Tuzla kurban satış ve kesim alanı adresi

İstanbul Tuzla’da Kurban Satış ve Kesim Alanı belli oldu. Tuzla Belediyesi tarafından 5 adet kurban satış alanı ve 31 adet kurban kesim yeri belirlendi. Sürekli denetlenen alanlarda vatandaşların hijyen standartlarına uygun şekilde kurban vecibelerini yerine getirmeleri sağlanacak.

Hem vatandaşların hem de satıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurulacak hazırlanan kurban satış ve kesim alanlarında, belediye ekipleri tarafından sürekli olarak denetim ve ihtiyaç desteği sağlanıyor. Hayvanların barındığı çadırlara su ihtiyaçları tankerlerle sağlanıyor. Ayrıca hayvanlar periyodik olarak veteriner kontrolünden geçiriliyor.

2023 yılı kurban satış alanlarında hayvan sahipleri ve vatandaşların kullanımı için belediye ekipleri tuvalet, banyo, kafeterya ve mescit gibi sosyal alanları hazırlandı.

Tuzla Kurban Satış ve Kesim Alanı

Tuzla Belediyesi ekipleri tarafından her gün denetlenen padoklar, dezenfekte ediliyor. Veteriner hekimler de hayvanların satışa uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Vatandaşlar 4440906 numaralı telefondan kurban satış ve kesimi hakkında bilgi alabilirler.

Ayrıca isteyen vatandaşlar Pendik’teki büyük kurban satış ve kesim alanını da tercih edebilir. Ayrıca Kartal Sahilinde de bir kurban satış ve kesim alanı mevcut.