Android telefon rehberini bilgisayara aktarma

Son zamanlarda, bazı masaüstü uygulamalarında kullanmak için Android telefonumun kişilerini yedekleyerek bilgisayarıma taşımak zorunda kaldım. Şaşırtıcı bir şekilde, bunu yapmanın tek bir tıklama ile halledilebilecek bir yöntemi yoktur. Google’da yapılan bir arama, bunu bir ücret karşılığında benim için yapabilen bazı uygulamaları gösterir, şimdi neden bu kadar basit bir iş için ödeme yapayım?

Bir sürü müdahaleden sonra, Android telefon kişilerini PC’nize farklı formatlarda ücretsiz olarak aktarmanıza izin veren çok karmaşık olmayan iki yöntem bulmayı başardım. Ayrıca kişileri Android’den PC’nize aktarmak istiyorsanız, aşağıdaki iki yönteme göz atın. Böylece tüm kişilerinizi kısa sürede bilgisayara aktarabilirsiniz. Android üzerinde çalışırken telefon rehberini bilgisayara aktarma işlemini yapmak oldukça basit bir rehberde size anlatılmıştır.

Yöntem 1: Veri Aktarımı İçin Üçüncü Taraf Casus Yazılım Kullanma:

Üçüncü taraf casus yazılım uygulamaları, telefonunuza parola gerektirmeden hızlı erişim sağlar. mSpy gibi bu uygulamalar, özellik ve işlevsellik açısından farklılık gösterebilir, ancak birincil amaçları kısa mesajları ve telefon görüşmelerini gözetlemektir.

mSpy, bir bilgisayara veya başka bir telefona uzaktan veri aktarmanın en basit yollarından biridir. Uygulama hedef cihaza yüklendikten sonra, tüm sosyal ağlarda ve mesajlaşma uygulamalarında görünürlük kazanırsınız. mSpy ile, belirlenmiş Android’deki tüm verileri klonlama olanağına sahipsiniz.

Android’i aktarmaya başlamak için mSpy.com’a gidin, size uygun olan aboneliği seçin ve başlamak için gelen kutunuzdaki talimatları izleyin.

myspy

Bazı dosyaları bir cihazdan diğerine aktarmanın çoğumuz için birkaç önemli kullanımı vardır. Örneğin, yöntem, izleme amacıyla bir akıllı telefondan gerçek zamanlı veri toplamak için çeşitli uygulamalar tarafından benimsenmiştir. Bu genellikle çocuklarını zarar görmekten korumak isteyen ebeveynler tarafından yapılır. Eyezy, önemli verilerin bir Android’den uzaktan nasıl aktarılacağını bilmek ve bunu güvenli bir şekilde yapmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür.

Üstelik bilgisayar ile mobil cihaz arasında tüm dosyalarınızı aktarabileceksiniz. Hem Android hem de iOS ile uyumludur.

Özelliklerin tam listesini almak için bir hesap oluşturmanız ve bir abonelik satın almanız gerekir. Ödeme onaylandıktan sonra hesap ayrıntılarınızı içeren bir e-posta alacaksınız. Ardından, bir uygulama yüklemek için oturum açmanız ve kontrol panelinizde görüntülenen talimatları uygulamanız gerekir.

eyezy

Yöntem 2: Google Kişilerini Kullanma

Tüm kişilerinizi Google Kişiler’e taşıyabilir ve oradan PC’nize indirebilirsiniz. Bununla birlikte, kişilerinizi zaten Google Kişiler’e kaydediyorsanız, taşıma işleminden geçmeniz gerekmez.

Tüm kişilerinizi Google Kişiler’e aktarın

İlk olarak, telefondaki numaraları bilgisayara aktarma kılavuzumuza başlamadan önce tüm telefon kişilerinizi Google hesabınıza nasıl aktaracağınıza bakalım:

  1. Telefonunuzdaki Kişiler uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki ana menü düğmesine dokunun. Burada İçe/Dışa Aktar seçeneğini belirleyin.
  2. Şimdi tüm kişilerinizin kaydedildiği konumu seçin ve İleri üzerine dokunun.
  3. Ardından Google hesabınızı seçin ve tekrar İleri’ye dokunun.
google-kisiler-aktarma

Bu, tüm kişilerinizi Google hesabınıza kopyalar. Kişilerin hem telefona hem de SIM belleğe kaydedilmiş olması durumunda işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Google Kişiler’den kişi indirme

Şimdi PC’nizde Google Kişiler web arayüzünü açın, tüm kişilerinizin listelendiğini göreceksiniz. Burada üst taraftaki Diğer düğmesini tıklayın ve Dışa aktar seçeneğini belirleyin.

google kisiler indirme

Google Kişiler’in yeni önizleme sürümü Dışa Aktar özelliğini desteklemediğinden, Google Kişiler’in eski sürümünde gösteriyorum.

Dışa aktarma özelliğinin sizin için de işe yaramaması durumunda, Google kişilerin eski sürümüne erişmek için sol alt köşedeki Eski sürüme git düğmesini tıklayın.

İki bölüm açılacaktır. İlk bölümde Gruplar ve Kişilerim’i seçin. İkinci bölümde, indirme dosyası biçimini seçin.

Seçenekler arasında Google ve Outlook için CSV biçimi ve yaygın olarak kabul edilen vCard biçimi bulunur. Seçiminizi yapın ve kişileri bilgisayarınıza indirmek için Dışa Aktar’a tıklayın.

Yöntem 3: VCF veya .txt biçimiyle

Kişisel kişilerinizi Google hesabınıza taşımak istemiyorsanız veya daha okunabilir bir biçime ihtiyacınız varsa, alternatif bir yöntem de vardır. Kişilerinizi vCard veya .txt biçimi gibi taşınabilir bir biçime dönüştürebilir ve bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Contacts VCF uygulamasını kullanacağım. Uygulamayı yüklemeniz ve başlatmanız yeterlidir; tüm kişilerinizi telefonunuzun dahili depolama alanına otomatik olarak vCard biçiminde kaydeder.

Ayrıca kişileri .txt veya .html biçimi gibi daha basit bir biçime dönüştürebilirsiniz. İşte nasıl yapıldığı:

  1. Uygulamada .vcf dosyasını seçin ve sağ üst köşedeki ana menüye dokunun.
  2. İlgili formatta kaydetmek için menüden .txt olarak kaydet veya Web sayfası olarak kaydet’i seçebilirsiniz.
Contacts VCF

Dosyayı PC’nize taşımak için, veri kablosu kullanarak telefonunuzu PC’ye bağlayabilir ve dosyayı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Alternatif olarak, e-posta yoluyla kendinize gönderebilir ve ardından bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Verilerimin çoğu zaten Google hesabımla senkronize edildiğinden ve kişilerime her yerden erişebilmem her zaman artı olduğu için ilk yöntem benim için yeterli oldu. Kişilerinizi yazdırmanız veya daha insan tarafından okunabilir bir biçime ihtiyacınız varsa, Kişiler VCF uygulamasını kullanmak çok daha iyi bir seçenektir.