Assassin’s Creed Valhalla DLC içeriği ve sezon geçişi belli oldu

Assassin’s Creed Valhalla yayınlanmasıyla beraber büyük ilgi uyandırırken, Ubisoft şimdiden oyunun DLC içeriğini detaylandırıyor. Daha yeni Assassin’s Creed oyunları gibi, Valhalla da iki büyük genişletme içeren bir sezonluk geçiş alacak. Bu genişletmeler önümüzdeki yıla kadar çıkmayacak, ancak satın almayanlar yine de sezonluk sürümler şeklinde ücretsiz DLC alacaklar.

İlk sezonluk sürüm, yeni oyun içi etkinlikler, yerleşim binaları ve oyun modlarından oluşacak ve gelişi Aralık ayında gerçekleşecek. Özellikle, DLC Sezon 1, oyuncuların yerleşimlerini daha da genişletmelerine olanak tanıyan “yeni bir yerleşim alanı” ve yılın zamanına göre çok az tanıtıma ihtiyaç duyan Yule Festivali’ni içerecek.

Assassin’s Creed Valhalla DLC

Ayrıca, Valhalla’nın baskın mekanizmalarını genişleten Nehir Baskınları adlı yeni bir oyun modu ve oyuncuların baskın ekibinin bir parçası olmak için oluşturabilecekleri bir teğmen olan Jomsviking için yeni bir rütbe ve XP sistemi alacağız. Ayrıca bu sezonluk içerikle yeni teçhizat, oyuncu yetenekleri ve kozmetik öğelerin lansmanını göreceğiz ve bu, ilk sezon güncellemesi ve ondan sonraki tüm ücretsiz güncellemeler için geçerli.

Bu sezonluk içerik 2021 boyunca yayınlanmaya devam edecek olsa da (Ubisoft, Sezon 2’nin yeni bir savaş odaklı oyun moduyla Mart 2021’de piyasaya sürülmesini beklediğimizi söylüyor), önümüzdeki yıl alacağımız tek lansman sonrası içerik değil. Ayrıca, ücretli sezon geçişinin bir parçası olarak iki genişletme alacağız. İlk genişletme “Wrath of the Druids” olarak adlandırılacak ve ilkbahar 2021’de piyasaya çıkarken, ikinci genişletme “The Siege of Paris” olarak adlandırılacak ve 2021 Yaz mevsiminde piyasaya sürülecek.

Siege-of-Paris-Valhalla

Wrath of the Druids, oyuncuları “perili ormanları ve göz kamaştırıcı manzaraları” keşfedecekleri İrlanda’ya götürecek, The Siege of Paris ise sadece adıyla oldukça açıklayıcı. Son olarak, sezon geçişinde The Legend of Beowulf adlı ek bir görev yer alacak ve bu görev lansman gününde oynanabilecek. Sezon geçişi oyunun Gold, Ultimate ve Collector sürümlerine dahil edilirken, standart sürümü satın alanların sezon geçişini ayrı olarak satın almaları gerekecek.