Evinizi daha güvenli yapacak 10 fütüristik güvenlik önlemi

Biyometrik kilitler. Yüz tanıma kameraları. Kısa sürede evinizin tüm bölümlerini kapatabilecek kapılar. Kıyamete hazırlanmak için listenizi tamamladınız mı? Bu güvenlik önlemleri muhtemelen sizi birçok tehlikeden, hatta zombi salgınından bile korur. Bunlar, yüksek teknolojili ev güvenliğindeki en son ve en büyük yeniliklerden sadece birkaçı. İster lazer ışını gibi eski teknolojiyi tercih ederseniz, ister yeni modern akıllı alarm sistemlerinden birini tercih edin, sizi ve ailenizi evde güvende tutmak için en iyi seçeneklere göz atın.

1. YANGINA DAYANKLI KASA

yangina-dayanikli-kasa

Döttling’in bu kasaya Kale ismini vermesinin bir neden var. Mevcut alarm sisteminize bağlanabilir ve alarmınız devreye girerse otomatik olarak kilit moduna geçer. Ayrıca üstte, altı paha biçilmez saat için yer bulunan ayrı küçük kapıların arkasında ek güvenli saklama alanı sunar. Çok değerli mücevherleriniz varsa tam size göre.

2. VİDEOLU KAPI ZİLİ

kamerali-kapi-zili

Ring Video Doorbell Elite, akıllı telefonunuzla bağlantı kurar ve herhangi biri kapınıza yaklaşır yaklaşmaz size bir hareket uyarısı gönderir. Kızılötesi gece görüşünü kullanarak, karanlıkta bile potansiyel davetsiz misafirlerin net bir görüşüne sahip olacaksınız.

3. LAZER GÜVENLİK SİSTEMİ

Günümüzde kendi kızılötesi lazer ışınlı güvenlik sisteminizi kurmanız her zamankinden daha kolay – işte Amazon ve Sears’tan iki seçenek. İstenmeyen bir ziyaretçiniz varsa, Ocean’s Twelve filmindeki François Toulour kadar çevik olmayacaklarını umuyoruz.

4. YÜZ TANIMA KAMERASI

yuz-tanima-kamera

Bu ZKAccess BioCam 300 Bağımsız HD IP Kamera, 12 metreye kadar uzaklıktaki yüzleri tanımlayabilir ve 400 yüze kadar hafızasında saklayabilir, böylece kimin gelip gideceğini her zaman bilirsiniz.

5. GÜVENLİ ÇIKIŞ KAPISI

guvenli-kapi

Bu, ortalama bir kapıya benzeyebilir, ancak bundan çok daha fazlası. Saferoom’un bu kapıları yüksek kalitede güçlendirilmiş çelikten imal edilmiştir, neredeyse tüm darbelere dayanabilir ve gerekirse evinizin tüm alanlarını kitlemek için uzaktan çalıştırılabilir.

6. BİYOMETRİK DİJİTAL KAPI KİLİDİ

biyometrik-kilit

Giriş için hem şifre hem de parmak izi onayı gerektiren Samsung SHS-P718-LMK Push Pull Biyometrik Dokunmatik Dijital Kapı Kilidi’nde çift kimlik doğrulama modunu kullanmak isteyeceksiniz. Herhangi bir şüpheli hareket fark ederse bir IR sensörü alarm çalacaktır; Ayrıca uzaktayken içeriden kilit açılırsa alarmı etkinleştirmek için izinsiz giriş engelleme özelliğini kullanabilirsiniz.

7. LAZER KİRİŞ SENSÖRÜ

lazer-kiris-sensoru

Bu Seco-Larm E-9644-6W25 IR Kiriş Sensörleri, pencerelere, kapılara, tavan pencerelerine ve çit üstlerine monte edilebilir ve herhangi bir tek kiriş veya iki bitişik kirişin bozulması durumunda tetiklenecek şekilde programlanabilir. Deprem durumunda çok işe yarayabillir.

8. PANİK ODASI

panik-odasi

Jodie Foster’ın Panik Odası filmindeki karakteri gibi, evinizde gizli bir gizli bina oluşturun. Elephant Safe Rooms, Kuzey Carolina’da özelleştirilebilir seçenekler sunar; Bu odalar aynı zamanda kasırga ve deprem gibi doğal afetlerde de faydalıdır.

9. KIRILMAZ-KURŞUN GEÇİRMEZ PENCERELER

kirilmaz-cam

Evinizi, GSS Kapılarının kurşun geçirmez yüksek güvenlikli pencereleri ile donatın. Çok noktalı kilitleme sistemleri ek bir avantajdır. Şu sıralar bireysel silahlanma büyük ivme kazandı. İstanbul’da dışarıdan sürekli silah sesleri geliyor. Bu önlem sizi ve ailenizi koruyacaktır.

10. AKILLI ALARM SİSTEMİ

nest-akilli-alarm-sistemi

Google, mevcut Nest kameranız ve Google Asistanınızla senkronize edilen Nest Secure Alarm sistemini piyasaya sürdü. Pencere ve kapılarınıza taktığınız sensörler ile birlikte gelen sistem; alarm açıkken herhangi bir hareket olursa, sistem size mesaj gönderir.

Bonus öneri: Stok yapın

Ne zaman ne olacağını bilemezsiniz. Evinize mutlaka en az 6 ay yetecek kadar su stoklayın. Bunun yanında kolay bozulmayan gıdaları ve konserveleri de stoklamayı atlamayın.