Bekarken nasıl mutlu olunur?

Bekarsınız ve mutlu olmak için mücadele mi ediyorsunuz? Bekar olmak bazıları tarafından bir yalnızlık hali olarak görülür. Ne kadar yalnız olabileceğinden dolayı, birçok insan sevgisiz ve mutsuz ilişkilerde sıkışıp kalır, bekar olmanın getirdiği boşluğu hissetmek istemez.

Her şeyden önce, bu bir yalan. Kuşkusuz, bir ilişkiden çıkmak zor olabilir. Bu, uzun süredir bindiğiniz bir tekneden soğuk sulara düşüp, yeniden yüzmeyi öğrenmeye ve sularda gezinmeye çalışmak gibidir. Tabii ki, su altında nefes alabiliyorsanız, bunların hiçbir önemi olmaz.

Bekar İnsanlar Mutlu Olabilir ve En İyi Hayatını Yaşayabilir

Boğuluyormuş gibi hissetmenize ya da tüm dünya tamamen sizin omuzlarınızdaymış gibi hissetmenize gerek yok. Bekar olmak kötü bir şey değil. Bekarlığı bir eşin eksikliğinden başka bir şey olarak görmeye başlamalı ve onu kişisel yeniden keşfetme ve kendini sevme aşaması olarak görmeye başlamalısınız.

Evet, bir partnere sahip olmak hayatı güzelleştirir, ancak bekar olmak hayatı daha az güzel yapmaz, eğer bir şey varsa, bir ilişkiden alamayabileceğiniz bir huzur duygusu getirir. Hayatınızın bir noktasında, nasıl bekar olunacağını ve en iyi hayatınızı nasıl yaşayacağınızı merak ederek sıkışıp kalmak kolaydır. Ancak, anlamanız gereken ilk şey, tamamen kendi mutluluğunuzdan sorumlu olduğunuzdur.

Mutluluğunuzun sorumluluğunu kendinizden başka birine yüklemek hem bencilce hem de biraz rahatsız edici. Bencilce çünkü bu birine yüklenemeyecek kadar fazla yük. Biri hayatınıza girdiğinde, mutsuz bir hayata mutluluk getirmemeli, önceden var olan mutluluğa katkıda bulunmalıdır. Birine bu yükü yüklediğinizde, istemeden onu mutlu eden, sizi mutsuz edebilecek şeyleri yapmasını zorlaştırıyorsunuz. Bu, hayatlarının bir noktasında ilişkinin artık yürümediğine karar verirlerse ve devam etmek isterlerse, yapamayacakları anlamına gelir. Büyük bir üzüntü deliğine tekrar düşmen konusunda endişelenmeleri gerekiyor. Bu çok bencilce bir davranış.

Rahatsız edici çünkü siz, yaşamınızın sorumluluğunu üstlenmesi gereken yaşayan, nefes alan bir insansınız. Hayatınızın dizginlerini serbest bırakmak, mutluluğunuz kadar önemli bir şeyi herhangi bir nedenle başkasına bırakmak iyi bir hareket değildir. Hayatınızın bu yönünü tamamen bir başkasına bırakmadan, duygularınız kadar önemli olan şeyleri halledebilmelisiniz. Bebekler mutluluk için ebeveynlerine bile bağımlı değildir ve hiçbir şeyin bilincinde değildirler. Artık hayatınızdan ve kararlarınızdan tamamen sizin sorumlu olduğunuz, bilinçli kararlar verdiğiniz bir yetişkin olarak, mutluluğunuzun kontrolünü bırakmanız rahatsız edici.

Bekar Olmanın Avantajları

Uzun süredir bekarsanız, bir ilişkiye girmenin zor olduğu söylenir, çünkü yalnızken çok rahat hale gelirsiniz ve bir anda araya birini sokmak çok fazla gibi gelir. Devamını okudukça bekarken nasıl mutlu olunacağını göreceksiniz; ancak ister inanın ister inanmayın, bekar olmanın pek çok faydası vardır. Bu yüzden, bekarken nasıl mutlu olabileceğine geçmeden önce, işte bekar olmanın şaşırtıcı derecede faydalarından bazıları.

Destek Sisteminiz Büyüyor

Bekar bir insan olarak, bunun olmasını istemeseniz bile, kendinizi tamamen eşinize bağımlı buluyorsunuz. İşyerinde kötü bir şey olduğunda, ilk söyleyeceğiniz onlar olur. İyi bir şey olduğunda, siz de ilk söylersiniz. Destek tavsiyesi ve yardım için onlara güvenirsiniz. Her zaman oradalar, evet. Bununla birlikte, bunun yaptığı şey, hayatınızdan çıktıklarında, tamamen yalnız olduğunuza dair şok edici düşünceyle sarsılmanızdır.

Bu genellikle ilişkilerde insanlara bireyselliğin vaaz edilmesinin nedenidir. Her zaman güvenebileceğiniz ve bir şeyler paylaşabileceğiniz insanlara sahip olmalısınız. Bekar olduğunuzda, bir kişiye bağlı olmak yerine, bir destek sistemleri ağına sahipsiniz. Bu aynı zamanda tavsiyeye ihtiyacınız olduğunda çeşitli görüşlere de izin verir. Daha da önemlisi, kazandığınızda 10 kişinin alkışı bir kişinin alkışından daha gürültülü oluyor. Dahası, istatistikler bekar insanların her zaman ulaşabilecekleri bir grup yakın arkadaşa sahip olmalarına rağmen, arkadaşlarından yardım almanın ilişkilerdekilere göre daha kolay olduğunu göstermiştir.

bekar mutlu

Tüm Zamanınız Size Aittir

Bekar olduğunuzda, kendinizden başka kimse için plan yapmazsınız. Zamanınız sana aittir. Dışarı çıkmaya karar verebilir ve ardından neredeyse anında fikrinizi değiştirebilirsiniz ve bunun için kimse size kızmayacaktır.

Ayrıca önceden ayarlanmış bir programla çakışan ve tüm planlarınızı değiştirmenize neden olan kimse yok. Ayrıca tam olarak sizin için faydalı olmayan hiçbir şeye zaman ayırmanız gerekmez. Vaktinizi biriyle paylaşmak ve neden biraz zamana ihtiyacınız olduğunu açıklamak zorunda değilsiniz. Bir ilişkide olmamak, açıklama yapmadan boş vakit geçirebileceğiniz anlamına gelir.

Yalnız Kendinize Para Harcarsınız

Bekar olmak, daha az finansal sorumluluğunuz olduğu anlamına gelir. Aşk bir şeye mal olur. Çok paraya mal olur. Buluşmalar için paraya mal olur. Noel, doğum günleri, bayramlar ve yıldönümleri için hediyeler için paraya mal olur.

Aşk para ister. Bekar olduğunuzda, bu finansal sorumluluklarınız yoktur, bu da kredi kartınızın tek başına limitine kadar harcamak için size ait olduğu anlamına gelir.

Daha Az Kaygı

Bakın, rastgele bir arkadaşınız size mesaj atıp “Hey, konuşmamız gerek” dediğinde ikinizin en son ne zaman konuştuğunuzu düşünüyorsunuz, omuz silkiyorsunuz ve bunun zaten önemli olmadığına karar veriyorsunuz. Zaman geçtikçe bu mesajı aldığınızı bile unutabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir ilişki içindeyken ve partneriniz size böyle bir mesaj attığında, tüm günü anormal bir kalp atış hızı, tuvalete gitme ve terli avuç içi ile geçireceğinize inanın. Çünkü işe gitmek için evden ayrılmadan önce ikiniz de gerçekten iyi olsanız da, bu mesaj zihninizde birçok düşüncenin kontrolden çıkmasına neden olur ve siz konuşmayı yapana kadar uçuşmaya devam ederler.

Bekarken Mutlu Yaşamanın Yolları

Bu faydalar küçük ve önemsiz görünüyor, ancak hayatınızı daha az endişe, finansal kısıtlama, daha fazla zaman ve daha büyük bir destek sistemi ile yaşamak istemiyor musunuz? Şimdi önemli olan kısma geçelim, bekarken nasıl mutlu olunur ve hayatınızı en iyi şekilde yaşarsınız.

Tüm Eğlenceli Şeyleri Yalnız Yapın

İnsanların barda yalnız olan insanlara yaklaşıp onlara “birini mi bekliyorsun?” diye sorması komik. İnsanların barlara tek başlarına gidemeyecekleri kurallarını kim koydu? Barlara tek başınıza gidebilirsiniz; tek başına sinemaya gidebilirsiniz, tek başına bir restorana gidebilirsiniz.

Eğlenceli şeylerden yalnız başına daha çok keyif alınır; Belki eve sağ salim gidebilmek için biraz daha sorumlu bir şekilde içmen gerekecek, ama evet.

Tüm bunları tek başınıza yaptığınızda, tek başına zevk almaktan kaynaklanan hayatın küçük şeylerini nasıl takdir edeceğinizi öğrenirsiniz. Daha hafif bir notta, ağlayan biriyseniz, sevimsiz bir film izlerken gözlerinizi ağlamak istediğinizde utanmanıza gerek yok. Filmlerden kulüplere, parklara tek başınıza gidebildiğinizde, bunun ne kadar heyecan verici olduğunu anlayacaksınız.

bekarlik

Tek Başınıza Tatile Çıkın

Yine de tek başınıza bir şeyler yaparken, hep gitmek istediğiniz o yere gidin, pasaportunuzu alın, bunun için para biriktirin ve o yolculuğa yalnız çıkın. Güzel insanlarla tanışın, fotoğraf çekin, rastgele bir yabancıyı öpün, yüksek sesle gülün, garip yiyecekler yiyin, mutlu olun, yerlilerle dans edin, yalnız seyahat ederken yapabileceğiniz tüm harika şeyleri yapın.

Arkadaş Edinin

Siz bir ada değilsiniz, bir destek sistemine ihtiyacınız var, bir tane oluşturun. Her cinsiyetten yeni arkadaşlarla tanışın, fotoğraf çekin, yatıya kalın, sarhoş olun. Bu, ihtiyacınız olan yardımı her zaman alabileceğinizden emin olmanın önemli bir yoludur.

Bir ilişki içindeyken, diğer insanlarla bir ilişki kurmak zor olabilir, çünkü dikkatinizi bu şekilde bölmek yorucu olabileceğinden, onlar için zamanınız olmayabilir. Ama bekar olduğunuzda, dikkatinizi bölmenize gerek yok, sadece sizin için orada olan insanlara odaklanmanız gerekiyor. Ayrıca, onlar için de orada olun, güvenebilecekleri kişi olun, buna inanmayabilirsiniz, ancak belirli bir tatmin ve mutluluk duygusu, başkalarını daha iyi hissettiren kişi olmaktan gelir.

Kendinize Bir Mola Verin

Küçük başarısızlıklar ve hatalar yüzünden kendinizi hırpalamak kolaydır, ayrıca bekar olmanızın nedeninin ilişkileri sürdürememeniz olduğunu düşünmeye başladığınız kısım da vardır. Bu doğru değil. Kendine karşı yumuşak olun, kendinizi affedin, attığınız adımlardan mutlu olun, tek başına yaptığınız iyiliğe bakın ve kendinizle gurur duyun. Kendinize karşı çok sert olduğunuzda, kendinizi sevgiden, ilgiden ve bağışlayıcılıktan mahrum bırakırsanız, kendinizi sürekli mutlu bulursunuz.

İçinizdeki iyiliği size göstermek için başka bir kişiden onay aradığınızı fark edeceksiniz. İçinizdeki iyiliği görmediğinizde ve takdir etmediğinizde, başka kimsenin görmeyeceğini anlamalısınız.

Bir şans eseri, biri size muhteşemliğinizi hatırlatmaya karar verirse, onay için o kişiye bağımlı olacaksınız ve onu alamadığınızda tekrar mutsuzluğa gömüleceksiniz. Bekar nasıl mutlu olunur, kendinize harika bir bekar olduğunuzu söylemektir.

Faaliyetlere Katılın

Kaybedilenler üzerine kara kara düşünmeyin, bu acınası bir durum. Aktivitelere katılın ve kendinizi onlara teslim edin. Bu güzel anlara dahil olmanın tadını çıkarın, tadını çıkarın, deneyimin tadını çıkarın. Hedeflerin peşinden gidin, asla vaktinin olmadığı her şeyi yapın. Şimdiye kadar hiç vakit bulamadığınız o çevrimiçi kursa katılın.

Daha iyi bir insan olma fırsatını yakalayın. Köpek barınağında gönüllü olmak için mahallenizdeki ekibe katılın. Hastanede çocukları ziyaret edin ve balonlar ve doldurulmuş hayvanlar dağıtın. Bunu yapmak, o içsel mutluluğu bulma şansınızı artıracaktır. Gece geldiğinde ve hatırlamak istediğinizde, bu sizin başarısız ilişkileriniz değil, şu anda yaşadığınız dolu hayat olacak.

Olağandışı Bir Şey Yapın

Ölmeden önce yapmak istediğiniz şeylerden birini yapın.

Genellikle ilkel ve uygun tipseniz, çılgın ve maceracı bir şey yapın. Eğer genellikle çılgın bir tipseniz, resmi bir kıyafet giymenin ve bilinçli olarak çılgınlığınızı serbest bırakmamaya çalışmanız gereken bir etkinliğe katılmanın zamanı gelmiş olabilir. Kulağa zor geliyor mu? İşte tam da bu yüzden yapmalısın.

Hayat güzeldir ve birlikteyken zevk alınırken, yalnızken de doyasıya yaşanabilir. Yalnızsınız diye mutsuz olmak zorunda değilsiniz; mutluluğu bulmak için çok şey var. Bekar nasıl mutlu olunur ve en iyi hayatınızı nasıl yaşarsınız? Dünya bugün bitiyormuş gibi yaşayın ve yarın olmayacak gibi düşünün.