World of Warcraft’ta cinsiyet değiştirme

World of Warcraft: Shadowlands bu yılın sonunda çıktığında, Blizzard oyunculara karakterlerin cinsiyetini değiştirmek için 15 dolar ücret talep etmeye son vermeyi planlıyor. Oyun içi bir berber dükkanında karakterinizin görünüşünü nasıl değiştirebileceğiniz gibi, genişleme ortaya çıktığında aynı şeyi cinsiyetleriyle de yapabilirsiniz.

World of Warcraft’ta transseksüel karakter

Shadowlands yapımcısı John Hight, Blizzard’ın ücret olayının “doğru mesaj” olmadığını düşündüğünü söyledi. Şirket, değişikliği bir yama yoluyla uygulayamayacağını ekledi, bu yüzden ücreti daha önce düşürmüyor. Blizzard, Shadowlands’de ortaya çıkacak Pelagos adlı yeni bir karakter hakkında bir açıklama yaptıktan sonra Hight, tidbit’i paylaştı. Onun WoW’daki ilk transseksüel karakteri olduğuna inanılıyor.

“… İstekliler gerçek benliklerini temsil eden fiziksel bir form seçebiliyorlar,” dedi geliştirici. “Ölümcül hayatında bir kadın olarak sunulan Pelagos, Gölgeler’de bir erkek olmayı seçti.”

GTA V gibi oyunların gösterdiği gibi, video oyunlarının transseksüel karakterleri ve insanları hoşgörüye alıştırma konusunda hala uzun bir yolu var. Ancak en azından Blizzard, özellikle özünde oyunculara alternatif kimlikleri keşfetmek için güvenli bir alan vermekle ilgili bir tarzda doğru yönde bir adım atıyor.