En iyi çekici oyunları

PC’deki en iyi çekici oyunlarını mı arıyorsunuz? TIR’lar ve çekiciler, zorlu, ıssız arazilerde önemli yükleri taşıyan ve günlerini kendi şirketlerinde geçiren günümüz kovboyları gibi pop kültüründe mitolojik hale geldi. Bu deneyimi bir video oyununa dönüştürmek, son yıllarda birçok biçim aldı.

Pek fazla çekici oyunu olmasa da kendileri için doğru çekici ve yük taşımacılığı oyununu arayan birçok çekici oyunu hayranı var. Bu insanlara yardım etmek amacıyla, popüler çekici simülasyonları da dahil olmak üzere bir avuç harika çekici oyununu bir araya getirdik, aynı zamanda fizik tabanlı bulmacalara, platform oyunlarına ve kamyonlu yarış oyunlarına da baktık.

Bu nedenle, Doğu Avrupa boyunca yapacağınız uzun bir yolculukta kendinizi kaybetmek, kargonuzu tek bir çamurlu hendekten geçirmek için saatler harcamak veya kamyonunuzu şikanlarla dolu bir yarış parkuruna götürmek istiyorsanız, elimizde her tür kamyon oyuncusu için bir şeyler var.

AMERICAN TRUCK SIMULATOR

AMERICAN TRUCK SIMULATOR

ATS, Euro Truck Simulator 2’nin etkili bir devamıdır. Hal böyle olunca bu çekici sim oyununun pek çok mekaniği, fiziği ve genel temposu aynı. Tek önemli fark ayardır ve bu, pencereden dışarı bakarak saatler geçirdiğiniz bir oyunda çok önemlidir. Amerika’nın Kaliforniya, Nevada ve Arizona eyaletleri, köhne bir striptiz merkezini aydınlatan işaretler gibi küçük ayrıntılardan Las Vegas Strip gibi önemli simge yapılara kadar titizlikle gerçekleştirilmiştir. San Francisco gibi bir şehrin parlak ışıkları ve dar sokakları, ıssız bir otoyolda birkaç saat seyrettikten sonra adrenalin dolu bir his veriyor.

Serbest çalışan olarak işe başlayacaksınız, nakliye firmalarından iş alabilecek ve kendi teçhizatınızı satın alabilmek için birlikte biraz tasarruf yapmaya başlayacaksınız. Paraya sahip olduğunuzda, birdenbire göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var ve gerçek ‘sim’ unsurları devreye girmeye başlıyor, çünkü yakıt maliyetlerinden, nerede uyuyacağınıza kadar her şeyi yönetmekle yükümlüsünüz.

EURO TRUCK SIMULATOR 2

EURO TRUCK SIMULATOR 2

SCS Software büyük bir grafik revizyonu ile oyunu son yıllarda çok geliştirdi. American Truck Simulator’ı harika yapan hemen hemen her şey, şaşırtıcı derecede sürükleyici RPG mekanikleri ve yönetim sistemlerinden gerçekçi ve ağır yol tutuşuna kadar ilk olarak Euro Truck Simulator 2’de yapıldı.

Avrupa’da daha dar yollar, farklı uluslararası yol kuralları, döner kavşaklar vardır. Euro Truck Simulator 2 ayrıca ATS’den daha eskidir ve bu, harita genişletmeleri ve kamyon markaları gibi daha fazla içerik olduğu anlamına geldiğinden, genellikle sim topluluğu için iyi bir şeydir. Temel Avrupa haritası ayrıca ABD’deki muadilinden çok daha büyük ve daha yoğun bir şekilde paketlenmiştir, bu nedenle daha fazla çeşitlilik arıyorsanız, Euro Truck Simulator 2 en iyi seçenek olabilir. Oyunda Türkiye’den de bazı şehirler bulunmaktadır.

HARD TRUCK 2: KING OF THE ROAD

HARD TRUCK 2

İşlerinizi yönetmek, kargo işletmek ve sürekli büyüyen bir işgücünü işe almak söz konusu olduğunda çok sayıda yönetim ve sim öğesi var, ancak aynı zamanda çok sayıda yarış ve agresif sürüş var. Bunu Euro Truck Simulator 2’nin GTA 5 ile buluşması gibi düşünün.

Minik kamyonlardan 18 tekerlekli büyük kamyonlara kadar 12 farklı kamyon arasından seçim yapabileceğiniz, polisin hız tuzaklarından kaçmak için birçok seçeneğiniz var. Simülatör unsurlarına rağmen, keşfedilmemiş bir toprak yolda mutlu bir şekilde hızlanabilirsiniz. Önemli olan kargoyu varış saatine kadar ulaştırmak.

CLUSTERTRUCK

CLUSTERTRUCK

Bu aslında bir çekici oyunu değil. Bununla birlikte, içinde çekiciler var ve adında “çekici” var, bu yüzden çekici oyunlarının neyle ilgili olduğuna dair önyargılı fikirlerinize meydan okumaya meyilliyiz.

Clustertruck, muhtemelen bir arabada bir yolcu olarak pencereden dışarı bakarken ve ufukta park eden birini hayal ederken hayal ettiğiniz türden bir platform oyunudur. Bu hızlı ölüm otoyoluna inmek için tek güvenli yerler çekicilerin tepeleridir, ancak oyunda ilerledikçe engeller giderek daha tuhaf hale gelir, böylece sonunda yavaş hareket eden patlamalardan, sallanan eksenlerden ve yerçekimi kaymalarından kaçınırsınız.

SNOWRUNNER

SNOWRUNNER

Atası MudRunner gibi, SnowRunner da son derece zor, hatayı affetmez ve şaşırtıcı derecede az ilerleme için hayatınızın devasa bölümlerini yutacak. Elbette herkes için değil, ancak son derece güçlü motorlardan karbon püskürtürken ve titizlikle simüle edilmiş unsurlarla savaşırken yayılan açık dünyaları keşfetmekle iyi vakit geçireceksiniz.

Oyunun şaşırtıcı çamur, kar ve su fiziği, oyundaki en cezalandırıcı manzaralardan bazılarını oluşturmak için bir araya gelirken, büyük çekicileri ve daha küçük keşifleri sürmek bir zevktir. Evet, düzenli olarak derin, yapışan çamurdan çıkmak için özenle kıpırdanarak 20 dakikadan fazla zaman harcarsınız, ancak çıktığınızda gaz kelebeğinizi dikkatli bir şekilde dengeledikten ve diferansiyel kilidi açıkken düşük viteste direksiyonu kontrol ettikten sonra kendinizi insanüstü hissedeceksiniz.

FIA EUROPEAN TRUCK RACING CHAMPIONSHIP

FIA EUROPEAN TRUCK RACING CHAMPIONSHIP

Kargo taşımak eğlencelidir, ancak arada sırada Scania’yı bir Ferrari gibi keskin bir viraja sokmanın nasıl bir şey olduğunu merak etmeye başlarsınız. Resmi FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası oyunu, bu yarış ayarlı devlerin ağırlığını, hızını ve tamamen pratik olmama durumunu yakalamada mükemmeldir. Birkaç kamyon bir virajdan önce yavaşladığında, dalga dalga lastik dumanı çıkar, sürekli olarak fren sıcaklıklarınızı ve su seviyenizi izlemeniz gerekir ve ardından, pistin en geniş bölümleri bile iki kamyonun yan tarafına zar zor sıkışabildiğinde sollamaya çalışmanın zorluğu vardır.

FORZA HORIZON 4

FORZA HORIZON 4

Forza Horizon 4’te yalnızca bir avuç dolusu çekici var, ancak İngiltere’nin farklı dört mevsiminin herhangi birinde ufacık kırsal şeritlerde hızla ilerlemek, seçim eksikliğini telafi etmek için fazlasıyla eğlenceli. Yarış kamyonları için ayrılmış bazı yarış etkinlikleri vardır ve bu bir yarış oyunu olduğundan, kamyon seçiminin tümü yükseltilir ve hız ve yol tutuşu göz önünde bulundurularak ayarlanır. İster 150 km hızla bir Unimog’da ilginç bir arazide yol alıyor olun, ister Volvo’nuza taklit marka görünümler takıyor ve yolun kurallarına uyuyor olun, bu yarış sanal alanı kamyon hayranları için de zaman bulur.