Kartal Belediyesi sosyal yardımı sorgulama

Kartal Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara farklı hizmetlerle sosyal yardım sağlanıyor. Kartal Belediyesi’nden sosyal yardım almak için başvuru yaptıysanız, sorgulama için yapmanız gerekenleri sizinle paylaşıyoruz. Kartal Belediyesi sosyal yardım sorgulama için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sizin için derledik.

İlk olarak Kartal Belediyesi’nden sosyal yardım olarak öğrencilere verilen öğrenim yardımı ve ihtiyaç sahiplerine sağlanan sosyal yardımlar alanlar için sevindirici haber geldi. Sosyal yardım ücretlerinin zamanında yatırılmasından dolayı öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri büyük sevinç yaşadı.

Kartallı öğrencilere burs desteği

Kartal’da her yaştan öğrenciye eğitim yardımında bulunan Kartal Belediyesi, Kartallı öğrencilerin okul masraflarına katkı sağlamak amacıyla, belirlenen kriterlere göre öğrenim yardımı yaparak öğrencilerin ve ailelerin yüzünü güldürüyor.

Gittikçe artan eğitim giderlerinde ailelere bir nebze olsun katkı sağlamak isteyen Kartal Belediyesi, eğitimin her kademesinden ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında olmaya ve aileleri de yalnız bırakmamaya devam ediyor.

Kartal Belediyesi sosyal yardım

Kartal Belediyesi’nden sosyal yardım almak için öncelikle Kartal Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurular telefonla veya internetten yapılamamaktadır. Sosyal yardım başvurusunu bizzat belediyeye giderek yapmalısınız. Kartal Belediyesi’nin adresine gitmeniz gerekiyor.

Belediyeye girdikten sonra karşılama personeli sizi sosyal yardım müdürlüğüne yönlendirir. Orada durumunuzu anlatarak başvuru yapın. Daha sonra sonuç için beklemeye geçin. Sıranız geldiğinde sosyal yardım sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Kartal Belediyesi sosyal yardım sorgulama

Kartal Belediyesi’nden alabileceğiniz yardımlar; nakit yardımı, asker ailesi yardımı, eşya ve malzeme desteği, araç tahsil ve nakil, hasta bezi, tekerlekli sandalye, akülü araç, kişisel bakım ve kuaförlük hizmetleri, erzak yardımı, sünnet yardımı, yeni doğan bebek yardımı, öğrenci bursu vb. ihtiyaçlardır.

Kartal Belediyesi’nde sosyal yardım sorulama yöntemleri arasında şunlar yer alır:

  • Herhangi bir başvurunuzu Kartal Belediyesi başvuru sorgulama sayfasından sorgulayabilirsiniz: Başvuru sorgulama sayfası
  • Doğrudan Kartal Belediyesi’ne gidererek sosyal yardım müdürlüğünden başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.
  • Kartal Belediyesi sosyal yardım müdürlüğünü arayarak durumunuzu sorabilirsiniz.
  • Kartal Belediyesi’nin çağrı merkezini arayarak durumunuzla ilgili geri dönüş almak için işlem başlatabilirsiniz.

Kartal Belediyesi’nden alacağınız sosyal yardımlar, Kartal Belediyesi’nin yıllık bütçesindeki sosyal yardım kaleminden karşılanır. Sosyal yardım başvurunuzun durumunu öğrenmek için daha sonra tekrar Kartal Belediyesi’ne uğrayabilir veya Kartal Belediyesi’nin telefon numarasını arayabilirsiniz.