Kartal’da Erdoğan’ın mitingi protestolara sahne oldu

- 3 yorum

Kartal’da 1 haftadır gündüzden geceye kadar ve bugün de anons aracı ile sürekli anons edilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla saat 13:00’te başlaması planlanan açılış törenine, iddialara göre halkın katılımının zayıflığından dolayı 1 saat geç başlandı.

Açılış töreni Kartal’ın küçük meydanlarından Neyzen Tevfik’te gerçekleşti. Törene çevre ilçelerden olduğu belirtilen AK Partililerin belediye otobüsleri ve vapurlarla taşınması dikkat çekti. İddialara göre Mitinge Bursa ve Yalova’dan da insan taşındığı belirtiliyor.

Kartal’da yoğun güvenlik önlemleri, sivil polis yığınağı dikkat çekti. Yer yer halkın iddia edilen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkındaki sloganları Kartal meydanında AK Parti karşıtları tarafından ilgi ve destekle karşılandı.

TKP binasına asılan pankart dikkat çekti.

TKP binasına asılan pankart dikkat çekti.

Tören meydanında kürsüden ‘AK Parti, aydınlık gelecek vadediyor!’ anonsları yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın tören meydanına gelmeden önce İBB başkanı Kadir Topbaş bir konuşma gerçekleştirdi. Kadir Topbaş’ın konuşması sonrası alandan ayrılmak isteyenlere emniyet güçlerinin ”Başbakanımızın konuşmasını dinlemeden gitmeyin’ uyarıları dikkat çekti.

VIDEO: Erdoğan’ın mitingi öncesinde Kartal’da gerginlik

Öte yandan TKP binasında asılı olan pankart, polis tarafından sökülmek istendi. Parti yöneticilerine pankartı kaldırmalarını söyleyen polis amirleri, çevik kuvveti binaya sokmakla tehdit etti. Pankart, Erdoğan’ın mitingi boyunca binada asılı durmaya devam etti.

Öte yandan, açılış sırasında Erdoğan’ı protesto eden Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyelerinin gözaltına alındığı bildirildi.

Kaynak: Sol.org.tr

Bu habere 3 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar
Ak Adam

Durmak Yok Yola Devam… Bu Kervan Yürür Birileri Bakar.

ersin aydın

Kimse kimseyle aynı düşünmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda neticede herkesin bir oy hakkı var zamanı gelincede kullanacak .

ersin aydın

NORMAL ZAMANDA HİÇ AÇILMAYAN YER O GÜN ÇOK FAALDİ KENDİNCE BENİM TAM KARŞIMDA OLDUĞUNUZ İÇİN BENDE GÖRDÜM PANKARTI VE SADECE GÜLDÜM 😀