Gökhan Yüksel’in 2024 yerel seçimleri için en iyi 20 vaadi

Kartal Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, 2024 yerel seçimleri için vaatlerini açıkladı. Gökhan Yüksel’in vaatlerini inceledik ve en güzel 20 vaadi seçtik. Gökhan Yüksel’in vaatleri, genellikle vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlere odaklanıyor. Bu anlamda, Gökhan Yüksel’in vaatleri, halkın beklentilerini de karşılayacak nitelikte. Belki de Gökhan Yüksel’in Kartal’da hangi siyasi görüşten olursa olsun her kesim tarafından çok sevilmesinin nedenlerinden biri de, projelerini halkın doğrudan taleplerine göre hazırlaması ve Kartal halkının vergilerini Kartal’da ve Kartal halkı için kullanması. Şimdi en iyi 20 vaadi rastgele bir sıralama ile sunuyoruz.

Batı Merkez: Etap 1 ve 2 Kentsel Dönüşümü

Batı Merkez: Etap 1 ve 2 Kentsel Dönüşümü, yıllardır çözülemeyen bir kentsel dönüşüm sorunuydu. Gökhan Yüksel tarafından neticeye bağlandı ve artık 50-60 yıllık binaların olduğu bölgede kentsel dönüşümün önündeki tüm engeller kalkmış oldu. Bu sayede dönüşüm alanında güvenli konutlar, açık çarşı ve dükkanlar, prestij caddeleri inşa edilecek.

bati merkez

Kartal Sağlık Polikliniği

İçerisinde MR görüntüleme, röntgen, USG (ultrason); muayene ve pansuman gibi hizmetlerin de olduğu Kartal Sağlık Poliklinik Hastanesi kurulacak. Bu tesisle ilgili çalışmalar son aşamda ve kısa bir süre içinde açılışın yapılması planlanıyor.

Kartal Belediyesi Polikliniği

Kartal’a Yeni Meydan Projesi

Spor Caddesi’nin Ahmet Şimşek Koleji tarafında kalan tüm yapılar, Kartal Belediyesi’nin proje alanına dahil oldu. Bölgede yeni bir kent meydanı, yer altı otoparkı ve sosyal tesisler inşa edilecek. Cadde çarşı konsepti ile yapılacak açık çarşıda dünyaca ünlü markaların mağazaları yer alacak.

yeni meydan

Öğrenci Yurdu

478 öğrenci kapasiteli Kartal Belediyesi Kız Yurdu birkaç hafta önce tamamlanarak hizmete açıldı. Bu yurdun ardından yeni bir yurt daha yapılmasına karar verildi. Yeni dönemde bir öğrenci yurdu daha inşa edilecek.

yurt projesi

Doğu Merkez Kentsel Dönüşümü

Doğu Merkez kentsel dönüşüm projesi, yıllardır devam eden büyük bir imar planının Gökhan Yüksel tarafından sonuna bağlanmasıyla bir hayalden gerçeğe dönüştü. Burada akıllı kent vizyonu ile tasarlanan yepyeni bir semt kurulacak. Bölgeye çok sayıda özel sektör yatırımı yağmaya başladı. Acıbadem Hastanesi ve Eczacıbaşı Spor Salonu burada yapılacak.

dogu merkez

Hayvan Barınağı

Kartal’daki hayvan barınağı sorunu çözülecek. Kartal Belediyesi’nin yer tahsisi konusunda son aşamaya geldiği hayvan barınağının inşa edilmesiyle beraber Kartal sokaklarında dolaşan başıboş hayvanlar rehabilite edilecek.

hayvan barinagi

Kültür Merkezleri ve Kütüphaneler

Yakacık Kültür Merkezi, Komşuluk ve Dayanışma Kültür Merkezi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi gibi kültür merkezleri yapılacak. Böylece ilçede kültür merkezi konusunda yaşanan eksiklik giderilecek. Yepyeni kütüphaneler açılarak Kartallıların hizmetine sunulacak.

kultur merkezi

Kartal Rıhtım Projesi: Ankara Caddesi ve Kartal Meydanı

Kartal Rıhtım Projesi ile Kartal’ın merkezi tamamen yenilenecek. Kartal Meydanı’ndaki beton meydan gidecek, yerine yeşil ile iç içe bir yaşam alanı kurulacak. Ankara Caddesi, Rıhtım Caddesi, Hamam Sokak gibi yerler yeniden düzenlenecek.

rihtim projesi

Kartal Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER)

Kartal Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) ile Start-up, melek yatırımcı, yönetim, danışmanlık, mentörlük, ortak ofis, Ar-Ge ve tasarım desteği sağlanarak dünyaca ünlü yepyeni şirketlerin Kartal’dan doğması sağlanacak.

tekmer

Her Mahalleye Kreş

Kreş olmayan her mahalleye kreş yapılacak. Cevizli, Çavuşoğlu, Esentepe, Karlıktepe, Orhantepe, Topselvi, Yakacık Yeni ve Yunus Mahallelerine yeni kreşler yapılacak.

kresler

Her Mahalleye Gezegen Kafe

Kartal Belediyesi Sosyal Tesisleri Gazegen Kafe olmayan tüm mahallelere yeni şube açılacak. Cevizli, Orhantepe, Yunus, Topselvi, Çavuşoğlu, Petroliş, Uğur Mumcu, Yukarı, Yakacık Yeni, Gümüşpınar ve Soğanlık Yeni mahallelerde Gezegen Kafe şubeleri açılacak.

gezegen jupiter

Uğur Mumcu Cemevi

Uğur Mumcu Cemevi için yeniden ihaleye çıkılacak. Önceki dönemde yapılan ihaleye dolar kurunun aniden patlaması nedeniyle hiçbir şirket katılmamıştı, şimdi piyasa yeni inşaatlara daha hazır durumda ve Uğur Mumcu Cemevi için yeni bir ihaleye çıkılacak. Bu dönemde Uğur Mumcu Cemevi’nin inşa edilmesi planlanıyor. Gökhan Yüksel’in çok önemsediğini söylediği bir proje ve gerçekleşmesi için gereken tüm adımları atacak gibi görünüyor.

ugur mumcu cemevi

Gümüşpınar Kapalı Pazar Alanı

Gümüşpınar Kapalı Pazar Alanı projesinde son hazırlıklar devam ediyor ve kısa süre içinde çalışmalar başlıyor. Böylece bölgedeki pazar ihtiyacı modern bir kapalı pazar alanıyla karşılanacak.

kapali pazar

Esentepe Kapalı Spor Salonu

Sporda tesisleşme çalışmaları devam ediyor. Esentepe Kapalı Spor Salonu inşa edilecek. Böylece ilk kez Kartal Belediyesi’nin bir kapalı spor salonu olacak.

esentepe kapali spor salonu

Uğur Mumcu Kent Meydanı

Uğur Mumcu Kent Meydanı için çalışmalara başlanacak. Yeni proje ile Uğur Mumcu’ya yakışan bir kent meydanı kazandırılacak.

ugur mumcu kent meydani

Atık Geliştirme Merkezi

Kartal Belediyesi, kendi atık geliştirme merkezini kuracak. Böylece atıkların ayrıştırılması ve sıfır atık hedefleri daha kolay gerçekşleştirilecek. Kartal’da pil, cam ve diğer farklı atıkların toplanması için gerçekleştirilen tüm süreç belediye tarafından yönetilecek, araya özel şirket girmeyecek. Böylece her siteden tam saatinde atık toplanacak.

atik gelistirme

40 Yeni Park

Kartal’da 40 yeni park inşa edilecek. Ayrıca 70 parkın da yenilenmesi sağlanacak. Yapılacak yeni parklardan bazıları arasında Cumhuriyet 2. Etap, Gümüşpınar, Orhantepe ve Yakacık Çarşı parkları bulunuyor. Buralar devasa şehir parkı hüviyetinde parklar olacak.

yeni parklar

Aydos Orman Parkı

1 milyon metrekare büyüklüğünde alana sahip Aydos Orman Parkı projesi gerçekleştirilecek. Böylece İstanbul’un en yüksel ve en güzel tepesinden doğa ile iç içe huzur dolu bir dinlenme ve piknik alanı yapılarak halka açılacak. Böylece Aydos’a girmek için özel sektöre fahiş fiyatlarla giriş ücreti ödemek zorunda kalmayacağız.

aydos parkı

Teknokent

Kartal Teknokent projesi ile beraber genç girişimciler desteklenecek. Kuluçka merkezleri ve iş geliştirme programları hazırlanarak gençlerin önü açılacak. Kartal’dan çıkacak startup’lar dünyaca ünlü şirketlere dönüşecek. Bu modelde Güney Kore örnek alınarak dünya ile rekabet edilmesi için harekete geçilecek. Ayrıca dönüşüm yapılacak alanlarla bağlantılı şekilde dijital ikiz akıllı kentler kurulacak.

kartal teknokent

Yakacık Serası ve Kent Bostanı

Yakacık Serası yenilenerek kent bostanı da yapılacak. Özellikle çocuklara doğa ve yeşil sevgisi aşılanması sağlanacak.

yakacik serasi