Nokia’dan 4K Android TV box

Nokia markalı bir Android TV box göründü. Streaming Box 8000, Streamview’in bir eseridir ve web sitesi, Nokia markasına Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da Akıllı TV’ler, set üstü kutular ve DAB+ radyoları satması için lisans verdiğini belirtiyor. Akış kutusunun 4K oynatmayı desteklediği, maliyetinin 100€ olduğu ve bu yılın ilerleyen günlerinde satışa sunulacağı bildirildi, ancak kesin bir çıkış tarihi ve ülkeler henüz onaylanmadı.

Streaming Box 8000 teknik olarak Nokia markasını taşıyan ilk Android TV box değil. Flipkart, bu yılın başlarında, Nokia markalı TV ile birlikte sattığı Nokia Media Streamer’ı Hindistan’da piyasaya sürdü. Ancak bu, Avrupa’da piyasaya sürülen bu tür ilk cihaz olabilir.

Nokia 4K Android TV box

Streaming Box 8000 teknik olarak SEI Robotics’in yeniden markalaşmış bir akış cihazıdır. Bildirildiğine göre 4K çıktı veriyor (varsa, hangi HDR formatlarının desteklendiğinden bahsedilmiyor), Android 10 çalıştırıyor ve bir Amlogic S905X3 işlemci tarafından destekleniyor. Ortaya çıkan resimlerden, akış kutusunun bir HDMI bağlantı noktası, Optik Ses çıkışı, USB-C, USB-A ve kablolu Ethernet dahil olmak üzere tipik bir bağlantı noktası dizisine sahip olduğunu görüyoruz.

Belki de en önemlisi, tipik bir kontrol dizisine sahip güzel bir tam boyutlu uzaktan kumanda ile birlikte gelir. YouTube, Netflix, Amazon Prime Video ve Google Play dahil olmak üzere akış hizmetlerine erişmek için dört kısayol düğmesi vardır.