Tropico 6’ya yeni başlayanlar için 10 ipucu

Tropico 6 yeni başlayanlar için karmaşık görünebilir, ancak bu profesyonel ipuçlarıyla tropik adanız kısa sürede sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacak.

Tropico serisinin en yeni oyunu Tropica 6, ilk olarak Mart 2019’da PC ve Mac’te yayınlandı ve takip eden aylarda ve yıllarda PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’e geldi. Yönetim oyunu, temel oynanışını öncekilere çok benzer şekilde koruyor ve eleştirmenler tarafından iyi karşılandı ve Metacritic’te 78 puan aldı.

Tropico 6, oyunun Microsoft’un Game Pass hizmetine dahil edilmesinin ardından yakın zamanda oyuncu tabanında keskin bir artış yaşadı. Sonuç olarak, şu anda oyunun karmaşık mekaniğini çözmek için mücadele eden çok sayıda yeni oyuncu olacak. Endişelenmeyin, bu ipuçları yeni oyunculara yardımcı olacak.

Bina İnşa Etmek İçin Acele Etmeyin

Birçok yönetim ve strateji oyununda, hızlı genişleme en iyi hareket tarzıdır. Bu nedenle, Tropico 6’ya bunu düşünmeden yapacak, oyunu Civilization serisinin bir parçası gibi bir yarış olarak ele alacak birçok yeni oyuncu olacak.

Ancak oyunun başlangıcından itibaren hızlı genişleme Tropico 6’da pek iyi bir fikir değil. Oyuncular bütçelerini sürekli takip etmelidir. Ayrıca, adada gerekli tüm işleri karşılayacak yeterli sayıda insan olmayacağından, oyunun başlangıcında hızlı genişleme çoğu zaman mümkün değildir.

Seyahat Süresini Mümkün Olduğu Kadar Azaltın

Bir önceki noktadan sonra, yeni oyuncuların sadece binaları mümkün olan en kısa sürede inşa etmek için değil, aynı zamanda seçtikleri adalara yaymak için de acele etmeleri yaygındır.

Bunu yapmak bir hatadır. İşçileri sürekli olarak her adaya gidip gelmeye zorlayarak para kazanmak için gereken süreyi önemli ölçüde artırır. Bunun yerine, hızlı ciro sağlamak için birbirine bağlı, karmaşık bina düzenleri oluşturmak en iyisidir. Oyun ilerledikçe, ekonomik olarak verimli bir şekilde kademeli olarak genişletin ve dallara ayrılın.

tropico-6-1

Eğitimi Zirvede Tutun

Hızlı genişleme gerçekten de en iyi hareket tarzı olduğundan, eğitim kendisini önceki iki noktadan ayırır. Oyun yeni dönemlere girerken, gerekli iş rollerini üstlenecek kadar eğitimli işçilere sahip olmak zorunludur.

Sonuç olarak, oyuncular finansal olarak uygun olur olmaz bir High School ve College inşa etmelerini sağlamalıdır. Aksi takdirde, gerekli işleri doldurmak için ada dışından çalışanlara ödeme yapmaya başlamak zorunda kalacaklar.

Turizme Çok Emek Verin

Tropico 6’da gelir elde etmenin kaç yolu olduğunu düşünürsek, bunalmak ve çok sayıda farklı gelir akışını kaçırmak kolay olabilir. Son derece karlı olabilen ancak genellikle yeni oyuncular tarafından göz ardı edilen bir gelir akışı turizmdir.

Bunun nedeni, ağırlıklı olarak turizmin yeni bir tasarruf başlatırken finansal olarak faydalı hale gelmesinin biraz zaman almasıdır. Doğru yapıldığında turizm bir ton para getirebilir ve ayrıca Eğitimsiz İşçiler için bol miktarda dahil olmak üzere yeni işler sağlayabilir.

İyi Ticaret Yollarını Koruyun

Ticaret yolları Tropico 6’da para kazanmanın harika ve güvenilir bir yoludur ve gelişen bir ekonominin temelidir. Oyuncular, her ikisi de sürekli dalgalandığından, hem ihracat hem de ithalat için en iyi fırsatları görmek için ticaret menüsünü sık sık ziyaret ettiklerinden emin olmalıdır.

Yedek bir ticaret yuvasını açık tutmak da iyi bir fikirdir. Bu, büyük bir para kazanma teklifi gelirse, oyuncuların bunu anında kabul etmesini sağlar.

tropico-6-2

Fabrikalara Erken Yatırım Yapın

Fabrikalar, yeni bir oyun başlangıcında para kazanmanın harika ve güvenilir bir yoludur. Özellikle gösterişli veya göz alıcı olmayabilirler; bununla birlikte, istikrarlı kazananlardır, bakımı kolaydır ve büyük bir iş gücü gerektirmezler. Bu üç faktör, oyunun başlarında oldukça faydalıdır.

Mandıra, Puro Fabrikası ve Rum Damıtımevi özellikle iyi para kazandıran yerlerdir. Yeni bir oyunun açılış saatlerinde güvenilir bir şekilde iyi bir gelir elde edecekler ve genellikle oyun boyunca en çok kazananlar olarak kalacaklar.

Konut Konusunda Mantıklı Düşünün

Yeni başlayanlar için yaygın bir hata, pratiklikten ziyade estetiğe dayalı konut inşa etmektir. Bir dizi konak inşa etmek güzel görünse de, oyunun başlangıcında vatandaşların hiçbirinde yaşamayı göze alamayacağı durumlarda faydalı olmayacaktır.

Bunun yerine, oyuncular koşmadan önce yürüdüklerinden ve vatandaşların ihtiyaçlarına uygun evler inşa ettiklerinden emin olmalıdırlar. Evlerin, vatandaşların muhtemelen çalışacakları yerlere yakın olmasını sağlamak için yerleştirme hakkında düşünmek de önemlidir.

tropico-6-3

Zorunlu Olmadıkça Ücretleri Düşürmeyin

Kâr marjlarını iyileştirmeye çalışırken, işçinin ücretini kesmek, maliyetleri düşük tutmak için hızlı ve basit bir çözüm gibi görünebilir. Ancak, bu hareket çoğu zaman geri tepecektir. Maaşın kesilmesi moral bozukluğuna yol açacak ve bu da daha sonra düşük üretkenliğe yol açacaktır.

Mantığa aykırı gibi görünse de, çalışanlara maksimum tutarı ödemek genellikle mali açıdan daha faydalıdır. Artan üretkenlikleri, yatırımda karlı bir geri dönüş sağlayacaktır.

Teamster’ları Mutlu Edin

Önceki noktadan sonra, Teamsters’ı iyi ücret ve iyi yaşam kalitesiyle mutlu etmeye de değer. Teamster’lar, malların taşınmasından sorumlu oldukları için bir ekonominin büyümesini sağlamak için çok önemlidir. Onlar olmazsa ekonomi çöker. Bu nedenle, diğer işçilerde olduğu gibi, morallerini yükseltmek ve ardından iş çıktılarını iyileştirmek için onlara cömertçe ödemeye değer.

Genel olarak konuşursak, her 100 kişi için bir Teamster Ofisi inşa edilmelidir. Bunları çalışacakları yere yakın veya toplu taşıma araçlarına yakın mantıklı bir yere kurduğunuzdan emin olun.

Eğitimi Oynayın

Bu tavsiye açık görünebilir, ancak oyunun öğreticisinin ne kadar uzun ve derinlemesine olduğunu düşünürsek, yeni oyuncuların bunu atlaması çok yaygındır. Doğrudan oyuna dalmak cazip gelse de, oyuncunun deneyimine zarar verebilir ve hatta onları oyundan tamamen uzaklaştırabilir.

Açıkça söylemek gerekirse, oyunun karmaşık mekaniğini tam olarak anlamak için öğreticiye birkaç saat ayırmak, oyunun nasıl çalıştığını tam olarak anlamamak daha iyidir.