Counter Strike: Global Offensive’de en pahalı 10 silah

Kendini CS:GO'ya adamış oyuncuları, nadir görünümler için bir servet ödemeye hazırdır. Bunlar şimdiye kadar satılan en pahalı silahlardan bazıları.

Counter Strike: Global Offensive, tüm zamanların en popüler nişancı oyunlarından biridir. Taktik FPS oyunu, piyasaya sürülmesinden bu yana yıllar geçmesine rağmen hala büyük bir takipçi kitlesine sahip ve herhangi bir zamanda bir milyona yakın oyuncu sayısına ulaşabiliyor.

Harika oynanış ve sürekli yamalar sayesinde oyun hala geniş bir oyuncu tabanına sahip ve onlarla birlikte yeni içerik, görünümler ve metalar getiriyor. Bu görünümler, oyuncuların silahlarını süsleyerek oyuna ekstra renk katıyor ve kozmetikleri çok çekici hale getiriyor. Birçok oyuncu, kar elde etmek için görünümlerin talebini ve nadir düşme oranlarını kullanıyor ve kozmetiklerin çoğu bir servete mal oluyor. İşte Steam topluluk pazarında bulunan en pahalı görünümlerden bazıları.

1. Butterfly Knife | Fade — $1919

csgo-pahali-silah-1

Bu pahalı görünüm 2014’te Breakout Operasyonu ile birlikte çıktı. Kozmetik, zaten nadir bulunan bu bıçağa parlak bir boya işi vererek onu canlı morlar, kırmızılar ve sarılarla kaplar. Adından da anlaşılacağı gibi, bu renkler daha ince tonlardan oluşan bir spektrum vermek için birbirine soluyor.

Bu, Steam’in en pahalı Counter Strike silah görünümüdür ve 2 Ocak’ta inanılmaz bir fiyatla 1919,38 $’a satılmaktadır. Grafikler ayrıca, silahın son iki yılda fiyatının istikrarlı bir şekilde 300 dolardan 1900 dolara arttığını gösteriyor.

2. StatTrak M9 Bayonet | Crimson Web — $1774

csgo-pahali-silah-2

M9 Bayonet, bu listenin sonlarındaki normal süngülü olan ile karıştırılmamalıdır; ünlü Crimson Web kaplamasına sahiptir. Kozmetik, tırtıklı bıçağa parlak kırmızı bir boya tabakası ve siyah ağ işaretleri verir.

Counter Strike bıçak görünümleri çok para eder. Bu yüzden bir Steam kullanıcısı bunu Mayıs ayında 1774,47 $ karşılığında satın aldı. Yine de bu fiyat, üçüncü taraf web sitelerinde bulunanlarla karşılaştırıldığında, bazıları silahın 15000 doların üzerinde olduğunu iddia ediyor.

3. AWP | Medusa — $1698

csgo-pahali-silah-3

Medusa kaplaması, buradaki en detaylı ve çarpıcı kaplamalardan biridir. 2015 yılında Bloodhound Operasyonu ile birlikte geldi.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu silah görünümü ikonik Yunan gorgonuna sahiptir. Bu kostüme sahip oyuncular, AWP’nin stokunun bir tarafında Medusa’nın yeşil yüzünü, diğer tarafında ise kafasının arkasını bulacaklar. Saçını oluşturan mor yılanlar, silahın gövdesi boyunca dallar halinde gönderilir.

Bir Steam kullanıcısı, silahı 4 Ağustos’ta saçma bir 1698.73 $ karşılığında satın aldı.

4. StatTrak Karambit | Marble Fade — $1678

csgo-pahali-silah-4

Marble Fade, oyundaki en renkli kaplamalardan biridir ve Karambit bıçağına geldiğinde çarpıcı görünüyor. Bu benzersiz görünüm, 2015’te Full Spectrum güncellemesiyle birlikte geldi. Bıçağı, dumanlı bir desen oluşturan kırmızı, sarı ve mavi renk çeşitleriyle kaplar.

Bir kullanıcı, görünümü 7 Kasım’da 1678,45 dolara satın aldı. Üçüncü taraf web sitelerinde o kadar yüksek bir fiyat getirmeyebilir, ancak sürekli olarak bin doların üzerinde bir değere sahiptir.

5. StatTrak Karambit | Crimson Web — $1517

csgo-pahali-silah-5

Karambit, bu listede bıçağın ne kadar değerli olduğunu açıkça gösteren birçok kaplamaya sahiptir. Arms Deal güncellemesinde Case Hardened kaplamasının yanında yayınlanan ikonik Crimson Web kaplamasına sahiptir.

Bu kaplama, bıçağa parlak kırmızı bir boyanın yanı sıra tüm silahı kaplayan birbirine kenetlenen bir ağ deseni verir.

Bu popüler kozmetik yüksek fiyatlara sahip. Steam pazarında 6 Aralık’ta 1517,38 dolara satıldı. Yine de silah, bazı kullanıcıların 13.000 doların üzerinde ödeme yaptığı üçüncü taraf web sitelerinde çok daha fazla satıyor.

6. StatTrak AK-47 | Case Hardened — $1300

csgo-pahali-silah-6

Counter Strike’ın en ünlü saldırı tüfeği de 2013’te Case Hardened kaplamasını aldı. Kaplamanın bu versiyonu Karambit’tekine benzer ve parlak sarı, mavi ve mor bir boya tabakasına sahiptir. AK-47’de, bu renkler tabancanın metalik çerçevesi üzerinde belirir ve ahşap parçalara dokunulmaz.

Silah, 3 Kasım’da tam olarak 1300 dolara satıldı. Bu, silahın 1000 doların üzerinde satıldığı tek zaman değil, ancak yüksek fiyat kuraldan ziyade istisnadır. Çoğu durumda, silah satın alma başına ortalama 300 dolar civarında, bu da hala çok fazla.

7. StatTrak Karambit | Case Hardened — $1226

csgo-pahali-silah-7

Karambit bıçağı, Case Hardened kaplaması sayesinde renkli bir boya katına sahiptir. Çarpıcı kozmetik, bıçağa parlak sarı, mavi ve mor bir boya tabakası vererek, cildin sahibini kibritten çıkarmasını sağlar. Bu parlak renkli görünüm, 2013 yılında Arms Deal güncellemesiyle birlikte piyasaya sürüldü.

30 Eylül’de bu kozmetik 1226,74 $’a satıldı. Ancak bu fiyat Steam’de bir uç değer, çünkü silah kaplaması genellikle 350 dolara satılıyor. Yine de, üçüncü taraf satıcılara bakıldığında yüksek fiyat o kadar nadir değildir.

8. StatTrak P90 | Emerald Dragon — $1017

csgo-pahali-silah-8

Bu ünlü SMG, 2013 yılında Bravo Operasyonunun yayınlanmasıyla Emerald Dragon’u aldı.

P90, yeşil ve sarı bir Çin ejderhasına sahiptir. Uzatılmış gövdesi cildin her yerinde kayar, kendi üzerine ikiye katlanır ve ilmekler oluşturur. Ejderha bunu kaplamanın arka planındaki gri gökyüzünün yanında yapar.

Birisi bu muhteşem kaplamayı 10 Temmuz’da 1017.92 dolara satın aldı. Bu, silahın tüm zamanların en yüksek satış noktası olmasına rağmen, çeşitli vesilelerle hala 900 doların üzerine satıldı.

9. StatTrak AK-47 | Fire Serpent — $910

csgo-pahali-silah-9

Counter Strike’ın en ünlü saldırı tüfeği, bu görünümü 2013’te Bravo Operasyonu’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte aldı. Kaplama donatıldığında silahın metalik gövdesi değişir. Arkasında parlak mavi bulutlarla birlikte yeşil bir Aztek yılanı vardır.

Birisi skini 3 Ocak’ta 910,33 dolara satın aldı. Bu, yalnızca cilt koleksiyoncularının ve zorlu hayranların ödemeye istekli olacağı çılgınca bir miktar. İnanılmaz olan şey, silahın satıcıların parayı nakit olarak alabileceği üçüncü taraf web sitelerinde 7000 dolardan fazlaya satılmış olması.

10. StatTrak Bayonet | Crimson Web — $603

csgo-pahali-silah-10

Bayonet’in Kızıl Ağ kaplaması 2013’te piyasaya sürüldü ve o zamandan beri en değerli bıçak kaplamalarından biri oldu. Bu bıçağın bıçağına parlak kırmızı bir boya tabakası verir ve onu zarif bir siyah ağ deseniyle tamamlar.

Steam pazarına göre, bir Steam kullanıcısı silahı 9 Ekim’de 603.75 dolara satın aldı. Bazı kaynaklar, silahın üçüncü taraf web sitelerinde 8000 dolardan fazla satıldığını iddia ediyor ve bu kesinlikle akıllara durgunluk veriyor. Yine de üçüncü taraf satışları Steam’de bulunanlar kadar güvenilir değil, bu yüzden bir tuz tanesi ile alınmalıdır.