Marmara Üniversitesi Dragos Kampüsü nerede, nasıl gidilir?

Marmara Üniversitesi Dragos Kampüsü hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal sahilinde, eski Cevizli Tekel Kampüsü alanında kurulu bir üniversitedir. Eski adı Şehir Üniversitesi’dir. Marmara Üniversitesi Mehmet Genç Külliyesi olarak da bilinir. Eski adı Şehir Üniversitesi’dir.

Marmara Üniversitesi Dragos Kampüsü’ne nasıl gidilir?

Adres: Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No: 21 Dragos, 34865 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 777 00 00.

Kartal Sahil yolundaki Tekel Kampüsü otobüs durağı ile gidilir. Duraktan 16D, 133T, E-9 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Pendik – Bostancı dolmuşu geçer.

Tekel Caddesi’ndeki Tekel Caddesi otobüs durağı ile gidilir. Duraktan 134YK ve 252 İETT otobüsü geçer.

Üsküdar Caddesi’ndeki Orhantepe Mahallesi otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Kadıköy ve Pendik – Kadıköy minibüsleri geçer.

Cevizli tren istasyonuna 600 metre uzaklıktadır.

Marmara Üniversitesi Dragos Kampüsü’ne ulaşım

1. Metro ile ulaşım: M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy, Ayrılık Çeşmesi veya Ünalan duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Hastane-Adliye durağında inin. 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapın. Tekel Caddesi’nde Tekel Caddesi durağında inin.

2. Marmaray ile ulaşım: Size en yakın Marmaray durağından trene binin. Cevizli durağında trenden inin. Sahil tarafındaki çıkıştan çıkın ve Tekel Caddesi üzerinde Kartal yönünde 300 metre yürüyün.

3. Otobüs ile ulaşım: Sahil yolundaki “Üniversite” ve Tekel Caddesi’ndeki “Tekel Caddesi” duraklarında inerek gidebilirsiniz.

4. Kartal’dan ulaşım: Sahilden 16D / 133T İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Üniversite durağında inmelisiniz. Marmaray ile Cevizli’de inerek gidebilirsiniz. Tekel Caddesi üzerinde 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: Pendik YHT önünden 16D / 133T İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Marmaray ile gitmek isterseniz Cevizli durağında inmelisiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Çekmeköy ve Samandıra’dan 131Y İETT otobüsüne binerek, Sultanbeyli’den Kartal’a giden bir otobüse veya minibüse binerek Kartal merkeze gidin ve Kartal sahilden 16D / 133T İETT otobüsüne aktarma yapın.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Sahilden 16D İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Metroya binip, Hastane – Adliye durağında inip 134YK İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Cevizli durağında inerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Cevizli’ye giderek ulaşabilirsiniz. Tuzla’dan 133T İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Lütfi Kırdar Hastanesi’nde inip 134YK İETT otobüsü ile aktarma yapın.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Cevizli’de inin veya Kadıköy’e geçerek 16D İETT otobüsüne binin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Cevizli’ye gidin.