Tuzla kurban satış ve kesim alanı adresi

- Yorumlar

İstanbul Tuzla’da Kurban Satış ve Kesim Alanı belli oldu. Tuzla Belediyesi tarafından 5 adet kurban satış alanı ve 31 adet kurban kesim yeri belirlendi. Sürekli denetlenen alanlarda vatandaşların hijyen standartlarına uygun şekilde kurban vecibelerini yerine getirmeleri sağlanacak.

Hem vatandaşların hem de satıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurulacak hazırlanan kurban satış ve kesim alanlarında, belediye ekipleri tarafından sürekli olarak denetim ve ihtiyaç desteği sağlanıyor. Hayvanların barındığı çadırlara su ihtiyaçları tankerlerle sağlanıyor. Ayrıca hayvanlar periyodik olarak veteriner kontrolünden geçiriliyor.

Kurban satış alanlarında hayvan sahipleri ve vatandaşların kullanımı için belediye ekipleri tuvalet, banyo, kafeterya ve mescit gibi sosyal alanları hazırlandı.

Tuzla Kurban Satış ve Kesim Alanı

Tuzla’da belirlenen kurban satış alanları:

  • Mescid Mahallesi: Demokrasi Caddesi, No:17/1
  • Şifa Kocaahlat Mevki: 2.Pafta, 6093 Parsel
  • Aydınlı Mahallesi: Aydınlı Yolcu Caddesi, Tan Sokak, No:2
  • Tepeören Mahallesi: Eski Ankara Caddesi, No:177, 7213 Ada, 2 Parsel
  • Tepeören Mahallesi: Özvatan Caddesi, No:3/1

Tuzla’da belirlenen kurban kesim alanları ise şöyle (her farklı adres virgülle ayrılmıştır); Tepeören Mah. Kirazlı Cad. Dereboyu Sok. No:15, Anadolu Mah. Adok Sok. No:18/1, Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki Ahsen Sok. No:11, Tepeören Mah. Akpınar Sok. No:6 ve No:8, Aydınlı Mah. Budak Sok. No:9, Aydınlı Mah. Elif Et Mezbahası yanı, Tepeören Mah. Pamuk Sok. No:8, Tepeören Mah. Uludere Sok. No:4, Aslıhan Sok. No:17, Tepeören Mah. Aslan Ağzı Sok. No:2-1, Aydınlı Mah. Aydınlı Yolu Dersaadet Cad. İhya Sok. No:65 yanı, Tepeören Mah. İstatistik Cad. No:59, Aydınlı Yolu Cad. Tan Sok. No:2, Hikmet Sok. Tepeören Mah., Orhanlı Mah. İrfan Sok. No:24, Mescit Mah. Demokrasi Cad. No:17/1, Eski Ankara Cad. No:177 7213 ada 2 parsel, Tepeören Mah. Sebat Sok. No:6, Aydınlı Mah. Patlayıcılar yolu Cad. Ayçiçek Sok. no:2, Şifa Mah. Kocaahlat Mevki 2. Pafta 6093 Parsel, Aydınlı Mah. Çamlıbelde yolu no:98/100, Hüzzam Sok. No:3/B, Aydınlı Mah, Hüzzam sok. No:3/b, Aydınlı Mah. Rahmi Sok. No:3, Yıldıray sok. no:3, Aydınlı Mah. Sem Gümüş Sok. No:11, Tepeören Mah. Muhbadi sok. No:6ü, Orhanlı Mah. Çeşme Cad. N:38, Orhanlı Mah. Çeşme Cad. Demirli Sok. No:4, Tepeören Mah. Özvatan Cad. No:3/1 ve Tepeören Mah. Erdil Sok. No:44.

Tuzla Belediyesi ekipleri tarafından her gün denetlenen padoklar, dezenfekte ediliyor. Veteriner hekimler de hayvanların satışa uygun olup olmadığını kontrol ediyor. Vatandaşlar 4440906 numaralı telefondan kurban satış ve kesimi hakkında bilgi alabilirler.

Ayrıca isteyen vatandaşlar Pendik’teki büyük kurban satış ve kesim alanını da tercih edebilir. Ayrıca Kartal Sahilinde de bir kurban satış ve kesim alanı mevcut.

x