İstanbul Şehir Rehberleri ve Güzergahlar

İstanbul hakkında güncel bilgiler içeren İstanbul seyahat rehberi. Ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmak için gerekli tüm bilgiler.

İstanbul’da bulunan çeşitli mekanlar hakkında bilgiler, yol tarifi, adres ve telefon numaralarını bulabilirsiniz.

İstanbul’a mükemmel bir gezi yapmak için dikkatli bir şekilde hazırlanmak gerekiyor. Bunu yapmanın iyi bir yolu, şehrin tarihi hakkında birkaç ilginç ayrıntıyı okumak, sık sorulan sorulara göz atmak, başlıca turistik yerleri tanımak ve müzelerini ve galerilerini keşfetmektir.

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul, benzersiz ve kozmopolit hissi sayesinde her yıl milyonlarca turisti kendine çeken, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Ülkenin ekonomisinin ciğerlerine ev sahipliği yapan İstanbul’dur. İstanbul’u kelimelerle tarif etmek imkansız ve şehrin göbeğine bir ziyaret, şehrin yoğunluğunu ve samimi ve davetkar atmosferini anlamak için bir zorunluluktur.

Neden İstanbul’u ziyaret etmelisiniz?

İstanbul herkesi büyüler, şehri ziyaret eden herkese kültür, ışık, renk, çeşitlilik ve eğlence getirir. Sadece ilk kez gelenleri değil, aynı zamanda sonsuz gizli hazinelerini keşfetmek için tekrar tekrar geri dönenleri de şaşırtma yeteneğine sahiptir.

Ziyaretçiler etkileyici Kız Kulesi’ni keşfedebilecek, Galata Kulesi’nden şehri izleyebilecek veya Topkapı Sarayı’ndaki Muhafız Değişimine tanık olabilecekler.

İstanbul’da Turizm

İki uluslararası havaalanı ve şehirden uçan çok sayıda düşük maliyetli havayolu ile İstanbul, gezginlerin şehrin ünlü müzikallerinin keyfini çıkarabilecekleri hızlı bir alışveriş molası veya daha uzun bir tatil için mükemmel olan son derece erişilebilir bir destinasyondur.