Kartal’da 27 yıldır eğik olan bina yıkılıyor

İstanbul Kartal’da 21 kişinin yaşamını kaybettiği Yeşilyurt Apartmanı faciasının ardından riskli yapılar gündemde yer buldu. Kartal’da 27 yıldır eğik olan bir binanın yıkımına başlandı.

Kartal’da çöken 8 katlı Yeşilyurt Apartmanına 5 dakika mesafede Rahmanlar Kumlar caddesinde yer alan ve görenleri şaşkına çeviren binanın yıkımına başlandı.

Kartal’daki Avni Bey apartmanı 1992 yılında zemin etütlerinin doğru yapılmamasından kaynaklı yana ve öne doğru eğilmiş durumda. Boşaltılan binanın yıkımına başlandı.

27 YIL ÖNCE EĞİLDİ

27 yıldan beri eğik duran 6 katlı, 12 daireli apartmanın eğim yönünde yer alan başka bir binada oturanlar ise her gün başlarına yıkılacakmış gibi duran binadan ötürü evlerine korku içerisinde girip çıkıyor.

Kartal’da çöken binanın ardından çok sayıda vatandaş oturduğu ya da riskli gördüğü binaları ilgili mercilere şikayet ederken, çöken 8 katlı binaya 5 dakika mesafede yer alan ve 1992 yılında gözle görülür bir şekilde yanındaki binaya doğru eğilerek faciaya adeta davetiye çıkaran 6 katlı binanın 27 yıldır neden yıkılmadığı ise kafaları karıştırıyor.