Microsoft Flight Simulator için 10 başlangıç ipucu

Yeni başlayanlar için Microsoft Flight Simulator hakkında bilinmesi gereken birçok başlangıç ​​ipucu var. İşte en iyi örnekler.

Microsoft Flight Simulator ilk olarak Ağustos 2020’de PC’de piyasaya sürüldü ve Xbox Series X|S sürümü ve Game Pass lansmanı sayesinde yakın zamanda ana ilgi odağı haline geldi. Oyun, Xbox Series X ve PC’deki mevcut eşleşen 91 Metascore ile örneklenen eleştirmenler tarafından son derece iyi karşılandı.

Oyunun ana cazibesi, tüm dünyayı Bing Haritalarına dayalı olarak yaratılan inanılmaz oyun dünyasıdır. Sonuç olarak, birçok yeni oyuncu, evlerinin üstüne doğru veya önemli yerlere uçmayı denemek için doğrudan oyuna daldı. Ancak, herhangi bir simülatör gibi, Microsoft Flight Simulator yeni oyuncular için yanıltıcı olabilir, bu nedenle ilk kez uçağa binmeden önce bazı ipuçlarını bilmeye değer.

Öğreticileri kullanın

Bir oyunun eğitimlerini yapmak, yeni bir oyuncu için bariz bir tavsiye gibi görünebilir, ancak bunların Microsoft Flight Simulator’daki önemi küçümsenemez. Ayrıca, eğitimler tamamen isteğe bağlıdır, pek çok oyuncu bunları görmezden gelecek ve doğrudan ilk uçuşlarına atlayacaktır.

Öğreticiler sıkıcı olabilse de, oyuncunun deneyimini büyük ölçüde iyileştireceğinden, oyun mekaniğini tam olarak anlamak için çaba sarf etmeye değer. Microsoft Flight Simulator’ın eğitimleri çok iyi yapılandırılmıştır ve derinlemesine mekaniği anlaşılması kolay bir şekilde açıklamayı başarır.

Nazik Hareketler Yapın

Microsoft Flight Simulator’da yeni başlayanların yaptığı en yaygın hatalardan biri, ona arcade tarzı bir uçuş savaş oyunu gibi davranıp, analog çubukları kıpırdatmaya başlamak ve uçağın mükemmel uçuş hareketleriyle yanıt vermesini beklemektir.

Bu, Microsoft Flight Simulator’da korkunç bir fikirdir, çünkü hızlı hareketler uçağın her yerde sarsılmasına ve potansiyel olarak bir çarpışmaya ve kesinlikle bir pilotaj hatasına neden olacaktır. Bunun yerine, uçağın sorunsuz kontrolünü sağlamak için yumuşak hareketler kullanmak en iyisidir.

microsoft-flight-simulator-kontrol

Ayarları Özelleştirin

Önceki noktadan sonra, oyuncular hala hassasiyetle ilgili bir sorun yaşıyorsa, oyunun ayarlarını değiştirmeye değer.

Hassasiyet, ayarlanabilecek tek faktör değildir, ancak Microsoft Flight Simulator, oyuncuların özel olarak hazırlanmış bir deneyim yaşamalarını sağlamak için çok sayıda ayarlanabilir ayar sunar. Oyuncunun oyundaki ilk birkaç saati boyunca, oyun mekaniğini tam olarak doğru olana kadar ince ayar seçeneklerini sık sık değiştirmeleri gerekir.

Oyun Tarzınıza Uygun Bir Uçak Seçin

Ayarlar, oyuncuların yola çıkmadan önce yapmaları gereken tek seçim değildir, çünkü aynı zamanda oyun tarzlarına uygun bir uçak seçmeleri gerekir. Microsoft Flight Simulator, uçaklar, jetler ve turboproplar dahil olmak üzere farklı şekil ve boyutlarda çok çeşitli uçaklar sunar.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, büyük bir Boeing 747 yolcu uçağı, iki kişilik küçük bir Cessna 152’den çok farklı bir uçak stiline sahiptir. Bu nedenle, Microsoft Flight Simulator’ı ilk oynarken hangisinin en uygun olduğunu görmek için birkaç farklı uçak türünü deneyin.

microsoft-flight-simulator-ucaklar

Her Seferde Bir Uçak Öğrenin

Oyuncular kendi oyun tarzlarına uygun bir uçak seçtikten sonra, mekaniğini tam olarak kavrayana kadar buna bağlı kalmalıdırlar. Oyunun oyun tarzını karıştırdığı ve yeni deneyimler sunduğu için uçuşlar arasında sürekli uçak değiştirmek caziptir, ancak sabırlı olmak ve her seferinde bir uçak öğrenmek en iyisidir.

Her uçağın nasıl kontrol edildiğini öğrenmek, oyunun en tatmin edici duygularından biri olabilir ve sürekli değişen uçakların ve sonuç olarak hiçbirini tam olarak anlamamanın getirdiği hayal kırıklığını önler, bu da inişli çıkışlı sürüşlere yol açar.

Önce Kısa Uçuşlara Bağlı Kalın

Microsoft Flight Simulator’ın en iyi özelliklerinden biri sunduğu özgürlük düzeyidir. Oyuncular, Avrupa’da uçmak veya dünyanın harikalarının her birinin yanından geçmek gibi unutulmaz yolculuklara yol açan, dünyanın her yerindeki herhangi bir uçuş yolunun keyfini çıkarabilirler.

Bununla birlikte, bu uzun uçuşlar, birkaç nedenden dolayı ilk başlarken en iyi fikir değildir, kilit nokta, kalkış ve iniş oyunun en zor özelliklerinden ikisidir, bu nedenle bunları mümkün olduğunca sık uygulamaya değer.

İlk Birkaç Uçuşta Sınırsız Yakıt Seçin

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yakıtın bitmesi Microsoft Flight Simulator’da ciddi bir sorundur; oyuncunun uçuşunu hemen sonlandıracak, bu da belirli bir yeri hedeflerken son derece sinir bozucu olabilir.

Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, uçağa inmek Microsoft Flight Simulator’un en zorlu kısımlarından biridir, bu nedenle, iniş yapmaya çalışırken fazladan bir zaman kısıtlaması zorluğu olmamasını sağlamak için tankta bol miktarda gaz bulundurmaya değer.

microsoft-flight-simulator-ucak

Araç Çubuğunu Kullanın

Ayarlar, oyuncuların kelimenin tam anlamıyla hareket halindeyken ayarlamalar yapmasına olanak tanıyan oyun içi araç çubuğu sayesinde yalnızca uçuşlardan önce ve sonra değiştirilemez. Çok sayıda sekme ilk başta biraz bunaltıcı olabilir, bu nedenle güvenli bir yerdeyken onlarla uğraşmaya değer.

Çeşitli seçenekler öğrenildikten sonra, oyuncular durmak zorunda kalmadan ince ayarlar ve değişiklikler yapabildikleri için Microsoft Flight Simulator’un genel oyun deneyimi büyük ölçüde iyileşecektir.

Açık Hava Koşullarını Seçin

Hava koşulları, herhangi bir uçuş için uçaklarına adım atmadan önce oyuncuların dikkate alması gereken birçok faktörden biridir. Şiddetli yağmur, yıldırım ve aşırı bulutlar gibi tehlikeli koşullar elbette birçok soruna neden olabilir.

Farklı koşullarda uçmak, Microsoft Flight Simulator’a büyük bir hız değişikliği sağlar, ancak ilk başlarken açık gökyüzüne bağlı kalmak en iyisidir. İlk birkaç uçuşta temel oyun mekaniğini öğrenmek yeterince zor, bu yüzden daha fazla zorluk eklememek en iyisidir.

microsoft-flight-simulator-hava-limani

Sabırlı olun

Simülatör türündeki herhangi bir oyun gibi, Microsoft Flight Simulator’ın gerçekçiliği bazı insanları rahatsız edebilir. Şüphesiz, Game Pass’te Microsoft Flight Simulator indiren, oyunun tüm dünyadaki uygulamasını bilen, ancak İngiltere’den Avustralya’ya uçmanın kelimenin tam anlamıyla 20 saat sürmesini beklemeyen birçok kişi olacaktır.

Bu nedenle, oyuna ilk kez atlarken, sabrın hem gerçeğe yakın kontrol şemasında ustalaşmanın hem de oyunun sunduğu şeylerden keyif almanın anahtarı olduğunu akılda tutmakta fayda var.