Şile’de plajlara şezlonglar serilmeye başlandı

İstanbul Şile’de plajlar yeni sezona hazırlanıyor. Yapılan çalışmalarla plajlara şezlonglar serilmeye başlandı. Şile Belediyesi tarafından plajlarda bakım ve onarım çalışmaları son aşamada devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan sahiller ve plajlar, normalleşme süreci ile birlikte yeniden ziyaretçilere açıldı. Şile plajları da yaz sezonunu kaçırmamak için düzenlenmeye devam ediyor.

Bu yıl Şile plajlarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarının öncelikleri olacağını söyleyen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Bu çerçevede fiziki şartlarda bazı değişimler yapıyoruz. İlçemizdeki turizm işletmelerimizle, esnafımızla bir araya gelerek kurallar doğrultusunda yol haritamızı çiziyor, ardından uygulama aşamasına geçiyoruz.” dedi.

Sezonun açılmasının ardından da pandemi kurallarına göre hareket edileceğini ifade eden İlhan Ocaklı, “Örneğin vatandaşlar arasındaki sosyal mesafe kuralları mutlaka uygulanacak. Şezlonglar arası mesafeler ekiplerimizce mutlaka denetlenecek. Belediye olarak da gerek halk plajlarında gerekse işletilen yerlerde denetimlerimiz aralıksız sürecek. İşletmelerimiz düzenli olarak dezenfekte edilecek. Vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için görevimizin başındayız” dedi.