En iyi mobil retro oyunlar

Android ve Google Play Store, iPhone ve iPad App Store, bize saatlerce saf ve basit eğlence sunan muhteşem oyun seçenekleriyle kesinlikle doludur. Bu makalede Android ve iOS için retro oyunlara odaklanacağız. Her türden retro oyunu dahil ettik: uzay gemileri, ortaçağ şövalyeleri, yarış arabaları, spor ve en ünlü klasikler.

Retro oyunlar, klasik başlıklar veya eski oyunlardan ilham alan ve zamanımıza yeniden uyarlanan başlıklardır. Retro oyunlar genellikle 1990’ların PC oyunlarından, atari oyunlarından veya atari oyunlarından ilham alır ve pikselli grafiklerle tasarlanır. Android ve iOS için bu seçimde, Play Store ve App Store’dan en iyi retro oyunları bulacaksınız.

Google Play Store, iOS ve iPadOS App Store’dan en çok önerilen retro oyunları içeren çok çeşitli bir seçim oluşturduk. Birçoğu Android, iPhone ve iPad ile uyumludur. Ek olarak, ara sıra klasik olanları da dahil ettik, bu nedenle bu retro oyunların birçoğunu kesinlikle seveceksiniz.

Tales of Monkey Island

Tales of Monkey Island

Birçoğu için Tales of Monkey Island, tüm zamanların en destansı macera serisidir. Bu, büyüleyici bir hikayeye ve korsan dünyası hakkında şakalar ve iğnelemelerle dolu derin bir anlatıma sahip retro bir point-and-click oyunudur. Karayipler’deki en önemli korsan olmaya çalışan Guybrush Threepwood’un yerine geçmeniz gereken, LucasArts tarafından geliştirilen bir seri.

Golden Axe Classics

Golden Axe Classics

Golden Axe, SEGA tarafından geliştirilmiş, balta, kalkan ve sihirli iksirlerle her türlü düşmanı yenmeniz gereken 16-bitlik bir beat ’em up oyunudur. Oyunun bitmesini önlemek için her zaman 100 pesetalık bir madeni para attığınız klasik retro arcade oyunudur. Paket, Golden Axe, Golden Axe II ve Golden Axe III ile tüm seriyi içerir.

Swordigo

Swordigo

Android, iPhone ve iPad platform oyunlarından biri olan Swordigo ile retro oyun koleksiyonumuza devam ediyoruz. Harika bir hikayesi, sizi tamamen oyunun içine çeken bir müziği ve kullanımı çok kolay kontrolleri var. Hepsi var. Şüphesiz, Play Store ve App Store’daki en iyilerden biri.

TMNT: Shredder’s Revenge

TMNT Shredders Revenge

İster inanın ister inanmayın, Ninja Kaplumbağalar 90’larda NES için kendi retro oyunlarına sahipti ve kesinlikle harikaydı. Şimdi mükemmel grafiklere ve iyi hazırlanmış oynanışa sahip bir beat-’em-up oyununda klasiğe modern bir yaklaşımla geri döndüler. Cowabunga, dostlar!

Horizon Chase

Horizon Chase

Retro oyunlardan bahsedersek, Out Run ve Top Gear gibi 90’ların büyük hitlerinden ilham alan bir araba yarışı oyunu olan Horizon Chase’i unutamayız. Bu 16 bit atari oyunu, birden fazla pistte ve her tür araba ile heyecan verici yarışlara katılmanıza izin verecek. Play Store ve App Store’daki bu harika retro yarış oyunu ile ufku son hızla takip edin.

Apple Knight

Apple Knight

Apple Knight, ortaçağdan ilham alan tipik retro yandan kaydırmalı arcade platform oyununuzdur. Sandıklar, büyüler, iksirler, silahlar, ejderhalar ve ateş topları. Hiç şüphesiz sizi saatlerce Android, iPhone veya iPad ekranına yapıştıracak retro oyunlardan biri. Ayrıca, zırhınızı ve silahlarınızı geliştirmek için bazı RPG bileşenlerine sahiptir.

Goblin Sword

Goblin Sword

Önceki oyunla aynı kurgudan Goblin Sword bize, ganimet toplamamız, düşmanları yenmemiz, engelleri aşmamız ve kötü bir büyücüyü bitirmek için becerilerimizi geliştirmemiz gereken bir canavarlar ve zindanlar dünyası sunuyor. 89’a kadar seviye, 13 son boss, 30 farklı silah, 14 görünüm ve retro olmasına rağmen çok iyi tanımlanmış grafiklere sahiptir.

Streets of Rage

Streets of Rage

Streets of Rage, 90’ların pikselli grafikleri ve harika oynanışı ile SEGA’dan bir beat-’em-up oyunudur. Bu mobil uyarlamanın kontrolleri çok sezgiseldir, dört ana karakteri ve sizi öldürmeye istekli her türden düşmanla dolu 8 yan kaydırma seviyesi vardır.

Huntdown

Huntdown

Huntdown, şiddet ve suçla dolu karanlık bir metropolde hedeflerini ortadan kaldırması gereken bir ödül avcısını kontrol edeceğiniz muhteşem bir retro oyundur. 20’ye kadar seviye ve aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana karakterle son patronlar. Bugünlerde bulunması zor olan derinliğe sahip çok sürükleyici bir oyun. Elbette, Play Store ve App Store’daki bu harika retro oyunun tüm detaylarının ve nüanslarının tadını çıkarmak için tablette Huntdown oynamanızı öneririz.

Sonic The Hedgehog

Sonic The Hedgehog

Peki ya tüm zamanların en karizmatik ve en komik kirpisi? Hızlı seviyeler, halkalar, atlamalar, destansı patron dövüşleri ve çok ama çok hız. Bu retro oyun, Dr. Eggman’ın Makyavelist planlarına son vermeye çalışırken mümkün olan en iyi skoru elde etmeniz ve en fazla sayıda yüzük toplamanız gereken destanın 7 klasik alanını sunar.

Super Mario Run

Super Mario Run

Play Store ve App Store’da böyle klasik bir Super Mario oyunumuz olmadığı için, güzel Nintendo tesisatçısının retro oyunlarının bu modern uyarlamasını öneriyoruz. Android, iPhone ve iPad için bu sonsuz koşucu tarzı oyun 24 seviye, çok oyunculu mod ve seriden bir sürü ikonik oynanabilir karakter içerir.

Galaxiga

Galaxiga

Galaxia, teması bir uzay gemisinde uzaylıların tipik olarak vurulması olan retro bir shoot-’em-up oyunudur. Tomohiro Nishikado tarafından 1978 yılında geliştirilen ünlü Space Invaders oyunundan ilham alan birçok oyundan biri. Bu oyunlardan birini daha önce hiç denemediyseniz kesinlikle denemenizi öneririz, pişman olmayacaksınız.

Retro Goal

Retro Goal

Retro oyunlar koleksiyonumuzu bir futbol oyunuyla sonlandırıyoruz. Bu 16 bitlik başlık, dünyanın en iyi liglerinden bir takım seçmenize (isim ve kulüp lisansları yoktur) ve her yönü yönetmenize izin verecektir. Basın toplantılarında bile sezonunuzu etkileyen kararlar alabilirsiniz. Ve evet, o zamanki futbol oyunlarının çoğu buna benzer pikselli grafiklere sahipti… ve harikaydı!