Steam en iyi masa oyunları 2024

Steam’in Dijital Masa Oyunları Festivalini hatırlarsınız. Burada Steam’de bulunan en iyi PC masa oyunlarına bakıyoruz. Modern masa oyunları çok karmaşık olabilir. Hatta çok daha karmaşık. Madalyonun diğer tarafında, modern masa oyunları son derece iyidir. O kadar iyidirler ki, onları oynamaya karar verdiğinizde, daha hızlı bir şekilde öğrenebilir ve oynayabilirsiniz.

Size şu anda sıfır kurulum süresiyle oynayabileceğiniz ve ölümcül bir virüsü yakalama ihtimalinin sıfıra yakın olduğu PC masa oyunları olduğunu söyleseydik? Burada, Steam’deki en iyi masa oyunlarının bir listesini görebilirsiniz. Doğru, yemek masasını toplamaya, arkadaş edinmeye, arkadaşlarınızı eve davet etmeye ya da söz konusu arkadaşlar için nefis atıştırmalıklar hazırlamaya gerek yok. PC masa oyunları ile yapay zeka rakiplerine karşı tek başınıza oynayabilirsiniz, bu da oyunu istediğiniz zaman bitirmenize izin verme avantajına sahiptir.

AI zorluğunu azaltarak kırılgan egonuzu bile sağlam tutabilirsiniz. Tabii ki, bu Steam masa oyunlarının birçoğu arkadaşlarla da oynanabilir, bu yüzden arkadan hançerleyen en iyi arkadaşınıza kaybetmek için hala birçok fırsat var. Yeter, daha fazla konuşma yok. İşte Steam’deki en iyi masa oyunlarının bir listesi.

Armello

Armello

Belki de PC oyunları için masa oyunları dünyasını taçlandıran Armello, yalnızca dijital bir masa oyunuyla harmanlanmış lezzetli bir strateji oyunu ve RPG konseptleri şölenidir. Her oyuncu benzersiz bir özel yeteneğe sahip bir karakter rolünü üstlenir ve her biri Armello’nun tahtını almak ister.

Bunu yapmanın birkaç yolu var ama bu, bir dünyayı keşfettiğiniz, karakterinizi güçlendirdiğiniz ve ardından şansınızı çok ileri götürdüğünüz ve arkadaşınızın kazanması için mahvolduğunuz klasik bir macera masa oyunudur. Rastgele unsurlar daha derin stratejileri tetikleme eğilimindedir, ancak Armello, hevesli taktikçilerin bile geri gelmeye devam ettiği oyunlardan biridir. Armello şu anda altı yaşında güzel bir şarap gibi yaşlandı. Atmosfer, animasyon ve müzik mükemmel, çok oyunculu oyun daha zekice ve mekanikler oldukça iyi.

Pathfinder Adventures

Pathfinder-Adventures

Pathfinder Adventures, Steam’de satın alabileceğiniz birçok farklı Pathfinder oyunlarından biridir.

Kart oyununun hayranıysanız, dijital versiyonu satın almak isteyeceksiniz. Pathfinder, oyunun büyük hayran kitlesinden romanlar ve diğer ilim öğelerini almaya devam eden son derece popüler bir deste oluşturma RPG’sidir. Amaç, Varsia ülkesini işgal eden tüm kara büyü ile birlikte geri dönen eski kötülüğü yenmenin bir yolunu bulmaktır.

Twilight Struggle

Twilight-Struggle

Twilight Struggle tüm zamanların en iyi masa oyunlarından biridir ve dijital adaptasyon o kadar iyidir ki Steam’deki en iyi PC masa oyunlarından biridir. Bir tarafı Amerika Birleşik Devletleri ve diğer taraf SSCB olan iki oyunculu bir düellodur ve her ikisi de 2. Dünya Savaşı sonrası jeopolitik savaş çekişmesine katılır.

Twilight Struggle güçlü bir oyun motorudur, savaşı ve diplomatik olayları tek bir nüfuz ve küresel üstünlük mücadelesinde harmanlayan tamamen kart odaklı bir deneyimdir. Ayrıca, savaşı çok kızıştırırsanız, nükleer bombalar uçmaya başlar ve herkes kaybeder! Tek dezavantajı, çok oyunculu oynayabilmek için Playdek’te garip bir harici hesap gerektirmesidir, ancak ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.

Scythe: Digital Edition

Scythe-Digital-Edition

Bölgeyi ele geçiren savaş oyunları ve Avrupa tarzı ekonominin harika bir kombinasyonu olan Scythe, bir şekilde her türden masa oyunu oyuncusuna hitap eden hoş bir strateji oyunudur. Scythe’nin dijital uyarlaması, hızlı çözünürlük lehine kurulum süresini atladığı için oyuna girmenin harika bir yolunu oluşturur. Oyunu çok daha hızlı öğrenebilir, kaynakların ne işe yaradığını, oyun ekonomisinin nasıl çalıştığını ve daha fazlasını birkaç saat boyunca oynayarak öğrenebilirsiniz. Oyun grubunuz düzenli olarak Scythe oynuyorsa, çevrimiçi rakiplere karşı stratejileri test edin ve her türlü yeni kazanma yöntemiyle oyun gecesine katılın.

Spirit Island

Spirit-Island

Spirit Island, piyasadaki en iyi ortaklaşa masa oyunlarından biridir ve son dijital bağlantı noktası, bazı sınırlamalara rağmen oldukça iyidir. Spirit Island’daki her oyuncu, adalarının sakinlerini yıkıcı sömürge işgalcilerinden kurtarmaya çalışan güçlü bir ruhtur ve her ruhun kendine özgü güçleri ve yetenekleri vardır. Örneğin, orman yangını ruhu, dağ ruhundan çok farklı şekilde oynar. Dijital olarak oynamanın gerçek avantajı, masa üstünde çok sayıda manuel “AI” çözünürlüğü olan karmaşık bir oyun olmasıdır ve dijital sürüm bunu sizin için yaparak bunların hepsini ortadan kaldırır.

Bu turun bir turunu dijital olarak oynamak, normalde olacağından yarısı kadar veya daha az zaman alır. Dijital sürümün tek dezavantajı, şimdilik tek çevrimiçi çok oyunculu oyunun Birlikte Uzaktan Oynama yoluyla olması.

Catan Universe

Catan-Universe

Harika bir arkadaş grubuyla oynamak için inanılmaz derecede popüler bir masa oyunu olduğu için çoğu insan Catan’ı duymuştur, ancak hiç oynamadıysanız, dijital oyuna göz atmayı düşünmelisiniz. Catan Universe, Steam’de oynamak ücretsizdir. Üç oyuncuya kadar ücretsiz masa üstü versiyonu olan normal masa oyununu oynayabilirsiniz!

Oyununuzu daha derinlemesine bir deneyim haline getirmek istiyorsanız, çeşitli genişletme paketlerini yükseltmek ve eklemek için ödeme yapabilirsiniz. Catan’da, kararsız bir adaya varırsınız ve yol inşa ederek, yiyecek arayarak ve yer işaretleri oluşturarak adaya rakiplerinizden önce yerleşmeye çalışmalısınız.

Through the Ages

Through-The-Ages

Medeniyet inşa etme oyunu Through the Ages, on yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldüğünden beri büyük ölçüde popüler oldu ve dijital sürüm etkileyici bir başarı. İçinde, çeşitli para birimleri ve kartlar kullanarak taş devrinden endüstriyel çağa kadar bir medeniyet inşa ediyorsunuz.

Through the Ages oldukça karmaşık bir oyundur ve bunu bir bilgisayarda anlaşılır bir şekilde, masada ve elinizde kartların olmadığı bir yerde çalıştırmak kolay olamazdı. Neyse ki kullanıcı arayüzü harika ve çok oyunculu deneyim sorunsuz. Öğrenmek için yapay zekaya karşı zamanınızı ayırabilir, ardından hızlı ve yoğun çok oyunculu oyunlarda yeteneğinizi tamamen dışarı çıkabilirsiniz. Ayrıca oldukça iyi desteklendi ve hatta masa üstüne çıkmadan önce New Leaders & Wonders genişlemesini aldı. Masaüstü strateji oyunları hayranları için mutlak bir zorunluluktur.

Tabletop Simulator

Tabletop-Simulator

Oynamak istediğiniz popüler bir masa oyunu varsa, muhtemelen onu taklit eden bir masaüstü simülatör modu vardır. Şaşırtıcı bir şekilde çoğu, masaüstü oyun yayıncısı ve tasarımcı izni ile resmi varlıklar kullanılarak yapılır ve temel oyunu neredeyse veya tamamen simüle eder.

Elbette, kural kitabını okumanız gerekiyor çünkü bir eğitim size öğretmeyecek ve kuralları karıştırabilirsiniz, ancak şimdilik Tabletop Simulator, kendinizle bir masaüstü oyunu oynama deneyimini gerçekten taklit edebilen tek oyundur. Ancak arkadaşa ihtiyacınız olur, bir fizik simülasyonunda yerel yapay zeka yoktur.

Wingspan

Wingspan

Son on yılda piyasaya sürülen en iyi masa oyunlarından biri olan Wingspan’ın yeni dijital uyarlaması mükemmel ve masaüstü oyun deneyimine sadık. Wingspan, her biri kendi güçlerine ve etkilerine sahip farklı kuşların kombinasyonlarını zincirleyerek bir yaban hayatı koruma alanı inşa ettiğiniz bir oyundur.

Zarif bir şekilde tasarlanmış ve hareket halinde mükemmel. Dijital Wingspan, masa üstü oyunun nasıl göründüğüne takılıp kalmak yerine nasıl hissettirdiğine odaklanıyor. Çok güzel animasyonlu kuş sanatı, müzik ve kuş sesleri kayıtlarıyla dolu. Bu sadece eğlenceli bir stratejik oyun değil, aynı zamanda PC’de deneyimleyebileceğiniz en rahatlatıcı oyunlardan biridir.

Istanbul

Istanbul-oyunu

Istanbul bir işçi yerleştirme oyunu ve Steam’deki en yüksek puan alan dijital masa oyunlarından biridir. Oyunda, çeşitli asistanlarını İstanbul’a uygun geniş bir çarşıda farklı lokasyonlarda çalışmaları için yönlendirmeye çalışan bir tüccarı oynuyorsunuz. Oyunun amacı ileriye dönük plan yapmaktır, böylece çalışanlarınızı nasıl koruyacağınızı ve tüm pozisyonlarınızı sorunsuz bir şekilde nasıl çalıştıracağınızı bilirsiniz.

Ancak, oyun sırasında her bir asistanınızın nerede olduğunu takip etmezseniz, kesinlikle zor olabilir. Asistanı olmayan ve sonra işinizi yapamayacak ve para kaybedemeyen bir yerde kalmak istemezsiniz!