Valorant’ta en iyi 10 silah

Valorant, silahlara konusunda devasa bir cephaneliğe sahip. Sadece tabancadan büyük LMG'lere kadar Valorant, bir oyuncunun bir FPS'den beklediği her şeye sahiptir.

Oyundaki her silahın bir faydası vardır ve olağanüstü bir silah yoktur. Sonunda oyun tercihi ve oyun tarzı için kaynar. Ancak bazı silahlar diğerlerine göre daha etkilidir. Bu silahları almak, oyunu kazanma şansınızı önemli ölçüde artıracak ve genel olarak savaş alanında daha kolay zaman geçireceksiniz. İşte Valorant’ta kullanılacak en iyi silahlar.

Phantom

phantom

Saldırı tüfeği, Valorant’taki tartışmasız en güçlü silah kategorisidir. Phantom, oyundaki ilk iki saldırı tüfeğinden biridir. Herhangi bir senaryoda kullanışlı olabilecek çok yönlü bir silahtır.

İyi bir şarjör boyutuna sahiptir ve çok az geri tepme üretir. Phantom, herhangi bir takımı yok etmek için yeterli olan 11 mermi/sn’lik inanılmaz bir atış hızına sahiptir. Silahın tek dezavantajı, hasarının 15 metreden sonra düşmeye başlaması.

Vandal

vandal

Vandal, Phantom’dan daha yüksek bir hasar potansiyeline sahiptir, ancak genel olarak daha az tutarlıdır. Silah, becerilerine güvenen ve düzenli olarak kafadan vuruş yapabilen oyuncular için mükemmeldir. Vandal, ateş ederken gözle görülür bir tepme üretiyor ve Phantom’a kıyasla daha az isabetli.

Ayrıca küçük bir şarjör boyutuna sahiptir ve silahın etkili olabilmesi için her merminin hedefine bağlanması gerekir.

Operator

operator

Bu silah hakkında söylenecek fazla bir şey yok, ancak oyundaki herkese tek atış yapma potansiyeline sahip tek silah olması dışında. Operatörden ateşlenen ve herhangi bir oyuncuyu belden yukarı vuran herhangi bir mermi anında ölümle sonuçlanacaktır.

Uzun menzilli çatışmalar için veya genel olarak sadece nöbetçi düşmanları yakalamak için mükemmeldir. Ancak operatör bir keskin nişancı tüfeğidir ve herkes onu kullanamaz. Her merminin önemli olduğu bir vur-kaç silahıdır.

Spectre

spectre

Son derece ucuz ama büyük bir güç taşıyan başka bir silah. 13.2 mermi/saniyelik çılgın bir ateş kapasitesi ile, Spectre yakın mesafedeki herkesi yok eder. Ancak yine de bir SMG ve oyuncuların hedefi ortadan kaldırmak için birden fazla atış yapması gerekiyor.

Bir öldürmeyi garanti altına almak için en az iki kafadan ve bir vücut atışına ihtiyacınız olacak. Spectre, düşük bütçeli oyuncular için vazgeçilmez bir silahtır ve 1600 Kredi gibi düşük bir fiyata kesinlikle çok şey sunar.

Ghost

ghost

Sessiz katil, oyundaki en iyi bütçeli silahlardan biri olarak kendini kanıtlamıştır. 500 kredilik son derece ucuz bir fiyata gelen Ghost, yalnızca tabanca mermilerinde aşırı güçlü olmakla kalmaz, aynı zamanda büyük silahlara karşı da adil bir şekilde ortaya çıkar.

Ghost, Kalkanları yoksa düşmanların kafasına tek atış yapabilir ve eğer Kalkanları varsa iki kafa vuruşu alır. Silahın ayrıca büyük bir şarjör boyutu vardır, bu da onu tabanca mermileri için mükemmel bir seçim haline getirir.

Bulldog

bulldog

Saldırı tüfeklerine bir başka ucuz alternatif olan Bulldog, iyi bir silahtır. Saniyede 9,5 mermi ateşler ve tüm menzillerde kafadan vuruşta 116 hasar verir. Yavaş ateş hızı ve kafadan vuruşlarda öldürme garantisi olmayan Bulldog, temelde oyundaki iki önde gelen saldırı tüfeğinin daha düşük bir versiyonudur.

Ayrıca, şarjörde 24 ve toplamda 94 olmak üzere daha az mermiye sahiptir. Bununla birlikte, fiyat noktasında Bulldog, oyundaki en ucuz tüfek.

Odin

odin

Silah aslında oldukça iyi olsa da, 3200 Kredilik bir fiyat noktasında oldukça lüks bir silahtır. Silah çok güçlü olmasına rağmen, çoğu oyuncu daha ucuz oldukları için saldırı tüfeklerine bağlı kalma eğilimindedir.

Silah 15.6 mermi/saniye hızında son derece hızlı ateş ediyor ve hedefi ortadan kaldırmak için iki kafadan ateş ediyor. Güçlü bir silah olmasına rağmen, Odin’i satın almak bir oyuncunun genel ekonomisine kesinlikle zarar verecektir. Saldırı tüfekleri, daha düşük bir atış hızına sahip olmalarına rağmen, bir Odin ile aynı sonucu verebilirler.

Bucky

bucky

Bucky, listedeki tek av tüfeği ve haklı olarak öyle. Genellikle 15 metrelik mesafedeki herkese tek atış yapar, bu da onu yakın mesafeli çatışmalarda bir güç merkezi haline getirir. Bucky ayrıca oldukça ucuz ve erken raunttaki çatışmalar için harika. Sadece bir Bucky satın alın ve bazı hızlı sevimsiz ölümler için bir köşe tutun.

Bucky hala harika bir silah seçimi. Ayrıca, rekabetçi modun alt elolarını durdurmak için harikadır.

Sherrif

sheriff

Bu inanılmaz derecede güçlü tabanca, 30 metreye kadar oyunculara tek dokunuşla vurabilir ve sadece 800 Kredi ile daha yüksek elo ekonomi turlarında temel bir silahtır. CS:GO’daki Desert Eagle’a çok benzer, ancak Dessert Eagle’ın aksine Şerif, bir headshot’ı bağladıktan sonra bile 30 metreden sonra oyunculara tek atış yapamaz.

Sherrif’in de iyi bir geri tepmesi var ve yeni oyuncular genellikle bu silahla mücadele edecek. Ancak, bir kez ustalaştıktan sonra, Şerif savaş alanında ciddi bir baş belası olabilir.

Marshal

marshal

Operatörün daha ucuz bir alternatifi olan Marshal, büyük bir ekonomi turu satın alımıdır. Pek çok dezavantajı vardır ve Operator’un aksine tek seferlik bir garanti vermez. Marshal, diğer oyuncuların daha az güçlü silahlar kullandığı düşük bütçeli turlar için en uygunudur.

Rakip oyuncuları bir kez etiketleyebilirsiniz ve ekibiniz bazı kolay öldürmeler için onları bitirebilir. Herhangi bir mesafeden kafadan vuruş yapmak, anında öldürmeyi garanti eder, bu nedenle sürekli olarak iyi atışlar yapabilen oyuncular Marshal için daha uygundur.