüsler toksinleri çevrelerinden uzaklaştırmak için çalıştıklarından, daha sağlıklı bir nefes atmosferi sağlarlar. Koleksiyonumuzdaki her kaktüs hakkında daha fazla bilgi aşağıda yer almaktadır.

Fairy Castle Kaktüs

Adından da anlaşılacağı gibi, Florida ve Teksas’tan Güney Amerika’ya her yerde doğal olarak bulunabilen bu cüce kaktüs bitkisi, bir kale yanılsaması yaratmak için çeşitli yüksekliklerde ortaya çıkan birçok küçük bölüme sahiptir. Her dalda, beş tarafında büyüyen daha küçük beyaz dikenler vardır. Çok fazla güneş ve az su gerektiren bu küçük bitki işleri kolaylaştırır, ancak evcil hayvanlardan uzak tutulmalıdır.

fairy castle cactus

Bullwinkle Kaktüs

Kuzeybatı Haiti sahilinden, bu küçük kaktüs kuru ve sıcak koşullarda büyür. Evcil hayvan dostu bitki, genellikle varsa birkaç dikenle büyüyen büyük pedlere sahiptir. Parlak güneş ışığına yerleştirin ve gelişmesini izleyin. Yeterince şanslıysanız, bitki küçük kırmızı çiçekler bile üretebilir.

Bullwinkle cactus

Golden Barrel Kaktüs

Az bakım gerektiren bu dairesel kaktüs bitkisi, orta Meksika çöllerine özgüdür. İç mekanlarda çok hızlı büyümez, ancak yeterince parlak ışık görürse, küçük sarı çiçekler yetiştirme potansiyeline sahiptir. Altın Varil Kaktüs evcil hayvan dostu olarak kabul edilir, ancak hem siz hem de tüylü arkadaşınız keskin dikenlerine karşı dikkatli olmalısınız.

Golden Barrel cactus

Prickly Pear Kaktüs

Bu dikenli parlak yeşil kaktüs kürek şeklinde pedlere sahiptir ve en az bakım gerektiren kaktüslerden biridir. Bu da az zamanı olanlar için idealdir. Orta boy bitki, sıcak, kuru çöl kökenleri nedeniyle ılık, güneşli bir köşede gelişecektir. Bitki 30 ila 50 santimetre boyunda olur.

Prickly Pear cactus

Hedge Kaktüs

Tüm seçeneklerin en büyüğü (80 ila 100 santimetre boyunda), bu evcil hayvan dostu mavi-yeşil bitki sadece toprağı tamamen kuruduğunda su gerektirir. Çit kaktüslerinin yarasalar tarafından tozlaşma tarihi vardır, daha sonra çöl kuşları için yiyecek olarak hizmet veren pitaya adı verilen yenilebilir meyveler üretir. Evinizde, kaktüsler küçük beyaz çiçekler bile yetiştirebilecek göz alıcı bir özellik olacaktır.

Hedge Cactus cactus