Online satranç oynama siteleri

Arkadaşlarınızla çevrimiçi satranç oynayarak satranç keyfini online satranç oynama sitelerinde çıkarın ve becerilerinizi test edin. Bunlar ücretsiz oynamak için en iyi web siteleridir.

Satranç, dünyadaki milyonlarca insan tarafından sevilen, klasik ve önemli bir strateji oyunlarından biridir. Zafere ulaşmak veya daha iyi bilindiği gibi rakip Kral’ı mat etmek için bir strateji, analiz ve çok fazla zihinsel yetenek gerektiren bir oyundur.

Önceden, bu aktivitenin tadını çıkarmak için tahtaya, taşlara ve elbette çoğu durumda bir rakibe sahip olmanız gerekiyordu. Ancak zaman değişti ve artık sadece geleneksel şekilde oynamak mümkün değil, hem mobil uygulamalar hem de üst düzey web sayfaları var.

Tam olarak bu sefer, çevrimiçi satranç oynayabileceğiniz ve becerilerinizi geliştirebileceğiniz veya sadece iyi bir oyunun tadını çıkarabileceğiniz en iyi 7 web sitesi olarak düşündüğümüz satranç oynama sitelerinin listesini sunmak istiyoruz.

Çevrimiçi satranç oynamak için en iyi web siteleri listemizde, size en uygun olanı seçmeniz için farklı seçenekler bulacaksınız. Elbette hepsinin tamamen ücretsiz olduğunu vurgulamalıyız, bu sayede oyundan zevk almakta zorluk çekmezsiniz.

Chess

Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan tamamen ücretsiz olarak çevrimiçi satranç oynayabileceğiniz en önemli ve popüler sayfalardan biri Chess‘tir. En büyük çevrimiçi satranç topluluğudur, bu nedenle her zaman garantili bir oyuna sahip olacaksınız.

Burada oynamak için ücretsiz kayıt olmanız ve oyunlarınıza, kayıtlarınıza, oyun istatistiklerinize ve çok daha fazlasına erişmeniz yeterlidir, böylece oyunlarınızı analiz edebilir ve her oyunda geliştirebilirsiniz.

Lichess

Lichess, önceden kayıt olmanıza gerek kalmadan ve diğer bağlı oyuncularla tamamen anonim olarak oyunlarınızı oynayabileceğiniz tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir çevrimiçi satranç sunucusudur.

Çok basit ve temiz bir arayüze sahiptir, bu nedenle gezinmek ve oyunlarınızın keyfini çıkarmak oldukça rahattır. Geliştiricilerin belirttiği gibi, Lichess, nerede olursa olsun herkese satrancı dünya standartlarında getirmeyi amaçlayan bir hizmettir.

Chess 24

Daha yeni web sitelerinden biri olmasına rağmen (2014’te kuruldu), Chess 24 bugün en popüler ve önemli çevrimiçi satranç platformlarından biri haline geldi.

Kendi içinde, oyunlarınızı diğer oyuncularla çevrimiçi oynayabileceğiniz tamamen ücretsiz bir alternatiftir. Ayrıca arayüzü çok bakımlı ve tasarımı oldukça temiz ve rahat.

Bununla birlikte, yeni başlayan oyuncular veya oyun hakkındaki bilgilerini derinleştirmek isteyenler için eğitim materyalleri, videolar ve e-kitapların açık bir örneği olan farklı bölümlere ve ek içeriğe erişebileceğiniz premium bir abonelik sunar.

Playchess

Chessbase, satrancın tadını çıkarmak için çevrimiçi bir alternatif isteyen oyuncular için en iyi seçeneklerden biridir. Başlangıç, kayıt gerektirmediği ve tamamen ücretsiz olduğu için, kesinlikle ücretli bir abonelik sunmasına rağmen tamamen isteğe bağlıdır.

Hem arayüzü hem de oyun öğeleri çok iyi detaylandırılmış ve platformun mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için özen gösterildiğini gösteriyor. Ancak, geniş bir aktif oyuncu topluluğuna sahiptir, bu nedenle bir oyun bulmak hiç de zor değildir.

Redhotpawn

Binlerce aktif üye ile online satranç oynayabileceğiniz, tamamen kişiselleştirilebilir bir arayüze sahip, farklı fonksiyonlara ve ihtiyaç halinde teknik desteğe sahip bir web sitesidir.

Yine de Redhotpawn sadece diğer oyuncularla eşleştirme ile sınırlı değildir, ayrıca satranç kursları, eğitim videoları kütüphanesi, oyun istatistikleri ve çok daha fazlası gibi yüksek değerli materyalleri de bulabilirsiniz.

Freechess

Freechess, 300.000’den fazla kayıtlı oyuncusuyla, ara sıra veya diğer üyelerle daha rekabetçi bir şekilde oynama yeteneği sunan daha eski ve daha popüler bir çevrimiçi satranç sunucusudur.

Sorunsuz bir şekilde web tarayıcınızdan çevrimiçi olarak oynayabilecek veya grafik arayüzünü bilgisayarınıza indirebileceksiniz, ayrıca kayıt işlemi çok basit ve tamamen ücretsiz.

ChessFriends

ChessFriends, diğer seçenekler arasında öne çıkmasa da rahat, kullanımı kolay ve hepsinden önemlisi mükemmel çalışan basit ve pratik arayüzü ile öne çıkan bir portaldır. Ayrıca benim favorim budur.

Son zamanlarda akıllı mobil cihazlarında her zaman satranç oynamak isteyen oyuncular için bir mobil uygulama geliştirdiler. Tamamen ücretsizdir ve her oyuncunun ayrıntılı profillerine, istatistiklere, turnuvaların aktarımına ve çok daha fazlasına erişmenizi sağlar.