Siri kısayolu ile iPhone’dan su çıkarma

iPhone’lar ile suyun karışamadığı zamanları hatırlar mısınız? Havuzlar, küvetler, lavabolar ve tuvaletler, dikkatsiz sahiplerin iPhone’larını içine alır ve hiçbir şeye yaramayan pahalı kağıt ağırlıkları gibi tükürürdü. Ancak şimdi zaman değişti ve en yeni iPhone’lar ölüm korkusu olmadan yüzebiliyor. Ancak şimdi suya bir dalış, hoparlörlerden ses kalitesini düşürecek şekilde bozuk müzik ve sese neden olabilir.

Sizi bilmem ama ben akıllı telefonunu alıp özellikle suyla beraber çeşitli fotoğraf çekimlerini deneyen ya da favori şarkı listemin tamamını dinlemek için duşa giren biriyim. Sonuç olarak, iPhone 12’ime daha sık su sıçrar ve bazen suya batmış duruma gelir, bu nedenle su çoğu zaman cihazın altındaki hoparlör ızgaralarının içine su girer.

Bu yüzden, tıpkı benim gibi, eminim ki hoparlör ızgaralarındaki suyu çıkarmak için bir çözüm aramayı denemişsinizdir. Bu yüzden burada, çok düşük frekanslı ses kullanarak suyu hoparlörden çeken bazı havalı şık Siri kısayolunu paylaşacağım. Kısayol ile Apple Watch’larda ve iPhone’larda çok etkili bir su boşaltma aracı gibi çalışır, yaklaşık on saniye boyunca çok bas sesi çalar, hem hoparlörden hem de cihazın herhangi bir yerinden su sallar.

iPhone’ndan Su Nasıl Çıkarılır?

“Water Eject” olarak da bilinen bu Siri kısayolu, son birkaç gün içinde benim ve diğer birçok insan için akıllı telefon koruyucusu oldu ve işte bunu nasıl kullanabileceğiniz.

  1. iPhone’unuzu kullanarak bu bağlantıya dokunun, sizi “Water Eject” kısayoluna yönlendirecektir.
  2. Sayfa Kısayollar uygulamasında açıldığında, hepsini sayfanın en altına kaydırın.
  3. Burada kısayolu eklemek için düğmeyi alacaksınız.

Not: Bu harici bir kısayoldur ve cihaz ayarlarınızdan “Güvenilmeyen Kısayollara İzin Ver”i açmanızı gerektirir.

Şimdi tek yapmanız gereken yeni kısayolunuzu kullanmak. Kısayollar’daki “Kütüphane” görünümünden “Water Eject”e dokunun, ardından istemde “Begin Water Ejection”ya tıklayın.

Su püskürtme başladıktan sonra, keskin bir pop sesi ve ardından bas sesi duyacaksınız. Hoparlörünüzde gerçekten sıkışmış su varsa, iPhone’unuzun altından sızmaya veya fışkırmaya başlar. Hoparlörünüz yere bakacak şekilde iPhone’unuzu belli bir açıda tutmanızı tavsiye ederim, çünkü bu, hoparlörünüzdeki suyu mümkün olan en iyi şekilde dışarı atmaya yardımcı olabilir.

Water Eject, iOS için oluşturulmuş basit ama çok güçlü bir Siri Kısayoludur ve herhangi bir suyla temas ettikten sonra, hoparlördeki nemi gidermeye yardımcı olan ultra düşük 165 Hz frekanslı bir ses dalgası oluşturarak Apple cihazlarınızı korumak için çok verimli bir şekilde tasarlanmıştır.