Boya rulosu seçimi ve ölçüleri

Boya veya ev geliştirme mağazasındaki boya silindiri koridorunda durup boya rulosu arasındaki farkın ne olduğunu merak ettiniz mi? Bazıları kalın, bazıları ince ve birçok renkte geliyorlar. Kafa karıştırıcı olabilir. Boya silindiri fırçaların çoğu dokuma malzemelerden yapılır ve çeşitli renklerde sunulur. Her markanın farklı renkleri vardır, ancak çoğunluğu beyaz, sarı veya mavidir. Burada boya rulolarının boyutlarına basitçe göz atacağız.

Her zaman karşılayabileceğiniz en iyi silindirleri satın alın. Çok daha uzun süre dayanırlar ve size mükemmel sonuçlar verirler. Ucuz olanlar hızlı bir şekilde parçalanabilir ve boyanızda tüy bırakabilir. Sapın elinizde iyi hissetmesini sağlamak için farklı marka boya silindiri çerçevelerini deneyin. Çok fazla boya yapıyorsanız, rahat kavramalı bir rulo çerçeve, elinizin kramplanmasını önleyecektir.

Boya rulosu boyutları

Boyayacağınız yüzeyin türüne göre projeniz için kullanmak üzere doğru fırçayı seçin:

Sıva, Güverte, Tuğla ve Duvar: Thick 3/4’lük tüylü rulo fırçası daha fazla boya tutabilir ve pürüzlü yüzeyin çatlaklarına girebilir. Sıva üzerine ince bir 1/4 fırça kullanırsanız, fırça hızla yırtılır ve tüm çatlaklara boya bulaşmaz.

Tavanlar ve Alçıpan: Medium 3/8’lik tüylü rulo en iyi sonucu verir.

Duvarlar, Ahşap ve Metal: Small 1/4’lük tüylü silindir veya köpük silindirler en pürüzsüz yüzeyi sağlar.

Hafif ila Orta Dokulu Yüzeyler: Mikrofiber silindirler en iyisidir.

Pürüzsüz Yüzeyler: Ultra ince bir yüzey için beyaz dokuma kısa tüy rulosu kullanın. Pürüzsüz bir duvarda kalın 3/4’lük tüylü rulo kullanırsanız, portakal kabuğu dokulu bir yüzey oluşturur.

Boya Rulosu Boyutu: Boya silindiri için iki temel boyut vardır: Büyük 9″ uzunluğunda silindir ve daha küçük 4″ stil.

Boya Rulosu Tavsiyeleri

Artık doğru boya rulosuna ve boyutuna sahip olduğunuza göre, boya rulosu kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta daha var:

  • Silindir kapağını boya silindiri çerçevesine takmak için, kapaktaki deliği çerçevenin ucuyla hizalayın ve üzerine itin.
  • Gerekirse, yüksek yerlere ulaşmak için her bir silindir çerçevesine bir boyama silindiri uzatma direği vidalayabilirsiniz.
  • Kaplamanızda rulo kenar çizgilerinin görünmesini istemediğinizde köpük rulo kapağının yuvarlak ucunu kullanın.
  • Boya uygulamak için aşırı basınç uygulamayın; gereken tek şey eşit, hafif bir basınçtır.
  • Boyamayı bitirdikten hemen sonra silindir kapağınızı silindir çerçevesinden çıkarın.
  • Lateks boya kullandıktan sonra temizlemek için sabun ve su kullanın. Silindir kapağını akan suyun altında tutun ve boyayı çıkarmak için elinizi silindirin üzerinde sıkıştırın. Tüm boya silindirden çıkana kadar tekrarlayın, ardından kurumaya bırakın. Kapağı asla suda bırakmayın.