eFootball PES 2021 Steam’de kullanıma açıldı

Konami’nin futbol oyunu, bu yıl PES 2020’ye yönelik bağımsız bir içerik güncellemesi olarak piyasaya sürüldü. Oyun Steam’de resmen kullanıma açıldı. Oyunun Türkçe seçilerek indirilmesi durumunda toplam indirme boyutu 23.1 GB.

Konami, yeni nesil Pro Evolution Soccer’a odaklanıyor, bu nedenle stüdyo, bağımsız bir oyun olarak kullanılabilen bir takım ve kulüp güncellemesi olan eFootball PES 2021 Sezon Güncellemesini yayınladı. Bu, geçen yılın oyununun bir DLC’si olmadığı, hem dijital hem de fiziksel formatta normal mağazalarda bulunabilen bir ürün olduğu anlamına gelir.

PES 2021 Steam’de

Oyun artık PS4, Xbox One ve PC’de Steam üzerinden, Konami tarafından bir basın bülteninde bildirildiği üzere önerilen 65 TL fiyattan satın alınabilir. Bu nedenle oyun, yeni sezon için en son oyuncu ve kulüp verileriyle güncellenmiş olmasına rağmen, eFootball 2020’nin tüm oynanabilir özelliklerini ve mekaniklerini içerir. Ayrıca, PES 2020’deki lansmanına rağmen henüz gerçek hayatta yer almayan özel UEFA EURO 2020 modu ve içeriği ile birlikte geliyor.

Konami, koronavirüs salgını nedeniyle bazı sezonların tamamlanmasındaki gecikmeler nedeniyle bazı liglerin 1 günlük yama ile güncelleneceğini, ancak diğerlerinin Veri Paketi lansmandan sonra çıktığı zaman güncel olacağını belirtti. Her zaman olduğu gibi, ürün birkaç farklı kapak tasarımı ile dağıtılacaktır.

Kapağında Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun yanı sıra Marcus Rashford ve Alphonso Davies yer alıyor. PES, PlayStation 5 ve Xbox Series X / S’de yeni bir grafik motoruyla yenilenecek. Epic Games’in Unreal Engine ile bir maceraya atılmak için Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’den FOX Engine’i kullanmayı bırakacaklar.