SteelSeries Engine nasıl kullanılır?

SteelSeries Engine, fareler, klavyeler ve kulaklıklar gibi bağlı tüm SteelSeries çevre birimlerinin yönetiminden sorumlu olan yazılım paketidir. İşte onu kullanmaya nasıl başlayacağınız.

SteelSeries Engine, kullanıcıların satın alınan fareleri, klavyeleri, kulaklıkları ve daha fazlasını yönetmesine olanak tanır. Sık sık bunun mevcut en iyi yazılım paketi olduğunu söyledik (Logitech, Razer ve diğer şirketlere rakip olan) ve bu kılavuz, farklı çevre birimlerinin nasıl kurulacağı veya çeşitli işlev ve uygulamaları nasıl etkinleştireceğiniz konusunda sizi hızlı bir şekilde yönlendirecektir.

SteelSeries Engine indirme ve yükleme

SteelSeries Engine’e bakmaya başlamadan önce, onu sisteminize kurmanız gerekecek. Bu oldukça basittir ve yalnızca SteelSeries web sitesinden hızlı bir indirme gerektirir. Yükleme dosyasını almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

SteelSeries Engine’i indirin

İndirilen yüklemesi dosyasını çalıştırın ve kurulum sihirbazından geçin. Tamamlandığında, paket açılacak ve bilgisayara bağlı tüm SteelSeries cihazlarını tespit edecektir. Ayrıca varsayılan olarak Windows ile başlayacaktır, yani sisteminizi her başlattığınızda kullanıma hazır olacaktır.

Yazılımın çalıştırılması, kontrol panelini (“My Gear” sekmesi) getirecektir. Bu alan, geçmişte bağladığınız veya şimdi bağladığınız tüm SteelSeries ürünlerini listeler. Sağ üstteki üç simge, söz konusu donanımla ilgili herhangi bir güncelleme veya sorunu size bildirmekten, SteelSeries Engine ayarlarına erişim sağlamaktan ve bir SteelSeries hesabını kurmanızı veya oturum açmanızı sağlamaktan sorumludur.

Ayarlar alanı, dili ayarlama, yazılım güncellemelerini kontrol etme (ve paketin bunu otomatik olarak ne sıklıkta yapacağını değiştirme), görev çubuğu bildirimlerini devre dışı bırakma, sistem açılınca otomatik başlatmayı devre dışı bırakma ve Windows’u geçersiz kılma gibi birkaç seçeneği değiştirebileceğiniz yerdir.

SteelSeries hesabı için bu, paketin tüm alanlarına erişmek için gerekli değildir. Bununla birlikte, bir hesaba sahip olmanın yaptığı, birden çok PC arasında konfigürasyonların aktarılmasına izin vermektir. Ayrıca, özel yarışmalara ve çekilişlere ve teknik desteğe erişim elde edersiniz.

Engine Uygulamaları

engine uygulamalari

Engine uygulamaları, esasen bağlı donanıma isteğe bağlı özellikler sağlayabilen eklentilerdir. Örneğin, PrismSync’i kullanmak, bir SteelSeries faresine, klavyesine ve kulaklığına sahip olmanıza izin verecek ve hepsi aynı ışık efektleriyle kontrol edilerek oldukça ışıklı bir şov yaratacaktır. Diğerleri arasında Discord, Minecraft, DOTA 2, CS: GO ve daha fazlası bulunur.

Oyun durumu bilgilerini göstermek için belirli oyun uygulamaları etkinleştirilebilir. CS:GO’daki bir maçta klavyenizde sağlık miktarınızı görmek ister misiniz? Bu mümkün. Yetenek soğuma durum raporunu QcK mousepad ile eşleştirmek ister misiniz? Bu saniyeler içinde yapılabilir. Eşsiz bir oyun deneyimi sağlayabilen güçlü bir kit parçasıdır.

Bir Engine uygulamasını etkinleştirmek için tek yapmanız gereken, açma / kapama düğmesini değiştirmek. Her bir uygulamaya tıklamak sizi her uygulamaya göre değişen yapılandırma ekranına götürür. SteelSeries Engine’in bu kısmının hala beta sürümünde olduğunu belirtmek gerekir, bu da burada ve orada bir aksaklık veya hatayla karşılaşabileceğiniz anlamına gelir.

Fareyi kurma ve ayarlama

engine mouse ayari

Mouse, herhangi bir PC oyuncusu için en önemli iki çevre biriminden biridir. Rival 700 gibi bir SteelSeries faresi almak, bir çok seçeneği yönetmenize izin verecektir. My Gear penceresinden fareyi seçmek, bir dizi düğme ve menünün bulunduğu ikincil bir pencere açacaktır.

Profiller ve yapılandırmalar

engine mouse secenekleri

Sol tarafta, yerleşik profillerimiz ve konfigürasyonlarımız var. İlki, cihazı birden çok bilgisayarda kullanmak için ideal olan fare belleği kullanılarak kaydedilen ayarları ve profilleri kapsar. Her profilin vurgulanması bazı temel ayarları gösterecektir.

Konfigürasyonlar aynıdır ancak mevcut PC’ye yüklenir. Bunlar, üzerine yazmak için fare profillerine sürüklenebilir. Paneldeki “Yeni” butonuna basılarak yeni konfigürasyonlar oluşturulabilir. Bu pencereyi temiz tutmak için, profilleri kullanmıyorsanız, bu paneli simge durumuna küçültmek için alttaki “Yapılandırmalar” düğmesine basın.

Fare seçenekleri

Soldaki düğmeler listesi, kaydırma tekerleği de dahil olmak üzere faredeki tüm programlanabilir düğmelere karşılık gelir. Her birine tıkladığınızda aşağıdakileri yönetebilirsiniz:

  • Anahtar veya eylem bağlama.
  • Dokunsal geri bildirimi etkinleştirin veya devre dışı bırakın.
  • Makro ayarlarını yönetin.

Bazı ciddi özelleştirmelere izin veren oldukça derin bir sistemdir. Bundan yalnızca, programlarda veya Windows’ta belirli eylemler için yapılandırılmış belirli düğmelerin bulunduğu oyun ve genel kullanım gibi belirli durumlarda gerçekten yararlanmanız gerekir.

Son olarak, sağ panelde hassasiyet, ivme, açı yakalama ve yoklama oranları bulunur. Farenize ince ayar yapmak için birkaç dakikanız olduğunda, onları burada geçirmeniz gerekir. Gerçekten harika bir özellik, belirli bir yeteneğin ne zaman kullanıma hazır olduğunu bilmek için farede dokunsal geri bildirim almak istediğiniz belirli oyunlar için dokunsal soğuma süreleridir.

Son olarak, kaydırma tekerleği ve logo aydınlatma efektleri burada özelleştirilebilir, PrismSync etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Klavye kurma ve ayarlama

engine klavye ayari

İster zorlu bir PC oyuncusu olun, ister monitörün arkasında saatler geçiren daktilo olun, SteelSeries klavyeniz için her şeyin yapılandırıldığından emin olmanız gerekir. Fare gibi, her şeyin SteelSeries Engine’de ayarlanması gerçekten kolaydır.

Klavye için Yapılandırmalar

SteelSeries Engine’de bir fareyle yapabileceğiniz gibi, Engine, bağlı klavye için daha fazla yapılandırma ayarlamanıza ve eklemenize olanak tanır. Bunlar aslında ayarlarınızı kaydeden ve aralarında geçiş yapmanıza izin veren profillerdir. Burada çoğaltma, silme ve düzenlemeyi içeren birkaç temel seçenek vardır.

Klavye seçenekleri

En üstteki üç sekme, ister anahtar bağlamaları, ister aydınlatma veya ayarlar olsun, ekranın ne göstereceğini yönetir.

İlki, tuş bağlamaları, klavyedeki her bir tuşu yeniden eşleştirmenizi sağlar. Bu, daha rahat erişim için tuşları değiştirmek istediğiniz belirli oyunlar için kullanışlıdır. SteelSeries, anahtar listesinin üstündeki düğmeye basarak başlatabileceğiniz özel bir makro yöneticisine sahiptir. Makroları kaydedebileceğiniz veya kaldırabileceğiniz yer burasıdır.

Aydınlatma, RGB aydınlatma (varsa) için seçeneklerin kilidini açar ve yalnızca parmaklarının ucunda etkileşimli bir ışık gösterisinden hoşlananlar için kullanışlıdır. PrismSync tarafından kontrol edilmediğinde, burada oynayabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Bastığınız tuşlara göre ışık saçan reaktif etkinin hayranıyım. Efektleri kaydetmeden önce canlı bir ön izleme elinizin altında.

Son olarak, Engine, ayarlar sekmesi bölge ayarlarını, yoklama oranını, aydınlatma (parlaklık) seviyesini ve uygulama rengini barındırır.

Diğer cihazları kurma

engine kulaklik ayari

Fare altlıkları ve kulaklıklar gibi diğer SteelSeries çevre birimleri söz konusu olduğunda, seçenekler daha sınırlıdır. Bir QcK’yi yapılandırmak, yalnızca renkleri ayarlamanıza ve bölgeleri yönetmenize izin verir; bu, PrismSync kullanılamaz ve Arctis 5 gibi bir kulaklık, ışık efektlerinin yanı sıra dinamik aralık sıkıştırma ve bir ekolayzır seçeneklerini sergileyecektir.

Genellikle bunlara dokunmanıza gerek yoktur, ancak orada olduklarını bilmek kullanışlıdır. SteelSeries Engine, çok sayıda görevi yerine getirmek için fazla zaman veya deneyim gerektirmeyen basit bir pakettir.