En hızlı kablosuz şarj aleti 2024

Kablosuz hızlı şarj, üst düzey akıllı telefonlarda önemli özelliklerden biri haline geldi. Kablosuz hızlı şarj, çok rahat ve kullanışlıdır, ancak diğer yandan daha düşük bir hız sunar.

Günümüzde kablosuz şarj, her üreticinin en iyi telefonlarına ayırdığı bir özellik olarak karşımıza çıkar, bu nedenle birinci sınıf bir özellik olarak kabul edilir. Akıllı telefonumuzun içinde bulunan bakır bobinler vasıtasıyla çalışırlar. Aynı şekilde bobinleri olan ve sadece temasla, yani kablo bağlamaya gerek kalmadan elektriği iletmeye başlayan bir şarj tabanımız vardır.

Bu teknoloji çok rahattır , ancak dezavantajları da vardır. Bunlardan en önemlisi, genellikle kablolu şarjdan daha sınırlı olan şarj hızıdır. Şarj hızını ölçerken , ölçü birimi olarak genellikle watt (W) kullanırız. Hızlı kablosuz şarj genellikle 10 W’ta kalırken Qualcomm Quickcharge 3 kablo standardı 18 W’a ulaşır. Kablo ile 30, 40 ve hatta 50 W’a ulaşabilen daha hızlı standartlara sahibiz.

Bu yazıda, piyasada bulunan en hızlı ve en iyi kablosuz şarj aletlerini inceliyoruz.

Mi Charge Turbo 30W

Piyasadaki en hızlı kablosuz şarj aletidir ve 30W güç sağlar. Xiaomi’ye göre bu şarj o kadar hızlı ki 4000 mAh mobil pili yüksek hızda şarj edebiliyor. Bu şarj aleti ile 25 dakika içinde pilin %50’sine kadar şarj edebilirsiniz. Uyumluluğa gelince, Xiaomi Mi 9 Pro 5G telefonunuzu bu cihaz ile şarj edebilirsiniz.

Mi 20W Wireless Charging Stand

Kablo ve güç adaptörüyle birlikte gelen kablosuz şarj tabanından en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Maksimum gücü 20W, ancak Qi EPP kullanıyorlarsa cihaza bağlı olarak 10W ve diğer akıllı telefonlar için 5W ile sınırlıdır. Algılandığında onu durduran yabancı cisimleri algılayarak güvenli bir şarj sağlar.

Belkin BoostUp Wireless Charging Stand

Belkin 10W, hem tasarım hem de şarj gücünde dikkat çekicidir. Testlerimizde iPhone XS Max telefonu 30 dakikada %16 doldurdu. Belkin 10W, düz şarj yüzeyi için mat kauçukla yeniden şekillendirilmiş parlak plastiğe ve telefonunuzun yüzeyden kaymasını önleyen kollara sahiptir. Somut bir şekilde daha yüksek kaliteli ve düz siyah renkte, daha ucuz şarj cihazlarından biraz daha iyi görünüyor.

Apple MagSafe Charger

Apple MagSafe Charger, en son iPhone 12’yi şarj etmek için önerilen yeni yöntem olarak bilinir. Mümkün olan en yüksek şarj hızlarını elde edebilmeniz için düzgün şekilde hizalamak için akıllı telefonun mıknatıslarını kullanır. Manyetik şarj cihazını telefonunuzun arkasına tutturduğunuz için tamamen kablosuz hissetmez, ancak gerçek bir şarj kablosu kullanmaktan çok daha az zahmetlidir.

Apple MagSafe Duo

MagSafe Duo, daha fazla rahatlık için kolayca katlanabilen, piyasadaki en taşınabilir şarj cihazlarından biridir. iPhone’unuzu, Apple Watch’ınızı veya AirPod’larınızı aynı anda şarj etmek için kullanabilirsiniz, bu da hevesli Apple hayranları için çok yararlıdır.

Anker PowerWave 15 with Quick Charge 3.0

Anker 15W, muadillerine göre düşük fiyatı ile listemizdeki en hızlı şarj cihazlarından biridir, ancak yalnızca bazı önde gelen Android telefonlar farkı fark edebilir. Örneğin, 30 dakikalık testimizde, bir iPhone XS Max yalnızca %10 şarj oldu. En son iPhone’ların 10 W’ın üzerinde şarj olması onaylanmadığı için bu sürpriz değil.

Aukey 10W wireless charger

Bu uygun fiyatlı kablosuz şarj cihazı, Quick Charge 2.0 veya 3.0 duvar şarj cihazı kullanırken (birlikte verilmez) tam 10W gücüyle uyumlu Samsung telefonlarının şarjını doldurabilir. iPhone’ların 7,5 W’a razı olması gerekecek, ancak bu hala 11 Pro hariç her iPhone ile birlikte gelen 5W kablolu şarj cihazından daha hızlı.

Anker 10W Wireless Charging Stand

Kablosuz şarjın karmaşık veya pahalı olması gerekmez ve Anker 10W şarj cihazı standı, başlangıç için ucuz, gösterişten uzak bir modeldir. Anker 10W, 30 dakikalık bir testte bir iPhone XS Max’i %15 şarj etti. XS Max’in 3.174 mAh bataryasına bakıldığında, daha küçük olan iPhone 8 bataryasını çok daha hızlı şarj etmesi muhtemeldir. Yüksek kablosuz şarj oranlarına sahip Android telefonlar daha iyi şarj olur.

Mophie Powerstation Hub

Mophie Powerstation Hub, esasen bir şarj cihazı yerine bir pil paketi olmasıyla benzersiz bir şarj cihazıdır. Kapasitesi ile sınırlı olsa da, hareket halindeyken kablosuz olarak şarj etme yeteneği, bunu çok yönlü (pahalı olsa da) bir çözüm haline getirir. Powerstation Hub kablosuz olarak 5 W’a kadar şarj eder ki bu çok hızlı değildir, ancak bunu pil aynı anda 3 farklı cihazı şarj ederken yapabilirsiniz, ki bu harika. Diğer bağlantı noktaları, USB 1.0, USB 3.0 ve USB-C yuvalarının her birini içerir.

Belkin Wireless Charging Dock

Belkin Wireless Charging Dock, kablosuz şarj dünyasında ender rastlanan bir durumdur: hem telefonunuzun hem de Apple Watch’ınızı aynı anda doldurabilir. Çoğu şarj cihazı Apple’ın akıllı saatine servis sağlayamaz. Stand, Belkin’in şarj cihazı serisinin çoğu gibi şık bir kirli beyazdır. Hap şeklindeki tabanın mat bir yüzeyi vardır ve sol taraftaki yuvarlak, dik telefon sehpası, cihazınızın dinlenebilmesi için ayrılmış bir kenara sahiptir. Dairesel saat çıkıntısı, Apple Watch ile birlikte gelen şarj cihazına çok benzer. akıllı saati yerine klipsleyen mıknatıstır.

Google Pixel Stand

Pixel Stand, Google Pixel 3 ile birlikte piyasaya sürüldü ve yalnızca içine Pixel telefonlar takıldığında etkinleşen belirli özelliklere sahip. Diğer 10W şarj cihazı gibi çalışır ve herhangi bir Qi uyumlu telefonun pilini doldurur. Her biri beyaz bir kauçuk malzeme ile kaplanmış, açılı hap şeklindeki sırtı, çekiş için çıkıntılı ayağı ve dairesel tabanı olan stand tarzı bir şarj cihazıdır.

Samsung Wireless Charger Pad

Tanınmış markalara bağlı kalmak istiyorsanız, bazı kullanışlı özelliklere sahip ancak üçüncü taraf çözümlerden daha yüksek bir fiyat etiketine sahip Samsung Wireless Charger Pad var. Uyumlu Samsung ve Apple cihazlarıyla birlikte 7,5 W hızlı şarjın yanı sıra diğer her şey için 5 W’a kadar şarj elde edersiniz.