En iyi Meta Oculus Quest oyunları

Bugün size denemeniz gereken en iyi 20 Meta Oculus Quest 2 oyununu sunuyoruz. Heyecan verici aksiyon oyunlarından rahatlatıcı ve sürükleyici deneyimlere kadar bu listede herkes için bir şeyler var.

Bu yüzden Meta Quest VR başlığınızı takın, kontrol cihazlarınızı hazırlayın ve Oculus Quest için mutlaka oynanması gereken oyunlar listesine dalın. Hadi başlayalım!

Beat Saber

Beat Saber

Tüm zamanların en popüler VR oyunlarından biri olan Beat Saber, oyuncuların müziğin ritmine göre blokları kestiği yoğun tempolu, sürükleyici ve çok heyecan verici bir deneyim sunar.

Population: ONE

Population ONE

Çok oyunculu bir aksiyon oyunu arıyorsanız, Population: One harika bir seçimdir. Oyuncular takımlara katılabilir ve Battle Royale tarzı bir oyun tarzında açık bir dünyada savaşabilir. Heyecan verici ve bağımlılık yapan bir deneyim.

Ragnarock

Ragnarock

Viking müziği, rock veya heavy metal seviyorsanız şiddetle tavsiye ettiğimiz bir oyun. Grafikler basit olmasına rağmen, çok bağımlılık yapar ve davullarınızı müziğin ritmine göre vuran bir Viking gemisindeymişsiniz gibi hissetmenizi sağlar.

The Room VR: A Dark Matter

The Room VR A Dark Matter

The Room VR, etkileyici grafiklere sahip bir araştırma ve gizem oyunudur. Bu oyunda, bir lahitin ortaya çıkmasıyla ilgili bazı kaybolmalarla ilgili bazı kaybolmaları araştırması gereken bir dedektifi oynuyorsunuz.

Superhot VR

Superhot VR

Zamanın, yalnızca oyuncu hareket ettiğinde hareket ettiği bir dünyada oyuncuları stratejik düşünmeye ve hızlı tepki vermeye zorlayan birinci şahıs nişancı deneyimidir. Yenilikçi oynanışı ve şık estetiği ile VR’de oynamaya değer bir oyun.

Resident Evil 4 VR

Resident Evil 4 VR

Artık tarihin en iyi oyunlarından birinin olay örgüsünü birinci şahıstan yeniden yaşayabilecek ve sanal gerçeklik sayesinde zombilerin nefesini hissedebileceksiniz. Nesilleri aşan ve bu platforma başarıyla uyarlanmış bir olmazsa olmaz.

In Death

In Death

Sanal gerçeklikte bir Dark Souls mu arıyorsunuz? In Death tam olarak budur, senaryoların prosedürel olarak oluşturulduğu ve yayınız veya tatar yayınızla silahlanmış olarak üstesinden gelmeniz gereken yerdir.

The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead Saints & Sinners

The Walking Dead hayranları bu oyunu kaçıramaz. Saints & Sinners, oyuncuların kıyamet sonrası bir dünyada zombilerle savaşması gereken bir hayatta kalma oyunudur. Oculus Quest 2’nin gelişmiş özelliklerinden tam olarak yararlanan korkunç bir deneyim.

Pistol Whip

Pistol Whip

Bir nişancı oyununun aksiyonunu bir dans oyununun müziği ve ritmiyle birleştirir. Yüksek enerjili müzikle Pistol Whip, sizi hareket ettirecek heyecan verici bir oyundur.

Red Matter Collection

Red Matter

Red Matter ve Red Matter 2, Volgravia’nın Satürn’ün uydusu Rhea’daki deneyleri hakkında gizli bilgileri bulma görevinde olan Ajan Epsilon olarak oynadığınız distopik bir Soğuk Savaş’ta geçen bir bulmaca platform oyunudur.

Robo Recall

Robo Recall

Robot isyanını ortadan kaldırmak için sağduyunuza, reflekslerinize ve devasa bir silah cephaneliğine güvenmelisiniz. Robo Recall, VR için aksiyon dolu bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Nefes kesen bir mermi dansında şehrin sokaklarında ve çatılarında ışınlanırken savaş taktikleri ve beceri atışları yaparak en yüksek puanı elde edin. Robot düşmanlarınızı parçalayın ve onları düşman saldırısından kaçmak için kullanın.

Green Hell VR

Green Hell VR

Oyun, ormanda hayatta kalmaktan, karınızı geri almaktan ve sizi sınıra kadar zorlayan her türlü zorlukla yüzleşmekten ibarettir. Grafiksel olarak, Quest 2’deki oyun hiç de fena görünmüyor.

Demeo

Demeo

Demeo’da üç farklı senaryo ve özel yeteneklere sahip beş kahraman sunan bir masada dört oyuncuya kadar oyun oynayabilirsiniz. Zarları atın ve zindanın etrafında sizi nelerin beklediğini öğrenmek için tahtada ilerleyin.

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge

Star Wars Tales from the Galaxy's Edge

Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge, efsanevi hikayeler sırasında ölümcül düşmanlarla yüzleşirken R2-D2 veya C-3PO gibi klasik karakterlerle yan yana savaşacağınız bir aksiyon-macera oyunudur.

Jurassic World Aftermath

Jurassic World Aftermath

Jurassic World Aftermath, gerilim ve vahşi velociraptorlarla dolu bir VR hayatta kalma macerasıdır.

Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord

Ghostbusters Rise of the Ghost Lord

Ghostbusters karargahınızı yeni bir şehir olan San Francisco’da yönetin ve Ghostbusters evreninin yeni bir bölümünde büyük bir gizemi çözün. Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord, Meta Quest için özel olarak tasarlanmış bir aksiyon-macera oyunudur.

Arizona Sunshine

Arizona Sunshine

Sanal gerçeklik için tasarlanmış birinci şahıs nişancı oyunu Arizona Sunshine’da oyuncular, Arizona çölünde dolaşan zombi ordularından kaçmaya çalışan bir kurtulan rolünü üstlenecekler. Kahraman, yenilmemeye çalışmanın yanı sıra, silah ve mühimmat toplamanın yanı sıra sıcaktan ölmekten kaçınma konusunda da endişelenmelidir.

Blade & Sorcery

Blade & Sorcery

Blade & Sorcery, bir aksiyon ve büyücülük video oyunudur. Gerçekçi fiziğe sahip kılıç dövüşü ve sihir büyülerine odaklanan bir fantezi macerası sunar.

Waltz of the Wizard

Waltz of the Wizard Natural Magic

Waltz of the Wizard’da çırak bir sihirbaz olabilir ve ellerinizle büyü yapabilir, iksirler hazırlayabilir ve tarifleri okuyabilirsiniz.

A Township Tale

A Township Tale

Oyunda, oyuncular terk edilmiş bir köyü keşfeder. Bir demirci olarak eşyalar dövebilir, bir madenci olarak kaynak toplayabilir veya bir savaşçı olarak düşmanlarla savaşabilirsiniz ve ayrıca oduncu ve okçu meslekleri de vardır.