Call of Duty: Warzone’da görünmezlik bug’ı

Pek çok oyun görünmez olmanıza izin verir. Maalesef Call of Duty: Warzone‘un onlardan biri olmaması gerekiyor. 16 Aralık’ta başlatılan Birinci Sezon güncellemesinde kötü bir aksaklık ortaya çıktı. Oyuncular, yeni helikopter minigununu kullanırken kaza yaptıklarında görünmez hale gelebileceklerini fark ettiler.

Aksaklık aynı zamanda oyuncuyu kurşun geçirmez yapıyor gibi görünüyor. Yine de araçlar, patlamalar ve çoğu battle royale oyununa nüfuz eden ‘gaz’ gibi başka yollarla ölebilirler, ancak görünmezlik ve genel dokunulmazlığın birleşimi açıkça ölümcüldür. Call of Duty: Warzone video akışları artık, görünmez oyuncular tarafından öldürülen kişilerin klipleri ve öfkeyle dolu raporlarıyla doludur.

Warzone’un arkasındaki geliştiriciler henüz yorum yapmadı. Yine de, dahil olan herkesin şu anda bir düzeltme üzerinde çalışmasına şaşırmayız.

Warzone hayranları için bu senaryo çok tanıdık geliyor. Oynaması ücretsiz battle royale büyük bir başarı sağladı ve Modern Warfare ve Black Ops Cold War gibi diğer Call of Duty oyunlarına olan ilginin yeniden canlanmasına yardımcı oldu.

Ne yazık ki, bu başarı bazı sinir bozucu bug’lara rağmen olmuştur. Eylül ayında, oyuncuların amaçlanan savaş bölgesinin dışında herhangi bir aracı sürmelerine, oyunu kazanmalarına ve bu süreçte maçı durdurmalarına izin veren bir aksaklık vardı. Ertesi ay, farklı bir hata, oyuncuların istedikleri zaman sersemletme bombası ve kök iyileştirme gibi normal olarak sınırlı taktik yeteneklerini kullanmalarına izin verdi. Oyunda 85 milyondan fazla oyuncu var.