Bilgisayarı Android TV yapma, PC’ye Android TV kurma

Eski Windows dizüstü bilgisayarınıza Android TV ekleyebilecekken neden bir NVIDIA Shield satın alasınız? Resmi olmayan bir Android TV x86 bağlantı noktası, herhangi bir Intel veya AMD bilgisayarı hızlı bir Android TV medya merkezine dönüştürmenize olanak tanır.

XDA Kıdemli Üyesi AmznUser444 Dev tarafından oluşturulan Android TV x86, eski Windows bilgisayarınızı basit, erişilebilir bir medya merkezine dönüştürmenizi sağlar. Android TV x86, Kodi (veya Windows işletim sistemi) gibi yazılımlara harika bir alternatiftir ve sizi bir Android Box’a yüzlerce lira harcamaktan kurtarır.

Bilgisayara Android TV kurma

X86 bağlantı noktası Netflix oynatırken sorun yaşasa ve Netflix veya Amazon Prime’dan tam HD video alamasa da çoğu Android TV özelliği kutudan çıkar çıkmaz çalıştırır. Bağlantı noktası ayrıca, bilgisayarınızda Chromecast için gerekli DRM’ye sahip olmadığından Chromecast desteğinden yoksundur.

Yine de, XDA’nın belirttiği gibi, x86 bağlantı noktası Android-x86 projesine dayanıyor ve çoğu PC donanımını destekliyor. Android TV x86 ile çalışırken Wi-Fi, Bluetooth, LAN veya ses alma konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bunun için Android TV ISO 64 Bit indirmelisiniz.

Android TV x86 için donanım gereksinimleri oldukça mütevazı. Sadece 1 GB RAM, 8 GB depolama alanı ve 64 MB video belleğine sahip 1,2 GHz çift çekirdekli 64 bit işlemciye ihtiyacınız var. Android TV x86 bağlantı noktasını XDA forumlarından veya Android TV x86 web sitesinden indirebilirsiniz. X86 bağlantı noktası sitesinde bir kurulum kılavuzu mevcuttur.