Türker Proje’nin Kartal arazisi imar planı onaylandı

Türker Proje’nin sahibi olduğu Kartal arazisi ile ilgili 2021 Şubat ayının son Kartal Belediye Meclisi toplantısında olumlu bir gelişme yaşandı. Bugün toplanan mecliste, TURGG arazisi ile ilgili planların onaylanmasına karar verildi.

Kartal Belediye Meclisinin 4 Şubat’ta yapılan Şubat ayı 2. birleşiminde yatırımcıların uzun süredir beklediği Türker Proje Gayrimenkul Ve Yatirim Geliştirme A.Ş (TURGG) Kartal arazisi ile ilgili imar planlarının onaylanmasına karar verildi.

TURGG’un KAP açıklamasında, “Kartal Belediyesi Meclisi’nin 01.02.2021-05.02.2021 tarihleri arasında gerçekleştireceği toplantı gündeminde; Şirketimizin arazisinin de yer aldığı alt bölgelere ilişkin söz konusu imar komisyonu raporları Meclis tarafından oy birliği ile kabul edilmiştir.” denildi. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

29 Ocak 2021 tarihli KAP açıklamamızda;

Kartal Belediyesi Meclisi’nin 01.02.2021-05.02.2021 tarihleri arasında gerçekleştireceği toplantı gündeminde;

Şiketimizin arazisinin de yer aldığı alt bölgelere ilişkin 1/1000 ölçekli Kartal Merkez S-9 Alt Bölgesi Uygulama İmar Planı ile ilgili 9 Nolu İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi ile 1/1000 ölçekli Kartal Merkez S-10 Alt Bölgesi Uygulama İmar Planı ile ilgili 10 Nolu İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesinin yer aldığının, Kartal Belediyesi’nin https://www.kartal.bel.tr/tr/kurumsalyapi/mecliskararlari/MeclisGundemiListesi.aspx# adresli web sitesinden öğrenildiği açıklanmıştı.

04.02.2021 tarihinde gerçekleştirilen Kartal Belediyesi Meclis Toplantısı, https://www.youtube.com/watch?v=RjVy5n9vjPc&ab_channel=KartalBelediyesiWebTV adresinden canlı olarak takip edilmiş, Şirketimizin arazisinin de yer aldığı alt bölgelere ilişkin söz konusu imar komisyonu raporları Meclis tarafından oy birliği ile kabul edilmiştir.

Pay sahiplerinin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.